UWr studia uzupełniające magisterskie

Temat przeniesiony do archwium.
91-110 z 110
| następna
Czesc,

Ja tez jestem juz po egzaminie i bylem naprawde zaskoczony, gdy okazalo sie, ze dostalem z niego 5. To, ze dostaja sie glownie wroclawianie, to nieprawda. Ja np. jestem ze Slupska, a z tego co dowiedzialem sie od innych studentow, nie tylko ja bylem spoza Wroclawia. Na moja specjalizacje dostaly (tzn. tak mysle) sie osoby z Walbrzycha, Czestochowy, Opola.
Sam egzamin wydawal mi sie obiektywny. Wydaje mi sie, ze juz sam konspekt w duzym stopniu wplywal na ksztalt rozmowy, a przede wszystkim ostateczna ocene. Pytania mialy sprawdzic, czy student ma ogolniejsza wiedze na zaproponowany temat, stad wiele osoby ( w tym ja) bylo zdziwionych trescia tych pytan. Mnie np. pytano o wiersz, ktorego nie ujalem w konspekcie, albo o poete, ktory dosc luzno nawiazywal do mojego tematu. Poza tym zdziwila mnie duza odleglosc miedzy komisja, a zdajacym - ledwo slyszalem, co sie do mnie mowi;)

Jakie sa twoj wrazenia po egzaminie , Little Brown?
Zdawalas jezykoznawstwo teoretyczne?

Pozdrawiam i oczywiscie powodzenia jutro!
potwierdzam to co mówi kolega wyżej, ja licencjat zdawałam w szczecinie, zeszły rok miałam przerwę, i zdałam na 5 ;) Komisja była bardzo sympatyczna, i wydaje mi się że dużo zależało już od samego konspektu, bo mnie powiedzieli, że bardzo obiecujący i miałam wrażenie że rozmowa była czystą formalnością (sprawdzali czy aby się na niej nie wsypie, ale już dali do zrozumienia, że do zobaczenia).
Przede mną zdawały osoby z UWr bo rozmawiałam z paroma z mojej godziny, i nie wszyscy dostali ekstra oceny, więc co do sprawiedliwości nie mam zastrzeżeń.

Miło z ich strony, że nie faworyzują swoich studentów jak to często bywa gdzie indziej

pozdrawiam i trzymam kciuki za wynik końcowy
Zawsze istnieje mozliwosc rozszerzenia limitu. Kiedy ja zdawalem pare lat temu przyjmowano - tak napisano w informatorze - 90 osob, a przyjeto 112. W ubieglym roku tez chyba przyjeto pare osob wiecej niz zakladany limit; kilka osob zrezygnowalo ze studiow mgr w UWr.

pzdr
Duenda, na ktora specjalizacje sie dostalas?
Milo wiedziec, ze ktos jeszcze z Pomorza startowal:) Mialem wrazenie, ze Wroclaw jest okupowany glownie przez poludnie kraju.

Slyszalem, ze egzaminatorzy w komisjach faktycznie byli bardzo sympatyczni, co nie znaczy, ze lagodni. Akurat ci, ktorzy tworzyli najprzyjemniejsza atmosfere, wystawiali najsurowsze oceny:)
U mnie na egzaminie wialo raczej chlodem i bylo sztywno (moze dlatego, ze bylem ostatni i panie juz byly zmeczone).
Ja akurat literatura amerykańska ;) Ale na specjalizację będę startować na postkolonialną/etniczną (rok temu coś takiego było przynajmniej), bo ta dziedzina mi baaardzo odpowiada. Ja wchodziłam po 15 więc też już komisja podejrzewam nieźle zmęczona była.
Ja oryginalnie z Pomorza nie jestem, ale licencjackie robiłam na Uniwerku w Szczecinie, potem rok przerwy, od roku mieszkam i pracuję we Wrocku więc postanowiłam spróbować czy się uda. Mam nadzieję, że plan uda mi się pogodzić z pracą. Tutaj pytanie: wie ktoś jak bardzo plan zachodzi na popołudnie? Wiem, że zajęcia nawet do 20 są, a ja na 18 30 muszę być w pracy, trochę mnie to martwi.

