ustne na KJS

Temat przeniesiony do archwium.
Naiwnie zkładam, że przejdę do ustnych :) i opracowując po mału tematy nasunęło mi się kilka wątpliwości. Wiem, że na forum pojawiają się \"katedrzani\" wykładowcy i do nich głównie kieruę swoje pytania, ale jeżeli ktokolwiek zechchiałby się pofatygować na odpowiedź to będę wdzięczny :)
1. Rozumiem, że nie jest przewidziany czas na przygotowanie. Odpowiadamy \"z marszu\", tak?

2. Wybrana epoka historyczne - jak rozumiecie to zagadnienie? To nie to samo co epoki literackie, prawda? Czy trzeba ukazać w tej epoce kraj, którego język chcemy studiować :) ?

3. Twórczość wybranego pisarza. Rozumiem, że może on być dowolnej narodowości i pewnie mamy tylko wykazać, że interesujemy się literaturą.

4. Czy można przedstawić tylko jednego laureata Nagrody Nobla (literackiej) ?

5. No i jak brzmi \"sport wyczynowy\" po rosyjsku?! :)

Mam ogromną nadzieję, że jednak ktoś odpisze :) Pozdrawiam!
1. Rozumiem, że nie jest przewidziany czas na przygotowanie.
>Odpowiadamy \"z marszu\", tak?

Tak. Pisalem o tym w innym watku.

Co to sposobu opracowania tematów - mogę powiedzieć tyle: liczymy na ciekawe wypowiedzi.

>3. Twórczość wybranego pisarza. Rozumiem, że może on być dowolnej
>narodowości

Jasne.


>5. No i jak brzmi \"sport wyczynowy\" po rosyjsku?! :)

Ja by skazal \"professional\'nyj sport\", no mozet byt\' ispol\'zujut i drugije nazwanija :-)
Prosze tego nie traktowac jako oficjalny odpowiednik i nie powolywac sie na mnie na egzaminie ustnym. :-)
a jak dlugo powinna trwac taka wypowiedz ustna? czy jest to tylko monolog ucznia czy komisja przerywa?
mg a czy wiesz moze ile osob zdaje kombinacje amgielski - rosyjski?
Prosze to sprawdzic w innych watkach dotyczacych kjs.
Nie wiem, ile jest osob z poszczegolnymi kombinacjami.
Dziękuję panu bardzo! A jednak można liczyć na wykładowców :) I choć to pewnie bardzo trudne, postaram się zaciekawić komisję... ;)
hm wiec jak z ta epoka hist? ja bede mowic o renesansie (jak przejde) ale bazujac na wiedzy z lekcji polskiego i ew historii??dobrze panie mg????? (hm.jak przejde sito pisemnych of course)
Wg mnie renesans jest i e. hist. i e. lit..
Ale nie moge wypowiadac sie autorytatywnie - co to by bylo, jakby ktos powolal sie na mg z Internetu w odwolaniu od decyzji komisji egzaminacyjnej?!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Redakcja

 »

Studia językowe