Anglistyka czy lingwistyka?

Temat przeniesiony do archwium.
Poszukuję osób, które studiują (najlepiej w Warszawie) na jednym z tych kierunków. Składając papiery nie przypuszczałam, że dostanę się na oba! Teraz mam DUŻY problem z wyborem... Czy ktoś chciałby podzielić się ze mną swoimi doświadczeniami?
zdecydowanie lingwistyka!!!!!!!
Słuchajcie, a czym właściwie to się rózni?
Lingwistyka stosowana = dwa języki szczegółowo + specjalność tłumacza.
Anglistyka = angielski + zgłębianie kultury angielskiej (literatura, historia, itd.)

Tak to mniej więcej wygląda... ^_^; Problem polega na tym, że dalej nie wiem, czego DOKŁADNIE się spodziewać.
Jeśli jesteś super z anglika a dużo słabsza z drugiego języka, albo nie chcesz uczyc się 2 języków to masz juz odpowiedź.Jeżeli jednak uważawsz że nauka 1 języka jest zbyt nudna i chcesz od początku nastawić się na studia tłumaczyniowe to też masz odpowiedź. Po agl. też możesz byc tłumaczem ale 1 języka i nie na każdej uczelni jest taka specjalizacja, poza tym uczysz się ogromnej ilości szczegółów.Na linw. potrzeba trochę innych umiejetności, więcej \"wyczucia językowego\", płynności posługiwania się językami obcymi i j.polskim,większej elokwencji i ogólnej wiedzy.Po tym kierunku możesz być także nauczycielem.Proste:te studia są trudniejsze, ciekawsze i dają więcej możliwości.Gorąco polecam!Powodzenia!
Miałam okazję studiować rok na lingwistyce, po czym przeniosłam sie na anglistykę. Moja opinia jak kazda będie subiektywna, ale może Ci coś pomoże, bo ja byłam naprawdę bardzo zadowolona z moich studiów. Zależy co Ty lubisz i chcesz robić.
Na linwistyce jest trochę bardziej jak w liceum albo w szkole jesli chodzi o tryb nauki, na pewno nastawiona jest tez o wiele bardziej praktycznie na specjalnośc nauczyciela lub tłumacza. Jest to wiedza solidna, choc nieco ograniczona. Za to na anglistyce kazdy ma indywidualny program studiów i tworzy go sobie przez lata zgodnie z zainteresowaniami. Perfekcyjną znajomość angielskiego przyjmuje sie po prostu za pewnik i języka uzywa sie bardziej jako srodka do studiowania literatury, jezykoznastwa, historii i kultury. Jesli uczysz sie dobrze, bedziesz na szczycie listy studiów i co semestr będziesz mogła sobie wybierac najbardziej inspirujacych profesorów, najciekawsze kursy i nawygodniejsze dla Ciebie godziny i dni. Jest tam pare osób, za które mozna pójść w ogień. A po anglistyce również możesz zostać tłumaczem albo nauczycielem, za to będzisz miała okazję o wiele szarszego pola studiów i większej stymulacji intelektualnej.
Jeśli naprawde kochasz język - jest to dobre miejsce, jeśli chcesz przede wszystkim uczyć - lepsza będzie lingwistyka lub Kolegium nauczycielskie.
Pozdrawiam.
Możecie mi podpowiedzieć jak mam się przygotować do egzaminu
na lingwistykę? Na co mam kłaść największy nacisk, na co mniejszy...
Temat przeniesiony do archwium.

« 

FCE

 »

Studia językowe