co po NKJO??

Temat przeniesiony do archwium.
witam! jestem na III roku angielskiego w NKJO i zastanawiam się, czy mogę robić magisterkę na kierunku innym niż anglistyka lub amerykanistyka? obiło mi się o uszy, że po angielskim można robić mgr nawet z dziennikarstwa. nie wiem, czy to prawda i ciężko mi w to uwierzyć. jeżeli ktoś coś wie na ten temat, to byłabym bardzo wdzięczna za wszelkie informacje. pozdrawiam!
na pewno jeszcze kjs, ils i cesla
o dziennikarstwie do tej pory nie słyszałam, ciekawe..
rzeczywiscie można wybrać również dziennikarstwo, z tym że są to studia prowadzone w trybie zaocznym:

"O przyjęcie na studia drugiego stopnia mogą ubiegać się osoby, które uzyskały dyplom magistra, licencjata, inżyniera lub równorzędny na dowolnym kierunku. W postępowaniu kwalifikacyjnym pod uwagę będzie brany wynik rozmowy kwalifikacyjnej, której zasady zostaną ogłoszone na stronach internetowych Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych lub Instytutu Dziennikarstwa. Przyjęci na studia drugiego stopnia mogą być zobowiązani do zaliczenia – jako różnic programowych – wybranych przedmiotów podstawowych i kierunkowych przewidzianych w standardach nauczania na studiach pierwszego stopnia danego kierunku"
wielkie dzięki! bardzo mi pomogły te informacje. swoją drogą jeżeli chodzi o "zaliczanie różnic programowych", to pewnie sporo trzeba by było nadrobić, bo nie wydaje mi się, żeby anglistyka i dziennikarstwo miały wiele przedmiotów wspólnych. no ale cóż, grunt, że jest w ogóle tak możliwość.
strasznie zaciekawił mnie kierunek kulturoznawstwo latynoamerykańskie, zwłaszcza że, z tego co widziałam, sporo tam jest hiszpańskiego. po trzech latach pewnie ma się ten język nieźle opanowany.
Po trzech latach dobrego kursu językowego również, a przynajmniej równolegle można studiować coś, co Ciebie autentycznie interesuje :>.
Pozwolę sobie odświeżyć ten temat, gdyż mam dokładnie ten sam problem. Czy posiadając dyplom licencjata kolegium nauczycielskiego (prywatnego) jestem skazany tylko i wyłącznie na kontynuowanie nauki na filologii angielskiej? Muszę to wiedzieć, ponieważ w razie niepowodzenia na rozmowie kwalifikacyjnej na filologię chciałbym sobie zostawić jakieś zapasowe drzwi na inne kierunki, a gdzieś dostać się muszę, bo ściga mnie wojsko! Najbardziej chodziłoby mi o możliwość studiowania na magisterskich uzupełniających na UMK, ale będę wdzięczny za każdą radę!
Witam,
Tez jestem po NKJO.... obecnie koncze magistra ze stosunkow miedzynarodowych... do innych szkol tez mozna zdawac ale trzeba nadrobic roznice programowa... Powodzenia
do carrrmen
oj bardzo zaciekawilo mnie co piszesz.czy te stosunki miedzynasrodowe to w Toruniu?
zaocznie czy dziennie?
duzo bylo do nadrabiania?
bede bardzo wdzieczna za info
pozdrawiam
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia