FILOLOGIE OBCE od podstaw

Temat przeniesiony do archwium.
31-44 z 44
| następna
Alrauna, maila juz napisałam i wysłałam ;)
Jasne, pisz maila: [email] Służę dodatkowymi informacjami ;)

Jedna ważna wiadomość: znacząco przekręciłam nazwę drugiego kierunku. W sumie jest:
filologia klasyczna (lat-pol)
i
filologia POLSKA ze słowiańską
Własnie sie dowiedziałam ze trzeba na filologie hiszpanska UWr (2[tel]) zdawac hiszpanski a nie jak to było w latach zeszłych np. język angielski :(
Szkoda...
Moze ktos wie jak wyglada egzamin na fil hiszp. na UJ? Ma moze ktos zagadnienia?
z ciekawości: ile trzeba było mieć minimum puktów na dzienne na hungarystykę, ile z polskiego,a ile z angielskiego? Zdawałam na anglistykę, więc wiem jaki był rozkład punktów
nie wiecie jak będzie z egzaminami ma UW na iberystykę dla ludzi ze starą maturą? szukałam na stronie UW, ale nie ma żadnych konkretów
do agent-ki
jeśli interesuje Cię nauka języków na wysokim poziomie, polecam Studia Filologiczno-kulturoznawcze Europy Zachodniej na UW. Nauka dwóch języków (kombinacje: angielski i/lub niemiecki i/lub francuski jest kontynuacją, te języki zdaje się na egzaminie) a trzeci język - do wyboru włoski, hiszpański lub portugalski - nauczany jest od podstaw. Ja w tym roku dostałam się na ten kierunek, jestem baaaaaaardzo szczęśliwa bo marzyłam żeby się tu dostać. Najlepiej zajrzyj na stronę UW, w razie czego też służę pomocą wszystkim zainteresowanym - [email]
we wroclawiu mozna w gruncie rzeczy studiowac fil. czeska na dziennych i wieczorowych. roznica jest, tak mi sie zdaje, jedynie w nazwie, stad trudno znalezc fil. czeska na studiach dziennych. na studiach dziennych jest taka nazwa:
kierunek: filologia, specjalnosc: slowianska, profil: czeski. swoja droga zawsze mnie intrygowaly te nazwy, bo kto mi wytlumaczy roznice miedzy filologia czeska, a filologia slowianska o profilu czeskim:) pzdr.

p.s. podobnie wymyslili we wroclawiu z filologia hiszpanska i wloska. dzialaja one jako profile romanistyki. przypuszczam, ze ma to zwiazek z iloscia samodzielnej kadry naukowo-dydaktycznej, bo sa narzucone z gory ilosci prof. i dr hab. ktorzy musza wykladac na danym kierunku, by mogl on w ogole byc prowadzony przez dana uczelnie.
Marttyna napisal(a):
>nie wiecie jak będzie z egzaminami ma UW na iberystykę dla ludzi ze
>starą maturą? szukałam na stronie UW, ale nie ma żadnych konkretów

Przejrzyj strone www.iberystka.uw.edu.pl
Oczywiscie w adresie powinno byc "iberystyka" a nie "iberystka" ;)
Błagam niech ktoś kto zna czeski się ze mną skontakci chociażby na forum :) please !!!
ja znam czeski:) jakis problem? pozdrawiam
mam pytanie co dosudiów filologiczno-kulturoznawczych Europy Zachodniej. Co oprócz języków musze zdawać na maturze? Oraz jakie uprawnienia daje mi tutył magistra tego wydziału? czy mozliwe jest zrobienie na nim specjalizacji pedagogicznej?
a czy ktos moze mi cos powiedziec o filologii rosyjsko angielskiej na uniwersytecie szczecinskim?
a co można robić po takich rzeczach jak sinologia czy turkologia? mnie przychodzi do glowy tylko tlumacz i to wszystko.... ma ktos jakis pomysl, bo nie wiem czy mozna po tym robote dostac
Temat przeniesiony do archwium.
31-44 z 44
| następna