\"egzotyczne jezyki\"

Temat przeniesiony do archwium.
chcialabym sie dowiedziec czy ktos zdawal na takie kierunki jak japonistyka, arabistyka, z czego jest egzamin?
Zdawałam na japonistykę. Najpierw odbył się egzamin z jęz. polskiego - ok. 25-30 pytań z gramatyki, fonetyki i na tzw. \'inteligencję\' (bo było też pytanie: \"co to jest konsylium?\"), wszyskie w formie testu, gdzie wybiera się jedną z czterech odpowiedzi. Oprócz tego trzeba napisać egzamin centralny z jęz. obcego. Normalnie można sobie ten język wybrać samemu, ale w akurat w przypadku japonistyki to MUSI być angielski. Infornację o egzaminach centralnych znajdziesz na stronie uniwerku. Hm... Potem zaczyna się hardcore, czyli rozmowa kwalifikacyjna ^_^ - pytają przede wszystkim o motywację, ale również o wiedzę z zakresu historii, geografii, literatury, polityki, itd. danego kraju... Można przeżyć. ^__^;
Wszystko ok ale gdzie Ty zdawalas na japonistyke? Przypuszczam ze na UW.....Czy jest tu ktos kto zdawal na UJ?! Pomozcie! Jakie sa zasady rekrutacji?Z czego egzaminy? Na stronie tej szanownej uczelni nic nie mozna konkretnego znalezc!:[
Tak, na UW. Sorki, ale nie zaznaczyłaś w pytaniu, że chodzi o UJ. ^^ Powodzenia w poszukiwaniach!
Tak, na UW. Sorki, ale nie zaznaczyłaś w pytaniu, że chodzi o UJ. ^^ Powodzenia w poszukiwaniach!
Bo to nie ja zadalam to pytanie;))) Zobacz nick;)) W kazdym razie ja rowniez dziekuje za informacje;))) I nadal szukam kogos kto wie cos o JAPONISTYCE NA UJ!
jak umotywowoals swoj wybor kierunku studiow???
Z tego co wiem,to na UJ w ogole nie ma takiego kierunku jak japonistyka.Jest w W-Wie,Poznaniu i chyba we Wrocławiu,nie jestem do końca pewna.
NA UJ jest japonistyka!!!
racja sam bylem widzialem i uczestniczylem(jako oserwator) wiem napewno ze trzeba zdawać angielski ale co jeszcze niemam pojęcia
no wszystko fajnie, ale co ja mam zdawać na maturze jeśli chce iść na japonistyke? Tylko nie mówcie że historie?! (zaznaczam że zdaje nową mature)
Powinnaś wybrać język angielski. Trudno jest wyobrazić sobie studia nad egzotycznymi językami bez dogłębnej znajomości angielskiego. Zresztą pewnie zauważyłas, że angielski \"Trzeba zdawać\" na egzaminie wstępnym na japonistyke.
Lucrecia, i co, dostałaś sie na japonistyke? jak tam jest? jak sie studiuje?
jak wygladaja początki? trudno jest?
ja zdawalem juz raz na japonistyke na uj, bez powodzenia ^^\' w tym roku znowu bede probowal, jak chcesz jakies info to pisz na maila [email]
Nie, bo zawaliłam rozmowę kwalifikacyjną; zrobiłam z siebie jakieś dziecko specjalnej troski, robi mi się gorzej na samo wspomnienie... ^___^ W tym roku chyba będę próbować ponownie, bo już wiem --mniej więcej-- czym to się je.

Anyway, jak dobrze poszukasz, to znajdziesz na tym forum namiary osób z japonistyki.

