najlepsze studia uzupełniające magisterskie

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 38
poprzednia |
Hej! muszę wreszcie dokończyć swoją edukacje, gdyż zaczynałam dwa razy i bezskutecznie!!! bardzo proszę polećcie studia uzup magis na tym kierunku, uczelnie, gdzie mimo zaocznych zjazdow mozna sie czegos ciekawego nauczyc... rozwijac w kwestii języka.. jestem szczegolnie zaintersowana uczelniami gdzie nie musialabym czytac znow tomow ksiazek i uczestniczyc w seminariach z literatury.... bardzo mnie interesuje wasza opinia o egzaminach wstepnych i samym studiowaniu na takich uczelniach jak: KJS-UW, UŁ, UMK, UAM, UG ale też inne i jak jest ze zjazdami i mniej wiecej godzinami czy jest to np pt-nd, czy sb-nd, czy w nd zjazdy koncza sie wczesnie itd itp. Bardzo bede wdzieczna za jakiekolwiek komentarze, z gory dziekuje wszystkim ktorzy skrobną linijeczke:)
serdecznie proszę o jakieś komentarze!!!
hello.... czy wszyscy w piatek balują???....
Na UAM -

- zajecia w soboty i niedziele co 2 tyg., szczegoly zobacz:
http://ifa.amu.edu.pl/fa/Zjazdy_zaoczne
(na samym dole masz rozklady godzinowe - kazdy zjazd jest taki sam, co daje pewna stabilizajce)

- kwalifikacja polega na rozmowie z wybranym przyszlym opiekunem pracy mgr

- jesli chodzi o rozwijanie w kwestii jezyka, to na to kladziemy tu spory nacisk (co niektorzy mają za zle); od tego roku dodalismy dodatkowy semestr na poczatku na poprawe jezyka i wstepna orientacje w zakresie tematycznym mgr

- jesli chodzi o oferowane seminaria, to w tym roku wyglada to tak (nie co roku jest to samo, ale da to jakis obraz):
http://ifa.amu.edu.pl/fa/Seminaria_magisterskie_na_I_roku_niestacjonarnych

- sem. z literatury - nie chcesz, nie bierzesz ;-)

pozdrawiam i zapraszam
Jesli chodzio o UAM, to rozklady zajec, dokladne tematy seminariow itp znajdziesz na stronie WWW.
Przed chwila wypisalem tu szczegoly, ale mi wcielo :-(

Co do rekrutacji - jest to rozmowa kwalif. z wybranym przyszlym opiekunem.
> Przed chwila wypisalem tu szczegoly, ale mi wcielo :-(

Okazuje sie, ze jednak nie wcielo.
ufff.... nareszcie ktos:) serdecznie dziekuje za informacje, zalezy mi, zeby mimo studiow uzup. móc jeszcze podszkolić się rowniez w praktycznej znajomosci języka, nie zalezy mi tylko na otrzymaniu dokumentu pozwalajacego sie na tytulowanie mgr... czekam na dalsze komentarze
niestety nie udalo mi sie otworzyc pliku z godzinami zajec, ale poczytalam o seminariach i wiekszosc z nich brzmi bardzo interesujaco, szczegolnie to proponowane przez dr Ewert
> niestety nie udalo mi sie otworzyc pliku z godzinami zajec

nie wiem, czemu

na I roku w soboty sa 3 bloki PNJA, dla wiekszosci grup od 10.15 do 15.45
w niedziele 8.30-15.45, 3 wyklady i sem mgr
co sądzicie o SUM na AP(zaocznie)? jak dokładnie wygląda egzamin i czy jest trudny(jestem dobrą słuchaczką NKJO)? jakie macie 'doświadczenia' związane z tą uczelnią???
Studia magisterskie na AP odbywają sie w systemie dziennym lub zaocznym.
Studia zaoczne mają zajęcia w piątki 15 - 20 i w soboty 9 - 16 (niedziela wolna). Szczególowy plan studiów można obejrzec na stronie:
http://www.ap.krakow.pl/neofil/ang/index.html
Niestacjonarne studia drugiego stopnia (2,5 letnie)
dla osób posiadających dyplom licencjata kierunku filologia specjalność filologia angielska lub język angielski, posiadających kwalifikacje pedagogiczne.
Kryterium kwalifikacji
- egzamin pisemny z j. angielskiego
- rozmowa kwalifikacyjna w języku angielskim na temat związany z wybraną opcją.
Przewidziane opcje na rok akademicki 2006/07:
III - Literaturoznawstwo
IV - Historia i cywilizacja
V - Metodyka nauczania języka angielskiego
System oceny wiedzy: ranking punktów, min. kwalifikacyjne z egzaminu pisemnego 60 pkt. na 100,
z rozmowy kwalifikacyjnej 60 pkt. na 100 pkt.

