Studia

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. Mam pytanko. Chciałabym sie dostać na uniwesytet, kierunek filologia angielska lub filologia angielska z jezykiem niemieckim. Niestety pisze z angielskiego podstawę tylko i już jest za pozno zeby co kolwiek z tym zrobic. Próbne zdawałam powyżej 90 %. Na UKW UWM mozna sie ubiegać o studia z maturą podstawową tylko nie wiem czy jest sens. Myślicie że mam szanse na to by sie tam dostać mimo podstawy? Dziekuje z góry za odpowiedzi
kati-
moja rada - zdawaj podstawowa mature (bo i tak robisz) a w przyszlym roku zdaj rozszerz. Miedzyczasie zdawaj wszystkie egzam. z jez. ang typu FCE, CPE i przy okazji poszukaj pracy, odkladaj pieniadze, bo one sie przydadza jak pojdziesz na studia. Wtedy bedziesz mogla dawac korki z ang, bo juz bedziesz miala zdane egzaminy z ang.Jak pomyslisz o studiach za granica, to zdane egzam. tez sie przydadza.
Ale ty zrobisz jak bedziesz chciala, tylko pamietaj, jak pytasz o rade, to pytaj ludzi ktorzy znaja sie na temacie a nie tych ktorych odpowiedz jest 'no, sama nie wiem co bym zrobila'.
Uważam że się nie dostaniesz z podstawową maturą. Nawet jeśli gdzieś jest napisane, że przyjmują to zazwyczaj jest tylu chętnych z rozszerzonym angielskim że ci z podst nie mają nawet szans. Szkoda, że nie zdecydowałaś się wcześniej na ten rozszerzony:/
Dzieki za szczere odpowiedzi. Na pewno wezme je pod uwagę.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

English only