Nielegalna uczelniaL

Temat przeniesiony do archwium.
Prosze to przeczytac dokladnie: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,6873969,Sledztwo__Gazety___Najwieksza_lipna_uczelnia_w_Polsce.html

po tym, bedzie bardzo trudno przekonac przyszlych pracodawcow, ze studiowalo sie w 'dobrey' uczelni.
Największa lipna uczelnia w Polsce
1 godz. 25 minut temu

Największa polska uczelnia niepubliczna to nielegalna fabryka magistrów i licencjatów - wynika ze śledztwa "Gazety Wyborczej".

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi kształci 35 tys. studentów. Większość młodzieży studiuje bezprawnie i nawet o tym nie wie. AHE bez zgody resortu nauki potworzyła miniagendy zwane punktami informacyjno-rekrutacyjnymi, w których się "studiuje".

Ministerstwo po wielu skargach rozpoczęło już procedurę likwidacji AHE "za bezprawne prowadzenie zajęć poza siedzibą".
Tylko współczuć studentom, chociaz to i tak nic nie da.
Terri, po Łodzi krążyło kiedyś ogłoszenie "zatrudnię informatyków, byle nie po WSHE":) Pracodawcy doskonale wiedzą z czym mają do czynienia.
Gorsze bedzie, gdy Ministerstwo zadecyduje ze odbiera dyplomy wstecz np. 2/3 lata, bo kto studiowal na nielegalnej uczelni nie powinnien miec dyplomu.
Wszystko to, jak to mowia, smierdzi i to bardzo.
Z tego co czytam to nawet sie nie chodzilo na wyklady, olewalo wszystko - ale dyplom sie nalezal.
Gorsze, jak pracodawcy/uczelnie zagraniczne dowiedza sie o tym, to bardzo trudno bedzie owemu studentowi przekonac kogos, ze ma wiarygodny dyplom z wiarygodnej uczelni - de facto- dyplom, ktory i tak musi oddac.
Widziały gały co brały :D W życiu bym nie poszła studiować do filii prywatnej uczelni.
No i co się dziwić :D Jakoś taki proceder nie przeszkadzał nikomu przez lata, a tu nagle likwidacja. Po prostu zaczyna spadać liczba osób chcących studiować i nagle uczelnie obudziły się z ręką w nocniku. Zniesienie przymusowej służby wojskowej, niż demograficzny i to, że wiele starszych osób porobiło już studia przekłada się na pierwszy od wielu lat spadek liczby kandydatów.

Teraz zacznie się polowanie na czarownice i likwidowanie konkurencji pod byle jakim pozorem. Częściej będziemy czytać o takich sprawach, oj częściej :>
Onamor-
mysle, ze masz calkowita racje. Teraz jak konkurencja na studenta jest jaka jest, to bedziemy ogladac 'cuda'.
U mnie w mieście jest oddział tej uczelni i z tego co wynika mogą organizować studia z pedagogiki. Poza tym są tez studia z politologi a znajomy studiuje transport i spedycje.
Coś tu jest nie halo :)
Akademia lipnych magistrów tonie
tan, PAP, Gazeta.pl2[tel], ostatnia aktualizacja 26 minut temu
Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna, największa niepubliczna uczelnia w Polsce, nie może już ani w Łodzi, ani nigdzie prowadzić naboru na popularną informatykę, informuje "Gazeta Wyborcza".

Fabryka lipnych magistrów Negatywna opinia Państwowej Komisji Akredytacyjnej jest już prawomocna. Na uprawomocnienie czeka negatywna opinia o zarządzaniu oraz o kierunku "realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia". Losy pedagogiki, na którą rekrutacja działa warunkowo, są niepewne.

Tymczasem AHE rekrutację prowadzi dalej. Nielegalnie.
Ja niestety jestem absolwentką tej szkoły. :(
Konczyłam licencjat na państwowej uczelni a potem zdecydowałam się na uzupełniające magisterskie w centralnej siedzibie w Łodzi. WSHE miała i jeszcze ma pozwolenie na prowadzenie tego kierunku, ale cóż mi po takim dyplomie. :(
Jestem tak zdesperowana, że zaczynam się zastanawiać, czy by nie zacząć od początku studiów uzupełniających na jakimś państwowym uniwersytecie.
Co o tym sądzicie? Czy to dobry pomysł? A może coś doradzicie?
Kiedyś - jak kończyłem po latach, pracując już - swoje studia na UW - usłyszałem od promotorki, kiedy zwracała mi pracę do poprawy "to jest UW a nie 'Zarządzanie, grilowanie i na gazie gotowanie", myślałem wtedy że jest złośliwa i zarozumiała.
Temat przeniesiony do archwium.