koncze NKJO gdzie dalej na studia uzupelniajace?

Temat przeniesiony do archwium.
jestem aktualnie na 3 roku w NKJO,powoli zaczynam zastanawiac sie co dalej-napewno chce kontynuowac studia aby uzyskac tytul magistra,wiem ze zaoczne studia magisterskie sa na UJ i aby sie dostac nalezy zdac egzamin pisemny,tak samo jest na Uw,powiedzcie gdzie jeszcze moge sie dostac,jak to wyglada na uniwersytecie lodzkim.czy ktos zdawal takie egzaminy?jak one wygladaja czy sa trudne?jak sie do nich przygotowac.napiszcie prosze wszystko co wiecie na ten temat.
na uniwersytecie slaskim jest rozmowa na temat pomyslu na twoja prace magisterska plus chyba jakis tescik gramatyczny, na kulu jest konkurs swiadectw, na umcsie rozmowa kwalifikacyjna rzekomo z jezykoznawstwa, literatury i metodyki, jednak z w tym roku byla to tylko i wylacznie rozmowa na temat pracy licencjackiej i przyszlej magisterskiej.
Ja zdawałem w tym roku na uzupełniające na UMK i dostałem się. :) Najpierw trzeba sobie wybrać jedną z 4 specjalności (kulturoznawstwo, językoznawstwo, lit. amerykańska lub lit. brytyjska), a następnie trzeba napisać swój opis zainteresowań uwzględniający tematykę pracy magisterskiej i złożyć go z pozostałymi dokumentami. Po złożeniu wszystkich dokumentów czeka nas rozmowa kwalifikacyjna, na której pytają głównie z tego o czym się będzie pisało magisterkę i w jaki sposób chce się to zrobić. Czasami może paść również pytanie dotyczące specjalizacji którą się wybrało. Generalnie jednak rozmowa jest całkiem prosta i ciężko ją oblać. ;)

Przy rekrutacji bierze się po uwagę wynik rozmowy kwalifikacyjnej, ocenę z obrony pracy licencjackiej, a także punktację za opis zainteresowań. Następnie wszystkie te wyniki przelicza się na specjalne punkty (w zależności od ich wagi - najbardziej punktowana jest rozmowa) i sumuje. Im wyższy wynik tym oczywiście lepiej. :) To tyle.
co to UMK?gdzie jest ta uczelnia?
A w Google wpisać to nie łaska? :/ No żeby nie znać jednej z najbardziej prestiżowych uczelni w Polsce - wstyd!

UMK = Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
hmm uczelnie zanam ale jakos nie skojarzylam skrotu
a tez dostalam sie na umk ciekawe jak bedzie :) choc nie wiem czy wybiore ta uczelnie troche boje sie lingwistyki wolalabym metodyke.
p.s na egzaminie faktycznie bylo dosc milo choc osoby o zainteresowaniach metodycznych mialy troche trudniej :( ale udalo sie :D
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie