LICENCJAT w NKJO ??? helP

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich!!! mam prośbe proszę powiedzcie mi jak to jest z licencjatem na nkjo . na ktorym roku go sie pisze i z jakich tematow ? Czy mozna praca bronic w kazdym uniwerku ? jak jest kolejnośc przyjęć?
Bylbym wdzieczny za wasza pomoc :)
Lincencjat zawsze zdaje sie po III roku. Prace bronisz na uczelni, na ktorej studiowales. Temat wybierasz sobie na III roku - sa seminaria lic. - na zasadzie dzialow czy przedmiotow i a temat sam sobie wymyslasz z tego zakresu.
dzieki wilekie Sylwawia ale powiedz coś wiecej jesli mozesz , czy w nkjo na 3 roku masz jakiegos opiekuna tak jak na niektorych wyższych szkołach prywatnych podczas pisania pracy.czy są wielkie problemy dla osob z nkjo z zdawaniem licencjatu na uniwerkach i ktory jest twoim zdaniem do tego najlepszy (gdzie najłatwiej go zdać a gdzie najtrudniej, ja slyszalem ze na umcsie jest b. cięzko)
Pozdrawiam ;)
Opiekun to promotor i nie slyszalam jeszcze, aby jakakolwiek uczelnia umozliwiala pisanie i obronę pracy, nie oferując promotora \"w pakiecie\".

