Iberystyka

Temat przeniesiony do archwium.
Hej, chcialabym studiowac filologie ale niekoniecznie angielska, moze hiszpanska albo włoska.Chcialabym uzyskac informacje od ludzi, ktorzy studiuja np iberystyke.Jak wyglada egzamin wstepny i czy jest tak trudny jak na anglistyke ?
Z tego co wiem (na iberystykę zdaje moja koleżanka) np na UW test jest chyba na podobnym poziomie co na anglistyke, do tego dochodzi lista lektur o kulturze krajów hiszpańskojęzycznych z którymi trzeba się zapoznać, by zdać część kulturową.
Życzę powodzenia
egz z ang jest bardzo trudny!i nawet ja przez niego przebrniesz to wcale nie masz gwarancji,ze sie dostaniesz!niestety_taki kierunek ta iberystyks:)
Pozwolę sobie na mała reklamę i odeślę Cię do polskiego portalu o Hiszpanii. Na tamtejszym formu kwestia iberystyki była poruszana, a ekspertem portalu jest doktorantka na Iberystyce na UW

Witam wszystkich:)!!
Bardzo mi się podoba polski portal o Hiszpanii, jednak jestem tez zainteresowana językiem włoskim. Czy ktoś zna moze adres takiego portalu na temat Włoch?
Z góry dziękuję za odpowiedź:)
cze wie ktos moze gdzie sa wyniki z egzaminow wstepnych na iberystyke
Są już na stronie iberystyki: http://www.iberystyka.uw.edu.pl/
masz racje. agielksi na anglistyke potrafi byc latwiejszy niz amgielski na iberystyke. paranoja... zreszta ludzie po kilkuletnim pobycie w hiszpanskojezycznym kraju potrafili miec problemy z hiszpanskim. mnie coraz bardziej wydaje sie, ze polskie szkolnictwo wyzsze to przerost formy nad trescia.
witam wszystkich
Bardzo bym chciala studiowac iberystyke,w przyszlym roku mam zamiar zdawac na uw..i mialabym prosbe gdyby ktos wiedzial cos na temat rekrutacji czy nawet o studiowaniu na tym kierunku..oto moj mail [email]
Temat przeniesiony do archwium.