Filologia

Temat przeniesiony do archwium.
Przepraszam że mój post jest trochę nie na temat ale na moje pytanie nie ma specjalnego forum :) Wiem że wszystkie filologie obce są w Sosnowcu ale czy to prawda że f.klasyczna jest w Katowicach> CZy może mi ktoś przybliżyć ten kierunek, co trzeba zdać na maturze i na jakim poziomie i czy sporo jest osób na 1 miejsce i czy ktoś studiuje jednocześnie f. klasyczną i polską :)
Licze na was
Halo jest tam ktoś :)
Filologia klasyczna to łacina i greka. Jeśli chciałbyś ją studiować to możesz, ale z tego co czytałam na stronie KUL'u nie musisz, zdawać na maturze łacine, a ją zdaje się jedynie na poziomie rozszerzonym. Kierunek raczej nie jest oglegany, ale jeśli znajde link to Ci podeśle:)
ktoś może jeszcze coś powiedzieć :)
ja sie tym tez interesuje, tylko nie wiem jakie sa perspektywy pracy po tym kierunku...zlozylam na to we wroclawiu. tutaj masz adres: http://www.ifkika.uni.wroc.pl/index.php?id=16
kliknij tam sobie na filologie klasyczna. ja kaurat zlozylam na srodziemnomorska. nie orientuje sie ktos co potem mozna robic? ja bym bardzo chciala byc tlumaczem, ale na co mi lacina albo starogrecki. jeszcze jest tam jrezyk romanski ale na pewno tylko jakies podstawy. kurcze;P
Filologia klasyczna jest na UŚ. Specjalność kultura śródziemnomorska. Wystarczy w dziale kierunki wybrać filologie i już. W tym roku na jedno miejsce było 2,3 os.
Pozdrawiam;)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Programy do nauki języków