Licencjat zdajesz tam, gdzie go piszesz, czyli w NKJO. Przeciez przy obronie musi byc Twoj promotor i dwie inne osoby z wydzialu.
ja bronilam w tym roku na KUL-u i zawsze jest na zasadzie, ze NKJO jest pod opieka jakiegos uniwersytetu, np. w pulawach czy warszawie uniwerytetu warszawskiego;u nas wszystcy przystepujacy zdali wiec chyba nie bylo tak zle:))
madziu82 dzueki za pomo. ale jak to dokladnie jest ? Na 3 roku piszesz pracę pod opieka jakigos wykladowcy z nkjo a potem on/ona jedzue z osoba na wybrany uniwerek czy tez na ten pod ktory podlega nkjo ???
A jesli na wybrany to jesli ja sobie wybiore uw a ktos inny umcs to czy taki promotor bedzie jezdził z każdym odzielnie do innych uniwerków ?????????? Odpisz jesli możesz ja w tym roku bede studiowac ang. na uczelni prywatnej pod opieką men-u ale zostalem przyjety na nkjo.W uczelni prywatnej licencjat jest na miejscu no a w nkjo oczywiście nie.Pozdrawiam
:-)
hej ! ja mam podobny problem co Saqq . Może ktos móglby mi pomóc. Pozdrawiam :)
hej ! ja mam podobny problem co Saqq . Może ktos móglby mi pomóc. Tez sie zastanowialam nad tym czy wykladowcy z nkjo jada do kilku uniwerków czy tylko do jednego pod ktory podlega dane nkjo. Pozdrawiam :)
Do Saqq: Czesc, piszac prace masz promotora i opiekuna praktyk-bo prace pisze sie napodstawie odbytych praktyk i przeczytanej literatury(czasami jest to jedna osoba aleczesciej dwoch roznych nauczycieli z kolegium), oprocz tego na 3 roku wybierasz sobie seminarium: z literatury,kulturoznawstwa Wlk.Bryt i USA lub z lingwistyki(uczeszczasz na dodatkowe zajecia caly rok) i potem oprocz obrony pracy dostajesz 3 pytania z przedmiotu ktory sobie wybralas. Prace bronisz w kolegium, a licencjat zdajesz na macierzystej uczelni, np:Chelm podlega pod KUL a Pulawy pod UW, i nie jedziesz tam z zadnym promotorem, praca licencjacka, ktora piszesz w kolegium to jedno a licencjat ktory potem zdajesz to po prostu egzamin(oczywiscie musisz obronic prace zeby do niego przystapic).Mam nadzieje ze ci troche pomoglam :) Pozdrawiam :)
do olivka1 : DZIEKI WIELKIE !!! bardzo mi pomogłaś , ale co jeśli ja zechcę zdawac licencjat na uniwerku który nie opiekuje sie wybranym nkjo.Czy będe mógł zdawac tam licencjat ?? Czy mogłabys mi powiedzieć jak sie zdaje licencjat na uniwerku ?? czy jest on w formie pisemnej/ustnej ?? Ja moge studiowac na prywatnej uczelni w której licencjat zdaje sie u niej.Podlega pod MENiS no i ma wykladowców z UJ , WSP w Krakowie , UMCS i KUL. Zostalem takze przyjety do nkjo i sam nie wiem co wybrac, na nkjo na pweno licencjatu sie nie zdaje :-(
pozdrawiam:)
hej wszystkim ! mam prozbe od 2 lat studiuje w nkjo i nie wiem z czego jest najlatwiej zrobić licencjat. Niektórzy mówia mi ze z lingwistyki po ona trawała tylko rok i jest malo do nauczenia a najgorsza jest literatura bo jest tego trochę :) ang i amerykańska.Słyszalam także ze umcs jest strasznym miejscem do zdawania licencjata, jest b. cięzko.Gdzie jest najłatwiej ?? Pomóżcie proszę.Any sugestions ?
Na panstwowych uczelniach mozna zdawac licencjat gdzies indziej niz na macierzystej uczelni, nie wiem jak jest na prywatnych, po prostu sie zapytaj, ale wydaje mi sie ze tez. Egzamin jest w formie pisemnej, ale na kazdej uczelni wyglada troszeczke inaczej.Wydaje mi sie ze warto sprobowac na uczelni panstwowej, nie jest lekko, trzeba sie naprawde duzo duzo uczyc ale warto.Ja w tym roku bede na III roku, troszeczke sie boje egzaminow, najpierw pisania i obrony pracy, potem licencjatu i jeszcze egzaminu na magisterskie(oprocz tego w tym roku mam 2 sesje zimowa i letnia) ale bedzie dobrze i ty tez na pewno sobie poradzisz :) Pozdrawiam!! :)
Czesc, ja tez w tym roku bede zdawac licencjat i wybieram lingwistyke, ale nie dlatego ze jest malo materialu, glownie dlatego ze podobaly mi sie zajecia i lubilam sie uczyc tego przedmiotu, Yule\'a znam na pamiec :).Wybierz sobie taki przedmiot ktory najlatwiej wchodzi ci do glowy i z ktorym nie miales wiekszych klopotow, bo jak czegos nie cierpisz to bedzie ciezko. A co do literatury to rzeczywiscie jest tego duuuuuuuuuuzo i egzamin jest bardzo trudny, z lingwistyki tez nie jest lekko, widzialm zeszloroczne pytania na UW i musze powiedziec ze odbiegaly od tego co robilismy na zajeciach, trzeba bedzie po prostu przerobic jakies testy z poprzednich lat.Ja bede probowac zdawac najpierw na UW, potem na UMCS, strasznie nie strasznie, ale zawsze mozna sprobowac, moze sie uda.Pozdro!!
a ja tam wole metodykę,
pełno jest do tego książek i są fajnie napisane,
nie to co te mądrzenie się w literaturze typu co autor miał na myśli,
albo pyt typu jakiego koloru wstążki przy sukni miała główna bohaterka \"Portretu Damy\" podczas oświadczyn hrabiego?
to pyt ponoć z Uniwerku Wrocławskiego.
do olivka1 : wielguchne dzieki za pomoc , ale powiedz czy z lingwy musiałas czytać jakies dodatkowe książki czy tylko te które brałaś na zajęciach ? pozd. !
Krzysiu nie sądze aby z metody bylo łatwiej niz z lingwy.Ja tez jestem na 2 roku i nie wiem co wybrać ale slyszalem ze z metody jest tego w chuj i jeszcze troszke , więc sam nie wiem co zrobić ale kusi mnie lingwa. Pozdrawiam wszystkich ciepło !
czesc. ja tez slyszałam ze z metody jest tego w chu* i troche i tez myśle o lingwie. pozdro
Czesc, na zajeciach przerobilismy calego Yule\'a ale czasami jak byly mi potrzebne jakies dodatkowe inf, np. z syntaxu to korzystalam tez z Fromkina i Rodmana(to jedna ksiazka) niestety troche mniej przystepnie napisana niz Yule ale czasami sie przydala, no i z netu :) Jak beda ci potrzebne jakies dodatkowe materialy czy ksiazki to po prostu zapytasz sie wykladowcy albo w bibliotece, na pewno ktos ci cos doradzi.Pozdro!!!!
Zgadzam sie z wami , ja swoimi notatkami, xerowkami i ksiazkami z metodyki moglabym wytapetowac sobie caly dom :) nie mam zamiaru sie za to zabierac. No way!! pozdr.
chciałam tylko powiedzieć, że skończyłam nkjo w Opolu i od zeszłego roku mozna tam na miejscu obronić pracę i zdawać egzamin licencjacki w ciągu jednego dnia, pod patronatem uniwersytetu, oczywiście.
POMOCY !!! proszę pomóżcie mi wybrać czy Wyższa Szkoła Umiejetnosci w Kielcach jest na odpowiednim poziomie ? Wiem że można tam robić licencjat i wykładają tam podobno profesorowie ale tam tez wykladają magistrowie , moze ktos wie jaki tam jest poziom. Bylabym z gory wdzieczna za pomoc .Pozdr.
ello ! wie ktoś może jaki jest poziom na Nauczycielskim Kolegium języków obcych TWP w Kielcach ?? Dajcie znać Jak możecie :-) Pozdr.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Inne

 »

Programy do nauki języków