filologia norweska UAM Poznań

Temat przeniesiony do archwium.
Chciałabym zdawać na filologię norweską. Czy ktoś kto ma te egzaminy za sobą mogłby się podzielić wrażeniami? Czy naprawdę są takie trudne jak mówią? A może ktos włąsnie się do nich przygotowuje? Chętnie wymienię informacje i wrażenia.
poszukaj w wyszukiwarce o fil szwedzkiej bo egzainy i tak sa te same
powodzenia :)
hmm... no tak, dzięki :) kurcze, kurcze... średnio to pocieszające :] ale trzeba próbować :]
A jak sie przygotowujesz do examow wstepnych? Jakies lektury, opracowania? Nie bede Ci robic konkurencji, bo zdaje na szwedzka ;).
Na razie nie moge sie zmobilizowac do wqwanka, ale lada dzien zaczne :] pewnie i tak sie tam nie dostane, bo ludzie o wiele bardziej obqci ode mnie tam przyjda, ale probowac zawsze mozna :) pozdrowionka 2 all of U !
ja jakoś też się nie umiem zmobilizować, ale zaczynam od poniedziałku :) nawet dzisiaj co nieco zaczełam na rozgrzewkę. Staram się korzystać z tych książek podanych jako te polecane lektury, czy jak to się tam zwie. Wprawdzie znalazłam tylko 4 z nich, ale dobre i to. A angielski to intuicyjnie. Będę męczyć phrasale i idiomy, bo z tym u mnie ciańko. Jedynie polski jest dla mnie jedną niewiadomą, naprawdę nie wiem, za co mam się zabrać. Nie wiecie jak ten ustny polski wygląda? Skupiają się barziej na literaturze czy gramatyce czy na innych DZiwnych Rzeczach?
Myślę że na polskim pytają i trochę ze znajomości literatury i gramatyki jednocześnie ;] oni wychodzą z założenia że aby studiować filologię obcą trzeba się chociaż trochę orientować w polskiej gramie :] mam już kilka książek do przerobienia (hist Szwecji, literatura itp), nie wiem tylko o co mogą zapytać na tej rozmowie (czy o jakieś szczegóły, czy ogólnie).../jak chcesz to wal na maila pogadamy o naszych preparations for entry exams i wymienimy doświadczenia :]/moj mail: [email]
ja tez się szykuję na Norweską, gg#301744, upolowałam tylko jedna książkę z lektur ale jest porażka. chętnie nawiążę współpracę
Mam pytanie (co prawda idę teraz dopiero do liceum://) Czy zdając na filologię norweską potrzebna jest biegła znajomość języka norweskiego?? Chciałabym zdawać na te studia:)) Moje gg 7[tel], albo mail: [email] gdyby ktoś zechciał odpowiedzieć na moje pytanie,byłabym wdzięczna
no raczejjjjj, a jak chcesz się dostać na sinologię musisz już biegle mówic po chińsku.
NorweSZka- dobre.... a co znaczy to słowo?
nie, nie jest potrzebna... przynajmniej z tego, co mi wiadomo.
Kandydatów i studentów zapraszam do rejestrowania się i wymieniania informacjami także na Forum Neofilologii UAM :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Redakcja

 »

Studia językowe