Jaka filologia???

Temat przeniesiony do archwium.
Otóż mam pewien problem z wyborem kierunku studiów. Jestem w klasie maturalnej. Mój angielski jest na poziomie około CAE (testy wychodzą dobrze). Chciałabym pójść na studia filologiczne,ale nie wiem na jakie - czy może na fil. angielską czy też na hiszpańską/włoską/francuską od podstaw. Wiem doskonale ze filologia to studia nie tylko językowe ale i też kulturowe, literaturoznawcze itd.

No i ponoć trzeba lubić kulturę kraju języka który się studiuje - np Hiszpanii. Otóż ja tam Hiszpanii wcale nie kocham. Ani też nie znam jej literatury, twórców.
Za to większą sympatię mam do USA czy GB.

Ale z drugiej strony jest już tylu anglistów a absolwentów bardziej egzotycznych filologii na pewno mniej. I szanse na rynku są inne.

Proszę o jakąś radę.
to moze... amerykanistyka??
skoro nie lubisz kultury hiszp to po co masz sie meczyc ucząc sie tego na iberystyce?? jestem w klasie hiszp i wiem co mowie, na sile nie da sie zainteresowac czyms kogos, mozna go co najwyzej zanudzic... ;] z drugiej strony - szukaj, moze akurat znajdziesz jakis język,ktorego tez i kultura przypadnie ci do gustu??:) nie warto wymieniac poszczegolnych to kwestia upodoban- sama powinna odnalezc cos co ci sie spodoba:_)
pozdrawiam:)
i zycze udanych poszukiwan:)

« 

Studia językowe

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia