być wykładowcą na anglistyce

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć
piszę tu, bo sama nie potrafię tego wymyśleć,a może ktoś coś akurat wie. Mianowicie, kończę właśnie licencjat filologii angielskiej, idę na magisterskie. W przyszłości chciałabym zostać na uczelni i wykładać. Zastanawiam się,czy by np. wykładać na filologii praktyczną naukę angielskiego, trzeba mieć magistra ze specjalizacji metodyka? Czy można np być po specjalizacji językoznawstwo? Wiadomo - by wykładać grame opisową i językoznawstwo - wskazana specjalizacja to językozn. a jak z PNJA? Czy można na przykład wykładać PNJA będąc po translatorycznej?
Wiecie coś na ten temat??
mozna. Po studiach staraj się zostać doktorantem. Jeżeli Cię przyjmą, będziesz uczyc pnja lub czegos ze swojej specjalności.
Mozna uczyc PNJA po jezykoznawstwie, czego jestem przykladem. Oprocz PNJA oczywiscie mozna tez nauczac przedmiotow jezykoznawczych, czego znowu jestem przykladem.

Co do studiow dr: coraz wieksza konkurencja jest na nich , coraz wiecej osob probuje sie na nie dostac, ale w terminie broni sie niewiele osob.

--> do mg: chwale sie, za 12 dni przestane byc doktorantem :)

Pzdr.
--> do mg: chwale sie, za 12 dni przestane byc doktorantem :)

aaa, skonczyly sie 4 lata i do widzenia,, niech pan sprobuje gdzie indziej :-)

Ha, ha ha

(nie mówię nic pozytywnego, żeby nie zapeszyć)
Juz mi tylko zostala obrona - egz. glowny zdalem we wtorek, recenzje mam pozytywne. Smutne jest tylko to, co mowisz - bo tak wlasnie jest. I zadnych perspektyw na najblizszy rok gdziekolwiek. Nawet szkoly prywatne nie szukaja nikogo na etat:/
Powodzenia na obronie! A potem - aż dziwne, że nie mają miejsca w macierzystej jednostce. A do rodzinnego miasta nie wrócisz? Tam może coś by się znalazło.
Mysle o powrocie. zlozylem CV. Najgorsze jest to, ze przekonuje sie coraz bardziej, ze kryteria naukowe (mam 16 artykulow, konferencje itp) sa najmniej wazne:/

No ale - zobaczymy jak bedzie. W koncu w Makdonaldzie to nie wstyd pracowac.

Pzdr.
>kryteria naukowe (mam 16 artykulow, konferencje itp) sa najmniej wazne:/

To bardzo przykre :-(
Mr Julek,

z powodzeniem znajdziesz pracę poza Polską.
Mr Julku, naprawdę taka jest rzeczywistość? Tzn pracujesz na uczelni i nie wiadomo co dalej? Naprawdę bierzesz pod uwagę 'emigrację' z Wrocławia?
Ja osobiście też kiedyś miałam plany na doktorat, ale zmieniły się całkowicie. Zamiast tego chce rozpocząć drugi kierunek no i o ile się dostanę nadal kontynuować magisterkę na anglistyce :)

Przykra sprawa, że dorobek naukowy nie zawsze jest doceniany...
Tak, tak niestety jest i dlatego juz nikomu nie polecam studiow dr, bo to strata czasu.

pzdr
Może specjalizujesz się w czymś? Biura tłumaczeń chętnie Cię przyjmą :)
a co tak właściwie jest powodem braku zatrudnienia w ifie? :( Kurcze, no naprawdę ciężko mi uwierzyć w to co czytam.... Naprawdę Ci współczuję...

Myślałam, ze w takim mieście jak Wrocław to aż roi się od ofert
To nie to, ze na ang. nie ma miejsc. Na calej uczelni nie ma w tym roku przyjec. Kryzys.

pzdr.
a czy w takim razie, jesli po jezykoznawczej mozna pnja nauczac, mozna po translatoryce uczyc jezykoznawstwa?
znasz jakis jezyk biegle oprocz angielskiego? szukam osoby z biegla znajomoscia 2 jezykow,trzeci na poziomie komunikacyjnym.wymagana elastycznosc i dyspozycjnosc.az ciezko mi uwierzyc w to co piszesz.ciesze sie ze poszlam w innym kierunku niz nauczycielstwo.wprawdzie dopiero koncze mgr,mialam przerwe z uwagi na prace,ale nie zaluje.oprocz chronicznego braku snu ;)tak czy inaczej wybralam spec.nauczycielska,na wszelki wypadek.
witaj

Mre Julek powiedz mi a czy po np Business English specjalizacji ludzie rzeczywiscie dostaja pracę w korporacjach międzynarodowych przyznajomosci biegłej z hiszpańskim. Czu udało ci się znaleźć etat. Czy większość tych etatów jest z góry juz obsadzona ? Cieżko fakt z robotą jest teraz

Pozdrawiam i powodzenia
dobre pytanie
Znam pare osob, ktore ukonczywszy jezyk biznesu, pracuja w firmach miedzynarodowych i sa z tego powodu zadowolone. Wiadomo jednak, ze nawet jak sie ukonczy zootechnike, to nie oznacza, ze na pewno bedzie sie pracowalo w zoo i tak samo jest z jezykiem biznesu.

Tak, udalo mi sie znalezc prace. Dziekuje:)
Mr Julek a pracujesz na Uczelni czy poszedłeś w jakiś biznes pozdrawiam 3maj sie
I jedno i drugie, w bardzo duzym wymiarze (oba!).
pzdr.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie