EGzamin licencjacki a praca w szkole - pytanko

Temat przeniesiony do archwium.
Mam pytanie,
czy jest to prawda, że ktoś kto ma dyplom NKJO i moze oczywiście uczyć w szkole nawet nie posiadając tytułu licencjata, jeśli nie zrobi do 4 lat licencjata to moze uczyć tylko i wyłącznie w szkole podstawowej a nie w gimnazjum i liceum; nie wiem czy te pogłoski są prawdą i proszę osoby które się orientują w temacie o pomoc,
dziękuję:)
Z tego co ja słyszałam to w szkole moga uczyć tylko ci nauczyciele którzy mają magisterke.
To jest nieprawda. Mając dyplom Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych masz pełne uprawnienia do uczenia w przedszkolu, podstawówce, gimnazjum i szkole sredniej.Jednak czy pracodawca zatrudni Cię tylko z dyplomem NKJO to już zupełnie inna sprawa....
Tak naprawdę to można uczyć (przynajmnie w podstawówce) mając jeszcze nie skonczone studia licencjackie. Ja obecnie jestem na III roku NKJO, ale bedąc na II roku uczyłam w podstawówce przez cały rok, potrzebna była oczywiście zgoda kuratora (dyrektor szkoly występuje z taka prosbą). Wiem że jest to praktykowane bo brak anglistów powoduje, że dyrektorzy nie mają wyjścia:)
wiem, że z dyplomem można uczyć ale chodzi mi o to czy trzeba na 100 % robić licencjata bo grozi to tym, że będziesz mogła uczyć tylko w podstawówce np. po 4 latach jak go nie zrobisz