Zagadnienia do egzaminów ustnych podane sa wcześniej, więc można się przygotować. Pozdrawiam.
a studenci UŁ?, UMK, kjs???? są tu jacyś? zone exe, jak Ci sie studiuje na kjs, zadowolona z wyboru??? a moze ktos studiuje mag uzup na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego albo w Olsztynie???
>a studenci

Jeszcze podsylam watek studentow IFA UAM na temat SUM:

http://ifa.dziejma.pl/viewtopic.php?t=193&postdays=0&postorder=asc&start=0

(akurat o dziennych, ale na zaocznych jest praktycznie tak samo)
czy zaglądają tu studenci SUM na AP??? co sądzicie na temat egzaminu wstępnego? jak wygląda rozmowa? a co myślicie o Uniwersytecie Śląskim??? odpiszcie pleeeeease
prosimy o dalsze opinie:).... we're gonna be grateful till the end of our lives:)
hej pearl best! Pozdrowienia:) i powodzenia! (wybierz UG - jesli dalej stacjonujesz nad morzem, to UG bedzie najrozsadniejsze, a tez i calkiem niezle naukowo!)

pzdr.
a witam, witam, niestety straciłam Pana:) nr gg więc na prywatną rozmowę nie było ostatnio szans... a jestem obecnie w domciu więc dostęp stały do neciku mam:) nad morzem owszem jeszcze stacjonuje:) ale nie wiem jak długo więc muszę brać pod uwagę również i inne możliwości... a najwięcej myślę drogi Julku o kjs jednak.... aby się rozwijać w kierunku tłumaczeń ale znając moje ślepe szczęście może się okazać że znów zabraknie mi 1 punkt... ale nie przesądzając, co myślisz o Toruniu, Olsztynie, Bydgoszczy???
Torun, Olsztyn, Bydgoszcz - chyba najlepsze z tych miasto to Torun, choc zaden z uniwersytetow w wyzej wymienionych miastach nie ma jakiejs super anglistyki. Torun wybralbym z racji tego, ze to najstarszy z ww uniwersytetow, no i najwiekszy prestiz.

Anglistyka bydgoska bardzo dobrze sie rozwijala, ale przycichla po odejsciu jednego - swiatowej slawy - profesora. Teraz zatrudniaja tam profesorow rosyjskich, ktorzy moze sa dobrzy, ale nic o nich nie slychac w anglistycznym swiecie naukowym.

Torun ma bardzo dobre badania kanadystyczne, a z jezykoznawstwa - kognitywne.

Olsztyn jest wg mnie nijaki. Tam wlasciwie niewiadomo, co jest dobre, bo i cala anglistyka jakas taka dziwna jest (ni to katedra, ni to instytut - ale zespol filologii angielskiej).

pzdr.
serdecznie dziekuję Julku i daj znac od czasu do czasu co u Ciebie, a oprocz osob ktore wypowiadaja sie na forum (np zone exe) znasz kogos z kjs, lub ewentualnie po... i jak ten kierunek pomaga w ewentualnych przyszlych tlumaczeniach, bo domyslam sie ze Ty polecisz UWr i studium podyplomowe?!:) Am I right?
u mnie wszystko ok:) nie narzekam:) przygotowuje sie do zajec w nowym sem. Czy polece UWr? nie wiem, nie bede robil reklamy, choc Studium Przekladu zawsze bede chwalil:)

pzdr.
Tak myslalam Julku:) ale nie dziwie sie!
czy ktos moze wie czy sa jakies mozliwosci zdawania na SUM w maju, czerwcu chyba wszedzie wrzesien ewent. sierpien?
zone exe, ambiguity.... podzielcie sie wrazeniami na temat studiow pleaseeeee (kjs):)
hej!
ja jestem an drugim roku na KJSie. Mam mieszane uczucia co do studiowania tam. Jesli trafisz na dobrą kadrę to jest fajnie,możesz się sporo nauczyć,ale spora liczba przedmiotów to strata czasu. Z 8 wykładów w semestrze na 2-3 nie robi się nic. Ostatnio nawet niektórzy wykładowcy nie pojawiają się na zajęciach (zdarzyło się z 2-3 razy)...
dzieki za opinie, ale czy Ty jestes na 5letnich czy mowisz o uzupelniajacych??? i czy jest to tylko Twoja opinia czy podobne odczucia maja twoi koledzy z roku? jaki jest poziom?
ja jestem na uzupełniających zaocznych,wiec może na dziennych jest lepiej.. Sporo osb nie jest do końca zadowolonych z tych studiów,ale na pewno duzo mozesz sie nauczyć jeśli robisz bardzo dużo sama w domu, bo na zajęciach to średnio i zaliczyć przedmiot tez nie jest specjalnie trudno
a co powiecie o SUMie na UJ albo AP? ciezko sie dostac?
a jak wspominasz (do poprzedniego forumowicza) wstepne, z jakiej strony trzeba sie pokazac zeby zechcieli przyjac??? sl;yszalam ze idiomatyczne zwroty sa chetnie widziane
BattleAxe, proszę o konkrety. Np. mailowo.
ja rowniez jestem zainteresowana sazczegolami i prosze o jakies informacje na forum oraz o wrazeniach ze wstepnego w zeszlym roku:) serdecznie prosze o jakiekolwiek info. Dziekuje z gory
jak już gdzieś tam pisałam na UJ nie jest zbyt ciężko się dostać (na zaoczne!, bo na dzienne to jest i to nawet baaardzo ciężko). Zeszłoroczny egzamin bardzo różnił się od poprzednich i moim zdaniem był od nich łatwiejszy. Na samych studiach jest ok, przemęczać się nie trzeba, więc spokojnie godzę studiowanie i całotygogniową pracę.
pzdr
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 38
poprzednia |

« 

Matura

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie