UJ - paranoja

Temat przeniesiony do archwium.
Powiedzcie mi, jaki to ma sens?
Na filologie angielska na UJ bylo w tym roku 40 miejsc.
(Jeszcze dwa lata temu 65, cztery lata temu 80).
A wiec 40 miejsc - bezplatnych, plus 25 platnych (!!!).
Bylo 4 olimpijczykow, no i zdawalo 21 osob z roku drugiego
z trybu platnego - zdawali jescze raz, zeby dostac sie na bezplatne.
I chyba 19 z nich sie dostalo. Czyli do wziecia bylo tylko 17 miejsc!!!
A gdy doliczyc jeszcze te miejsca wykupione - nie ludzmy sie,
na kazdym kierunku jest tak samo, szczegolnie na tak obleganym - ...

W przyszlym roku bedzie tak samo - beda zdawac ludzie z platnych,
i tak pewnie w kolko. To jest jakas paranoja! To ma byc bezplatne szkolnictwo?
Popieram !!!

Kompletna beznadzieja-słowem-błędne koło !

A tobie jak poszło -dostałaś się ?
zgadzam sie w 100 % dostanie sie uczciwie (bez zadnych przekretow) ani olimpiad itp. na anglistyke na uj jest niemozliwe!!!!!!! doslownie- niemozliwe!!!! zdawalam tam w tym roku i oczywiscie sie nie dostalam,ale wcale sie nie dziwie! PARANOJA
sorry, ale to że Ty się nie dostałaś nie ozacza, że egzaminy były nie uczciwe.
Nie przysżło Ci do głowy, że po prostu było wiele osób lepszych od Ciebie? Nawet jeśli ktoś kupił sobie miejsce, to raczej margines.
ja rowniez \"sorry\", ale mam podobne zdanie co amused.to.death, jak ktos jest wystarczajaco dobry to sie zalapie, rok temu dostala sie znajoma... bez placenia, bez znajomosci, bez wczesniejszych wyjazdow do anglii, po prostu siedziala po nocach ryjac, ale efekt jest
...a ci co co sa kiepscy i dostaja sie za kase? odpadna, bo anglistyka to \'ciezki kawalek cleba\'
Nie, nie, to nie zupelnie tak - oczywiscie, ze jest mozliwe, zeby sie dostac.
Tylko ze dostanie sie zaledwie garstka osob - w tym kilku native\'ow,
bo miejsc \'do wziecia\' jest pewnie okolo pietnastu. No wiec pytam,
jaki sens ma ustalanie takiego malego limitu miejsc, skoro jest tylu chetnych?
To jest sztuczne windowanie poziomu. Szczegolnie, ze sa te miejsca platne!
Nie dostanie sie ktos dobry, a dostanie sie ktos gorszy - bo mial te 6 tysiecy.
Dostac sie bez specjalistycznego, kilkuletniego przygotowania jest naprawde
bardzo malo prawdopodobne. Gdyby jeszcze byl jakis super poziom na tych studiach - ale nie! Wiem, bo studiuje tam juz troche. Na inne uniwerki duzo
latwiej sie dostac, maja wiecej miejsc, i o wiele wyzszy poziom. Wedlug mnie
obecna sytuacja na UJ to PARANOJA.
jednak na ow maly limit miejsc mozna tez spojrzec z drugiej strony, jakby nie bylo to jest filologia, im mniejsze grupy tym lepiej dla studenta

oczywiscie jest to pewnego rodzaju paranoja, szczegolnie jesli chodzi o wykupione miejsca, ale niestety nie mamy na to wplywu...tylko, ze demonizowanie, (ze niby dostanie \'szarej osoby\' sie jest niemozliwe) co tu ktorys przedmowca uczynil tez jest paranoja
Z tym, że miejsc jest mało to się zgadzam, ale gdy słysze komentarze o kupowaniu mijsc to mnie krew zalewa. To nie jest jakiś regularny proceder! Zastanówcie się - czy renomowane uczelnie, chcąc takimi pozostać mogłyby sobie pozwolić na szeroko zakrojoną korupcję? Chybą skądś się ten poziom bierze?

UJ może w ten sposób chce \'podrzymać\' wysoki poziom. nie wiem czy to jest fair, wiem tylko tyle, że life is brutal, trzeba ciężko pracować i liczyc na siebie.
No proszę Cię, zastanów się trochę zanim coś napiszesz. Na UJ nie ma korupcji? Śmieszą mnie takie teksty. Ceny za miejsca na poszczególnych kierunkach są powszechnie znane, a ostatnio wykryto, że na dziennych studiach jakimś dziwnym sposobem studiują osoby które nie mają matury. I co, może powiesz mi, że to było przeoczenie? Jeden z moich znajomych dostał się na UJ, bo zapłacił (jego wybór), niestety średnio mu się to opłacało, bo później za za każde zaliczenie musiał płacić, dlatego też zrezygnował, więc niech Cię już krew nie zalewa, bo takie są fakty.
gdzie mogę dowiedzieć się ile miałam punktów z egzaminu na UJ? napisali mi na stronce że mogę się ubiegać o wieczorowe, ale chciałabym wiedzieć ile osób ma więcej pkt ode mnie... czy podadzą mi pkt telefonicznie? mam do Krakowa dosyć daleko;/ pozdrowionka
z pierwszego zrodla wiem ze z 21 osobz z wieczorowych dostaly sie 2! wiec nie przesadzajcie!
Temat przeniesiony do archwium.