Acha, i z tego co widziałam to mało było 5 i 4,5 więc 4kowych też powinni przyjąć
Tzn skoro 5 macie to dostaliscie sie na bank ;) gratuluje, ale macie juz wyniki?

Ja przyznam, na studiach mimo, ze nie miałam olewczego stosunku nigdy nigdy nie miałam stypendium, raczej byłam wsrod tych srednich. Z projektu byłam zadowolona, z rozmowy niby tez, ale nie ukrywam, ze jestem osoba straaasznie nerwowa i tez nie do konca wierzaca w swoje mozliwosci co jest złe....
Ale jesli chodzi o rozmowe, no to wiadomo stres itd, raz sie zaciełam ;p, nie do koncu odpowiedziałam na jedno lub dwa pytania tak jak ja chciałam powiedziec. A no i przyznam, ze to napreawde prawdziwego pasjonata w jakiejkolwiek dziedzinie mi daleko. Tzn dobrze sie czuje na tych studiach, rozwijam sie, jestem, zadowolona ale nie jestem typowym molem ksiazkowym ;p

I chce jeszcze podkreslic ze mi nie o to chodzilo ze nie przyjmuja ludzi spoza Wrocka, tylko o to ze w tamtym roku (bo tylko o roku ubiegłym mam info) tylko jedna osoba sie nie dostała która skonczyła licencjat anglistyki na Uwr. Wiec ja nie mowie ze ludzie spoza nie maja szans, bo maja, tylko ze jesli praktycznie 100% absolwentów dostaje sie z Uwr to dla niektórych moze sie to wydawac dziwne. I tez chce zaznaczyc, ze nie posadzam o niesprawiedliwosc ale napewno sa takie osoby ktore tak mysla.

Ciesze sie ze mam 4 a nie 3,5 bo naprawde nie miałabym na co czekac hehe ;)
duendo, jesli moge spytac tak z ciekawosci, a z tymi co rozmawiałas z Uwr, miał ktos ponizej 4?
Ja miała,m egzamin w poniedziałek i troche poczytałam te listy z ocenami ;) i faktycznie 5 było baaardzo mało, zaledwie kilka, 4+ tez nie tak duzo, ale to tez zalezy gdzie. Wiec tez mam nadzieje ze 4 wystarczy...
Ja miałam jezykoznastwo teoretyczne (socjolingwistyka). I musze przyznac ze tez strasznie słabo słyszam, i moze wstyd to pisac ale w pewnym momentach słyszałam ytak kiepsko, ze nie wiedzialam czy egzaminator cos sie pyta czy tylko komentuje ;). Ludzie którezy ze mna czekali mowili o egzaminorach, w sumie to o jednym ze super człowiek, wykladowca, do rany przyłóz, ale faktycznie oceny byly kiepskie w porownaniu z innymi grupami. Ja zaczynam tez drugi kierunek -stacjonarne i jesli zechca mnie na ta anglistyke to tez bede musiała jakos to pogodzic, no i tez nie ukrywam, ze chce pracowac- tzn korepetycje :)
pozdrawiam!

J
znaczy wiem tylko jeśli chodzi o moją tzw. grupę komisyjną czyli tych co zdawali od 14 do 15, oprócz mnie jedna osoba była spoza, czyli 3 były z UWr - 2 osoby (w tym ja) spoza, dziewczyna spoza dostała 3, ale jedna z pozostałych też 3, druga bodajże 4, trzecia 4,5.
Przede mną i po mnie dwóch chłopaków zdawało też z Uniwerku i oni zgarnęli po 5. Acha, rozmawiałam też z jedną dziewczyną i podobno tylko kolo 50 paru osób zdecydowało się składać, więc większość i tak jest spoza.
Ja siedziałam tuż przy komisji, dzielił nas tylko stół bo pokoik był mały, więc ze słyszeniem nie miałam najmniejszego problemu.
A niestety pracuje jako lektor więc w razie dziwnego planu będzie trzeba kombinować
Pozostaje nam czekać na wyniki, byle do jutra, i powodzenia.
dzien dobry!

Ja juz czatuje na wyniki w sieci.Weszlam na swoje irka. Ogolnie czy sie dostalam nie ma jeszcze info,ale jest cos takiego:
wynik: -1pkt
pozycja na liscie: 100 (no ale bylo duzo 4) wiec chyba Ci z 4 tez sa alfabetycznie
i data 15.09.2009- i to dziwne bo sprawdzałam wczoraj i tego nie bylo ;)

czekam i mam nadzieje
;)
Czesc,

Dostalem podobna wiadomosc na mojej irce.
Wynik: - 1pkt.
Pozycja na liście: 138

I mam nadzieje, ze jest to tylko pomylka, bo na widok tej pozycji znacznie podnioslo mi sie cisnienie:)
Poza tym - od kiedy wynik moze byc ujemny
dostałam sie :d przyjeli 95 osob czy cos takiego. Od 4 przyjmowali. Dzwonilam do instytutu z pytaniem od ktorej wyniki bede dostepne w sieci i pani powiedziała, ze wyniki beda dostepne na glownej stronie irka najpierw a dopiero pozniej na indywidualnych.

Super, ciesze sie ;)
ha! super! gratuluje i bardzo sie ciesze!!! :)
Też się dostałam! Po rozmowie już właściwie straciłam nadzieję, ale się udało. Teraz tylko pozostaje czekać na informację, czy przyznali mi akademik ;)
hej!

Na stronie ifa jest juz plan, ale zupełnie nie mam pojęcia jak go odczytać... Nie ma zadnych oznaczen grup itd.. :( Rozumiem, ze pierw trzeba sie zapisac na jakies seminarium, zeby w koncu wiedziec jaki ma sie plan? Czy ktos z Was wie kiedy beda zapisy na seminaria i kiedy jest rozpoczecie roku akademickiego? Pozdrawiam
Wybierasz seminarium mgr i potem zajecia z seminarium obudowujesz reszta zajec obowiazkowych.

pzdr.
Rozumiem, tlko narazie nie wiem jakie sa nawet dostepne ;) Mr Julku, jesli ja na swojej byłej uczelni zrobiłam kurs metodyczny to moge nie chodzic na zajecia stricte metodyczne (nie chodzi mi tu o specjalizacje metodyczna)? Czy mam rozumiec ze te zajecia seminaryjne obudowuje sobie zajeciami tak jak mi pasuje według własnego uznania jesli chodzi o godziny?

z góry dziekuje za odpoweidź, a interesuje mnie to szczególnie dlatego, ze chce wiedziec jak to wszystko wyglada bym mogła jakoś połaczyc studiowanie dwóch kierunków czasowo

pozdrawiam!
Czesc,

Siedze wlasnie nad planami z obu kierunkow i probuje to wszystko jakos poskladac. Klopot w tym, ze na planie anglistyki sa tylko nazwiska wykladowcow, nie ma za to informacji o dziedzinie, ktora sie zajmuja.
Czy orientuje sie moze ktos, czym zajmuje sie naukowo prof. Lange i prof. Frost?
Z gory dziekuje za odpowiedz.

Pozdrawiam
to chyba standard, ze nikt nic nie wie... dowiemy sie na pierwszym spotkaniu z danym prof...

pozdrawiam,
R.
Mr Julku, widze, ze jestes dosc dobrze zorientowany w temacie UWr;) Wiesz jak wygladaja tegoroczne statystyki?Ile jest kandydatow na mgr dzienne?
Mr Julku, widze, ze jestes dosc dobrze zorientowany w temacie UWr;) Wiesz jak wygladaja tegoroczne statystyki?Ile jest kandydatow na mgr dzienne?
Temat przeniesiony do archwium.
91-110 z 110
| następna