Do studentów filologii angielskiej

Temat przeniesiony do archwium.
Na jakim poziomie zdawaliście angielski ustny?Jaki jest wymagany?(bo na żadnej stronie nic na jego temat nie wspominają) domyślam się, że rozszerzony,ale wolałabym potwierdzone informacje od osób, które już mają to za sobą;)
Z góry pięknie dziękuję.
Ja właśnie rozpoczęłam studia na tym kierunku i niestety musisz zdawać angielski na poziomie rozszerzonym innego wyjścia nie ma:)pozdrawiam
to zależy od uczelni, ja na przykład nie musiałam zdawać, ale umówmy się, skoro chcesz studiować anglistykę, to wypadałoby mieć ten rozszerzony. Tym bardziej, że poziom podstawowy jest śmiesznie prosty.
Pozdrawiam
Słabo szukałeś...
Np.: http://www.amu.edu.pl/index.php?linkid=2314
Wszystkie prestiżowe uniwersytety nie zwracają uwagi na maturę ustną , bo uważają, że to kryterium nieobiektywne. Ale jesli oczywiscie myślisz o anglistyce na poziomie to powinieneś sie wogóle nie zastanawiać, zdawać rozszerzony, choćby dla wprawy. pozdr
Najbardziej interesowały by mnie studia w województwach: małopolskim, świętokrzyskim i lubelskim. Dlatego też nie nie zwracałam uwagi na uczelnie w Poznaniu Panie Profesorze.
Czy ktoś jest w stanie powiedzieć mi coś na temat ustnej w TYCY właśnie województwach?
Na UMCSie nie biorą pod uwagę ustnej, natomiast warto ją zdawać, choćby dlatego żeby się sprawdzić.... Na takich uczelnach trzeba naprawdę dobrze znać język, żeby dać sobię radę. Warto więc już teraz przyzwyczajać do wyższego poziomu Ja zdaję rozszerzoną......................
Na UJ tez w ogole nie biora pod uwage ustnej, tak samo na AP w Krakowie. Ale skoro uwazasz, ze umiesz angielski w stopniu wystarczajacym by skladac podanie na anglistyke, to bez problemu zdasz ustna rozszerzona.
Nigdzie nie powiedziałam, że czuje się wystarczająco dobra z angielskiego i że mam pewność dostania się na ten kierunek. Dlatego też nie rozumiem reakcji co poniektórych osób.Acha, i zdaję sobie sprawę z wysokiego poziomu na studiach o takim kierunku.
Ale zdawac chcesz, prawda?
Tak,zdawać chcę, ale nigdzie nie powiedziałam, że jestem święcie przekonana, że dostanę się. Poprosić grzecznie o radę to ludzie zaraz czepiają się.
A ja nie napisalam, ze sie dostaniesz:) Nie mam pojecia jak jest w innych szkolach niz UJ i AP, ale wydaje mi sie, ze generalnie nie patrza na ustna z jezyka bo uznaja ja za nieobiektywna. Czyli nie ma znaczenia czy zdajesz podstawowa czy rozszerzona i tak procenty z tej czesci sie nie licza. Ale najlepiej bedzie jak zobaczysz na stronie uczelnii, ktore Cie interesuja. A jesli na stronie nie ma wymagan, to zawsze mozesz zadzwonic do sekretariatu. Wszystkie szkoly mialy obowiazek oglosic juz wymagania rekrutacyjne na nastepny rok.
eee tam też myślałam że się nie dostanę bo za krótko się uczę i za mało umiem, a teraz jestem na drugim roku. Z dostaniem nie było problemów ale na łódzki, szczeciński i gdański bez problemu mnie przyjęli. powodzenia
Temat przeniesiony do archwium.