Proszę o rade, gdzie na studia??

Temat przeniesiony do archwium.
hey,

Chciałabym Was prosić o rade. Jestem tegoroczna maturzystką, po godzinach spędzonych na rozmyślaniu i szperaniu po internecie, doszłam do wniosku ze studiowanie filologii angielskiej to to, co naprawdę chce robić. Bardzoooo chciałabym studiowac angielski w biznesie ale z tego co wiem jest sie tam strasznie trudno dostać ( mowię o uczelni państwowej ). Czy mogłby mi ktos powiedzieć jakie były progi przyjęć i czy są jakieś inne uczelnie które wykładaja ten kierunek oprócz UŚ i UO? Czy studiując zwykłą filologię ang można wybrać sobie taka specjalizacje? I jeszcze jedno... nie czuje sie na siłach zdawać rozszerzony polski. W moim przypadkujest to raczej nie mozliwe..;/;/
Jakie są moje realne szanse na dostanie się na filologie z pods. polskim. I polećcie mi jakieś dobre uczelnie jak możecie;)

POZDRAWIAM:):)
PWSZ Nysa (angielski jezyk biznesu)
Akademia im. J. Dlugosza (filologia angielska, specjalizacja: jezyk biznesu)

pzdr.
a jak jest z jezykiem polskim? czy konieczne jest zdawanie rozszerzonego?
www.pwsz.nysa.pl tam wszystko znajdziesz na temat rekrutacji. Sama skończyłam fil. ang. na tej uczelni i jestem bardzo zadowolona.
Bez rozszerzonego polskiego nie ma szans na dobrą uczelnię. Zresztą, filolog musi być perfekcjonistą, jeśli chodzi o jego język ojczysty (w przypadku tłumacza jest to nawet bardziej pożądane, niż gruntowna znajomość języka obcego).

Ale nie poddawaj się, powiedz swojej polonistce, że chcesz się do tego poziomu przygotować, a ona na pewno Ci pomoże (np. moja nauczycielka stworzyła specjalne "kółko rozszerzeńców", kiedy byłem w klasie maturalnej).
Możesz iść do kolegium, nie liczą polskiego.
A potem na mgr na uniwersytet.
Oj polskiego rozszerzonego to ja się boję jak ognia, i nie wiem czy dam radę z nadrobieniem materiału.. Tak sobie myślałam, czy jest może filologia angielska z językiem hiszpańskim? To też jest całkiem ciekawy kierunek.
Jak możecie mi poradzić jakieś fajne uczelnie na których sami studiujecię dajcie mi może znać na [email] .
Chyba opinia studentów jest najbardziej znaczącą i pomocna. Pozdrawiam
Witam:)
powiem ci, że ja w tym roku dostałam się na filol. angielską na uś na kierunek kultura-media-translacja. polskiego rozszerzonego również okropnie się bałam ale dałam radę.. zapisałam się na korki u super babki i przygotowała mnie tak, że uzyskałam 92% a pod koniec drugiej klasy w ogóle nie wiedziałam jak się pisze wypracowania maturalne;/ wiec jak widzisz wszystko jest do osiągnięcia grunt to się nie łamać :))
powodzenia :)
też się bałam rozsz polskiego, ale udało się :D
grunt to znaleźć kogoś, kto na uczy cię pisać pod klucz (wiemy jak wygląda matura z pl...), może uda ci się to załatwić z polonistką, albo znajdziesz kogoś takiego prywatnie
grunt to ćwiczyć te cholerne wypracowania ;)
Dla kandydatów z Nową Maturą (z wyjątkiem absolwentów szkół średnich
dwujęzycznych):
Konkurs świadectw dojrzałości, w którym brana jest pod uwagę suma wyników
uzyskanych z pisemnego egzaminu maturalnego z języka angielskiego na poziomie
rozszerzonym lub podstawowym oraz z pisemnego egzaminu maturalnego z drugiego
przedmiotu na poziomie rozszerzonym lub podstawowym.
Drugi przedmiot może być wybrany spośród następującej listy przedmiotów:
język polski, język obcy nowożytny (francuski, hiszpański, niemiecki, portugalski,
rosyjski, słowacki, szwedzki, włoski), fizyka i astronomia, historia, historia muzyki,
historia sztuki, matematyka, wiedza o społeczeństwie, język łaciński i kultura antyczna,
filozofia, informatyka, język grecki i kultura antyczna.
Uzyskany przez kandydata wynik procentowy jest przeliczany na punkty rankingowe.
Procenty z pisemnego egzaminu z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym
przelicza się na punkty w relacji 1% = 1,5 pkt.
Procenty z pisemnego egzaminu z języka angielskiego na poziomie podstawowym
przelicza się na punkty w relacji 1% = 1 pkt


czyli polskiego nie trzeba zdawać :)
***nauczy
oczywiście ;)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe

 »

Programy do nauki języków