testy na nkja w warszawie

Temat przeniesiony do archwium.
Chetnie odkupie testy z lat ubiegłych.Proszę powiedzcie cos o studiach zaocznych na NKJA w wawie.Czy trudno sie dostac?Jak wyglada nauka tzn. czy jest w miarę łatwo?W jakie podreczniki najlepiej sie zaopatrzyć żeby przebrnąć przez test?Dziekuję z góry za wszelkie odpowiedzi
Dolaczam sie do prosby o opinie o studiach zaocznych na NKJA (zastanawiam sie czy wybrac je czy moze zaoczne na WSP???-ktore lepsze???)
A Ty Ewo czemu zdecydowalas sie wlasnie na NKJA? Pozdrawiam i z gory dziekuje za wszelkie informacje.
Dziewczyny testy z lat ubieglych są do kupienia w sekretariacie studiów - nie wiem ile obecnie kosztują ale za moich czasów to były grosze. Jeśli chodzi o sam egzamin to trzeba znać język na poziomie minimum FCE a nawet CAE. Jak to na wszytskich egzaminach lubią ludziom kłaść kłody pod nogi ale wszystko jest do przejścia. Aha - jeżeli chodzi o studia zaoczne to tak jak na każdym kierunku wymagają one wiele pracy samodzielnej+dodatkowo dochodzi praktyczna nauka języka. Z tego w zględu proponowała bym zastanowienie się nad studiami wieczorowymi.
Dzieki za szybka odpowiedz. Zdaje sobie sprawe ze studia zaoczne wymagaja duzo samodzielnej pracy, nie bardzo tylko rozumiem co masz na mysli piszac o praktycznym nauczaniu jezyka - czy na zaocznych tego przedmiotu nie ma/jest bardzo ograniczony? Co innego przerabiac w domu material usystematyzowany i podawany przez prowadzacych (na co licze), a co innego calkowicie samemu sobie go szukac - wtedy zaoczne rzeczywiscie nie maja sensu. Moje obawy biora sie stad ze moj znajomy ktory skonczyl NKJA dzienne powiedzial mi ze zaoczne to strata czasu. Stad moj pomysl o prywatej WSP (zaocznie), o ktorej slysze coraz wiecej pozytywnych opinii. Bardzo by mi zalezalo na Twojej opinii. Z gory dziekuje i pozdrawiam. PS. Wieczorowe niestety nie wchodza w ogole w gre.
Trudno mi powiedziec dlaczego akurat NKJA.Szczerze mówiąc zależy mi po prostu na zaocznych studiach w wawie dla przyszlych nauczycieli języka ang. i to najlepiej takiej gdzie zjazdy odbywaja się najwyżej co dwa tygodnie albo i rzadziej.Mieszkam 250 km od stolicy i jest to dla mnie istotne.Nie znam innej uczelni oprócz NKJA ale gdybys cos wiedziała o innych bardzo prosze o kontakt: [gg] , [email]
Oprocz NKJA sa tez trzyletnie studia licencjackie w specjalnosci nauczycielskiej na WSP TWP (Wyzsza Szkola Pedagogiczna Towarzystwa Wiedzy Powszechnej) adres: www.wsptwpwaw.edu.pl
Slyszalam ze angielski jest tam na b. wysokim poziomie, o kolegium tez slyszalam duzo dobrych rzeczy ale niestety nie o zaocznych (te to podobno strata czasu???) Tylko ze w WSP zajecia odbywaja sie co tydzien.
Aha, jest jeszcze roczny kurs (w weekendy raz do dwoch razy w miesiacu) dla przekwalifikowywujacych sie nauczycieli, organizuje go NKJA (na ich stronie znajdziesz szczegolowe informacje na ten temat), razem z CAE i magisterium z jakiegokolwiek kierunku daje uprawnienia do uczenia w Polsce w szkolach panstwowych.
Pozdrawiam
Studiuje w kolegium na zaocznych studiach. Zdecydowanie polecam. Zajęcia odbywaja sie prawie co tydzien. Mamy wszystkie przedmioty takie jak dzienni, mniej godzin oczywiście, ale nie jest to powalajaca różnica. Poziom jest wyższy niz na wieczorowych. Choćby dlatego ze nazaoczne często idą ludzie którzy już świetnie znają ten język tylko potrzebują papierka. W przypadku wieczorowych chyba jest tak ze większość ludzi którzy tam studiuja to Ci co nie dostali się na dzienne.
to absolutnie nieprawda co piszesz, nie zgadzam sie z tym ze zaoczne sa na wyzszym poziomie i ze studenci zaoczni to mistrzowie w tej dziedzinie, to bzdura
Temat przeniesiony do archwium.