podyplomowe na ILS

Temat przeniesiony do archwium.
hej, wlasnie zlozylam dokumenty na ILS UW i wiem, ze jest rozmowa kwalifikacyjna we wrzesniu. na ich stronie jednak sa podane tematy na wstepne ( nie wiem czy chodzi o podyplomowe czy czy normalne piecioletnie), a z drugiej strony pisza, ze ta rozmowa bediedotyczyla zainteresowan, predyspozycji, wiedzy ogolnej o kraju itp. moj problem polega na tym, ze nie wiem czy mam opracowywac te tematy czy nie. bardzo prosze o pomoc.
ps. pomyslicie, ze moglabym tam zadzwonic i sie dowiedziec, ale niestety te panie w sekretariatach sa wrecz odpychajace. mysle, ze rozumiecie. dzieki:)
a co to za studia i jaki kierunek, czego tam uczą?
Chodzi Ci o uzup. magisterskie?
to jest instytut lingwistytki stosowanej na UW. jest to o tyle ciekawe, ze mozna wybrac specjalizacje tlumaczeniowa albo nauczycielska. mi chodzi o ta pierwsza.
magisterskie uzupelniajace, trzyletnie zeby bylo ciekawiej:)
jak nie wiadomo, o co chodzi... ;)

Niestety, mogę Ci w tej chwili udzielic jedynie wybrakowanych informacji z 3 reki... Bo choc nie zdawalam na ILS, to zdawalay tam niemal wszystkie moje kolezanki z NKJO i z tego co wiem, egzamin byl dla wiekszosci trudny do przejscia.

Komisja chyba naprawde sporo wymagala, pytania zahaczaly o najrozniejsze dziedziny, w tym oczywiscie historie i kulture US i GB.
Dobrze tez, zebys umiala umotywowac swoja chec zdawania tam -
moja kolezanka na wstepie stwierdzila, ze jej marzeniem jest specjalizacja tlumaczniowa, a gdy szacowna komisja zagadnela, jakich polskich tlumaczy kolezanka zna i podziwia, zapadla cisza....

Sprobuje jeszcze popytac i napisac, co i jak.
Hej, Librero!:)) A czy dużo Twoich znajomych zdawało na amerykanistykę? Jak oceniali egzaminy? Pozdrawiam!
A na amerykanistykę akurat mniej :)
Tam egzaminy są stosunkowo proste - rozmowa, nawiązania do znajomości historii i wiedzy ogólnej. Nie przypominam sobie, zeby ktoś się nie dostał. No i jesli nie masz awersji do US, studia tez sa ciekawe, mozna wybierac specjalizację. Sama kiedys myslalm, aby tam zdawac :)

Pamietam tez anegdotke - komisja lubi zadawac tricky questions. Moją kolezanke spytali, czyja podobizna widnieje na banknocie bodajze 100 dolarowym, na co ona rezolutnie odpowiedziala, ze nie wie, bo nigdy nie widziala tak wiele pieniedzy ;) Komisja wykazala sie poczuciem humoru i egzamin zostal zalicozny na 5.
Heh, dobre z tą studolarówką:). BTW, na amerykanistyce są specjalizacje(shock!:)) ???!!!
Wielkie dzięki za odpowiedź!
A i owszem :)
Polityka, kultura oraz kultura biznesu.

Nie ma za co :)
Super!:)
1.dzieki wielkie za te info. mozesz mi jeszcze powiedziec ile tych Twoich znajomych dostalo sie tam. moze tez wiesz cos na temat dalszego toku tych studiow no i oczywiscie czy duzo osob odpada. musze przyznac, ze troche mnie przestraszylas i zastanawiam sie czy jest sens zaczynac.dziekuwa za pomoc. pozdrawiam:)
2.czyli dobrze zrozumialam, ze tematy podane na ich stronie nie dotycza magisterskiich uzupelniajacych.
czesc,

chcialm sie dowiedziec czegos wiecej o tym, jak ta rozmowa przebiegla, czy juz zostalas studentka ILS, czy jestes zadowolona ze studoiw, i wreszcie czy polecasz...
Temat przeniesiony do archwium.