Ja rozmawiałam na przełomie października/listopada ze szczęściarzami, którzy się dostali, i z kilkoma profesorami - podobno ciężko nie jest, ale trzeba dużo pracować w domu (...do przewidzenia). Zajęcia na pierwszym roku to przede wszystkim praktyczna nauka japońskiego (3h tygodniowo), nauka pisma (2h + 1), ćwiczenia w laboratorium; są też wykłady - np. z literatury, o ile dobrze pamiętam.... Codziennie tylko jakieś 5 godzin zajęć, od 10-tej do 15-tej - coś wspaniałego, zwłaszcza w porównaniu z moimi \"cudownymi\" okienkami na lingwistyce :((

... Ale ja już się zamykam, bo najlepiej będzie, jak dorwiesz kogoś \"tamtejszego\". Pozdrowienia! ^__^
Japonistyka - Poznan, Warszawa i Krakow -_-\'\'
Hyol! Mam parę ciekawych pomysłów(co nie oznacza, że bardzo dobrych;) na moje studia. Za rok kończę liceum, więc zaczełam intensywnie się rozglądać na prawo i lewo. W oko, miedzy innymi, wpadła mi japonistyka. Ten kierunek podoba mi się przede wszystkim dlatego, że mam juz jakieś podstawy. Mianowicie uczę się japońskiego trzeci rok. Mój angielski nie jest gigaideałem, jestem na preFC lvel. Zapoznałam się z wymaganiami na stronie UJ. Zdawać angielski na rozszrzeżonym to ja oczy!wiście moge, ale czy wystarczy tego przy rekrutacji? I czy moja znajomość podstaw japońskiego daje mi jakieś istotne plusy? Gdyby napisał ktoś kto już studiuje, UJ UW ok, byłoby super!
Mam poza tym poważne wątpliwości czy oby rynek potrzebuję tylu japonistów? I jakie są perspektywy dalszej pracy jeśli np. uda się studiować przez jakiś czas w Japonii? Help!
na uj jest 13 osob na 1 miejce. W przyszlym roku nie ebdzie rozmowy kwalifikacyjnej dla was - tylko matura z pol na poziomie podstawowym i matura z ang na poziomie rozszerzonym, jesli nie dostaniesz z obu 5 nie masz co marzyc, przykro mi. A co do egzaminow w tym roku - egzamin pisemny z ang poziom FCE/CAE - czyli raczej bezproblemowo, tyle ze jesli ktos chce sie dostac musi uzyskac jakies 90 % z testu i 90% z rozmowy kwalifikacyjnej. W zeszlym roku dolny limit przyjec byl 181 pkt (na 200 mozliwych). Na rozmowie oprocz dobrego uzasadnienia po co tam znajesz musisz miec w malym paluszku cala historie, geografie, literature i sztuke, dzieje religii, filozofii w Japonii. Bez tego nei macie sie tam nawet co wybierac.. takie jest zycie :(
ja zdawałam na arabistykę, jakby jakieś pytania, chętnie odpowiem:)
ja studiuje arabistyke na uw pytania [email]
witaj aaala! Właśnie w tym roku chciałam startować na arabistyke, ten temat od pewnego czasu stał się dla mnie czymś wyjątkowym. Czy mogłabyś mi poopowiadać jak wygląda egzamin na co nakładają nacisk egzaminatorzy i na co zwracają szczęgólną uwagę, z jakich książek jest się najlepiej przygotowywać i ogólnie proszę Cię abyś zrecenzowała to "wydarzenie" jakim jest egzamin. Z gówy bardzo dziękuję!
orientujecie sie moze jakie sa perspektywy znalezienia pracy po takich kierunkach jak japonistyka bądź arabistyka? owszem, mozna byc tlumaczem. Ale ilu tlumaczy takich mniej znanych jezyków jest potrzebnych? prosze o odpowiedź/
Ale ilu tlumaczy takich mniej znanych jezyków jest
>potrzebnych? prosze o odpowiedź/

np. tylu, ile firm z takiego kraju jak Japonia chce robic interesy z Polska.
Ważne!! Chciałabym w przyszłym roku zdawać na UJ i UW na arabistyke...tylko informacje o rozmowie kwalifikacyjnej na UJ znalazłam, ale dotyczącą osób ze "starą maturą" ...czy dla osób z nową maturą też sa rozmowy wstepne. Jesli tak to jakiego typu, czego dotyczą, mniej więcej kiedy są? Proszę o wszystkie dotyczące tego kierunku informacji. Z góry bardzo dziękuje. Pozdrawiam;)
Najbardziej poszukiwanym językiem jest uwaga, uwaga! Malajski i Gruziński.
a ja dostalam sie na Uw na slawistyke i bede uczyc sie bulgarskiego!!! czarna magia jak dla mnie ale mam nadzieje ze bedzie ciekawie :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Inne