Anglistyka UAM Poznań

Temat przeniesiony do archwium.
czesc mam kilka pytań do studentów anglistyki uam w poznaniu:
1) czy jest bardzo ciężko i czy da się przeżyć i czy tyle samo osób odpada po drugim i po trzecim roku ile po pierwszym?i z jakich przedmiotów odpada najwięcej osób po 1,2,3 roku?
2)czy dużo osób odpada przez wymowę i który akcent lepiej jest wybierać?
pozdrawiam
Nie da się odpowiedzieć wyczerpująco na pytanie czy jest ciężko - to zależy. Na pewno przesadne obijanie się nie wchodzi w grę.
Najwięcej odpada ludzi po pierwszym roku. W moim roczniku była to połowa - zwróć jednak uwagę, że to nie znaczy, że wszyscy odpadli na egzaminach; część osób odeszła na początku roku bo uznało, że źle wybrali studia. Największe żniwo zbiera egzamin z praktycznej nauki języka ang., często właśnie pod kątem wymowy.
Który akcent najlepiej wybrać? Nie ma znaczenia. Ten, który Ci się bardziej podoba. Jeden i drugi wymaga uczenia się od podstaw najprostszych dźwięków, bo na pierwszym roku się okaże i tak, że nie wymawiasz żadnego poprawnie. Potocznie uznaje się amerykański za trochę łatwiejszy, ale to nie do końca prawda, że jest taki prosty (ja mówię BrE, AmE przy dużym wysiłku też wyprodukuję, ale ichnie 'r' czy 't' wymaga energii do wymówienia). I AmE i BrE wymagają dużo pracy.
Na tym forum jest mnóstwo starych tematów o ifa uam, które są kopalnią wiedzy (i plotek;)), więc użyj wyszukiwarki.
pozdrawiam
troche tego dużo....:)a po drugim roku też ludzie wylatują?i jeśli tak to głównie przez jakie przedmioty?a jeśli nie dostałabym sie na UAM to możliwe jest przeniesienie z innej uczelni na drugi lub trzeci rok na UAM?
pozdrawiam
przeniesienie się jest możliwe, ale nie znam bliżej szczegółów. Miałam w grupie kolegę, który dołączył do nas na 2 roku (przeniósł się z Opola - jeśli to teraz czyta to chciałam tylko powiedzieć "Cześć, Luki" :))) Osoby, które się przenoszą muszą często sporo nadgonić, głównie z wymowy.
Na pierwszym roku w sumie tylko pnja wzbudza takie emocje, bo (przynajmniej za 'moich' czasów) nie było z pnja warunku (czyli każdy miał dwa podejścia - czerwiec i wrzesień a później sayonara, teraz się chyba trochę pozmieniało). Na drugim roku syntax może sprawiać problemy, ale można np. wziąć warunek i poprawić.
dzieki za odpowiedzi:)

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie