Fililogia angielska wrocław - prywatne

Temat przeniesiony do archwium.
31-48 z 48
| następna
NKJO we Wroclawiu jest calkiem calkiem jezeli chodzi o wykladowcow.
To tak jakbym napisała, że studia państwowe są dla uboższych, bo ich po prostu nie stać na czesne. Ja już się wypowiedziałam, WSF ma poziom wysoki i bardzo dużo wyniosłam z tych studiów :) Skoro sądzisz, że na niepaństwowych dostajesz dyplom za friko - to od razu widzę, że masz ubogi światopogląd. Widzisz, na zachodzie jest tak, że im lepsza uczelnia - tym bardziej płatna :) Ja akurat umiem sporo i nie mam się czego wstydzić. Ba, zdradzę Ci w sekrecie, że anglityka to moja pasja i zamierzam zacząć studia doktoranckie :) Pozdrawiam
Heh, a i jeszcze coś - wolę budować atmosferę życzliwości i zrozumienia, niż oceniać na podstawie subiektywnych sądów. Dla ciekawostki powiem, że moje dwie znajome na 1szym roku studiów mgr w WSF przeniosły się na UWr. Zatem proszę, zejdźmy w końcu na ziemię i nie idealizujmy. W każdej uczelni zdarzają się perełki i skrajni kombinatorzy. W WSF akurat wykładowcy się przykładają i to bardzo bo są z tego później rozliczani i oceniani zarówno przez studentów jak i władze szkoły :] Kilku wykładowców np zwyczajnie wyleciało za olewactwo. Sorki płacisz - więc żądasz perfekcji. Zyniek raz jeszcze mówię SŁUCHAJ SAMEGO SIEBIE a nie bzdur wyssanych z palca. Dobrze na tym wyjdziesz. Zmykam już ;-) pa
Witam

Nie ma co porownywac studiow w PL do studiow za granica, tak samo jak nie ma sensu porownywac zarobkow tu i tam. A co do poziomu - hmm studiowalem na University of Aberystwyth, prestizwoy kierunek International Politics (pierwszy otworzony na swiecie, jeszcze przez Churchilla) i musze powiedziec, ze na Uniwersytecie Wroclawskim bylo mi ciezej (co nie znaczy, ze poziom byl wysrubowany, po prostu trzeba bylo wiecej sie napracowac).

Co do twoich kolezanek - jak juz ktos skonczy licencjat to zrobienie mgr to pryszcz i skoro poradzily sobie z lic na WSF to nie wierze, ze nie dawaly rady z mgr.

Niestety w wiekszosci wyzszych szkol prywatnych nie zdac jest b ciezko, w koncu kazdy zalicza na 2-3 poprawce bo taka jest polityka (jak bedzie za ciezko to pojda do konukrecji). Uczelnie prywatne w PL to w duzej czesci maszynki do robienia pieniedzy i wypuszczania magistrow na fabryczna skale, ktorzy nic nie potrafia i w ogole na studa nie powinny byly isc. A na koniec okazuje sie, ze przez takie osoby dyplomem magistra mozna sobie tylek podetrzec, bo jest nic nie warty.
orientuje się ktoś jakie progi są na nkjo wrocław?
Ja mam pytanie troszkę z innej beczki ale też do wykładowców ;) Czy warto studiować angielski w biznesie. Chodzi mi o perspektywy pracy i studiów usm. Czy ktoś z was studiuję w PWSZ Nysa?Jaki jest tam poziom.
Dla drugiego naboru - ja z wynikiem 82% pisemny i 95% ustny dostałem się do Wrocławia na NKJO przy pierwszym naborze. Może niech ci co się dostali podadzą swoje wyniki żeby mogli się inny zorientować?
Studiowałam w Wyższej Szkole Filologicznej. Mogę ją z czystym sumieniem polecić o ile zamierzasz się uczyć. Szkoła jest świetna, ma świetnych, aczkolwiek mega wymagających wykładowców. RObiłam tam studia licencjackie a nastepnie magisterskie. Po drugim roku studiow lic. przystąpilam do egzaminu CPE, zdałam na B. Mam mile wspomnienia z tej szkoly, wykładowcy maja zawsze czas dla studenta, są rownież wyjazdy na Erazmusa. Do tego jest liczny wybor lektoratow.

Mam koleżanki które robiły studia II stopnia na UWr i bardzo narzekały, ze nic n a zajęciach nie robią. Nie byly zadowolone z tych studiow tam ( byly na wieczorowych- nie wiem jak na dziennych).

Wsf naprawde polecam i prosze jej nie kojarzyc ze slaba szkola bo trzeba naprawde duzo sie uczyc tam.

Pozdrawiam i zycze dobrego wyboru!
A czy ktoś orientuje się na jakim poziomie stoi język angielski w wsf jeśli ktoś wybrał opcję język+język? W przypadku kiedy angielski jest drugim językiem. Ja idę na italianistykę zaoczną i znam już angielski dość dobrze, chciałam go tylko podszkolić. Jak są przydzielane osoby do grup? Jest jakiś test? Z jakich podręczników korzystają wykładowcy na PNJA?
Byłabym wdzięczna za odpowiedź :)
A jak jest na WSE ale na studiach NIESTACJONARNYCH?

Intensywnie nad nimi myślę. Nie mam szansy isć na dzienne bo pracuję. Obawaiam sie jednak, że studiowanie filologii w trybie zjazdów co 2 tygodnie mija się z celem.

Zasatanawiam się też czy sobie poradzę bo mam na swoim koncie zdany FCE, lekko już przykurzony a na bieżąco nie będę mieć kontaktu z językiem jak na dziennych a PNJA trzeba będzie zaliczyć. Co o tym sądzicie? Bo ja już mam ogromny mętlik w głowie i nie wiem co robić a czas ucieka.
podbijam
Jest również filologia angielska w Wyższej Szkole Zarządzania "Edukacja" - poziom całkiem niezły, choć dopiero dwa roczniki są. Tutaj więcej informacji: http://wroclaw.edukacja.wroc.pl/artykuly/948/Filologia-angielska-i-amerykanistyka

Warto zwrócić uwagę na specjalizacje, bo przy odpowiedniej liczbie chętnych, otwierają specjalizację nienauczycielskie.
chyba lepeij zainwestować w państwową uczelnię, nawet zaocznie. Inaczej na to patrzą przy rozmowie o pracę
?
edytowany przez jajeczko122: 12 sty 2011
Już coraz mniej patrza na szkole, a na to, co soba reprezentujesz, co umiesz itp.
Czy mam szansę dostac sie do NKJO z pisemnym angielskim rozszerzonym-86% i ustną podstawą-95%? proszę o odp...:D
Witam. Trochę to wstydliwe ponieważ dopiero od niedawna myślę o szkole wyższej co postawiło mnie z góry na przegranej pozycji. Maturę zdawałem w zeszłym roku od niechcenia - wszystko na podstawię. Z pisemnego miałem około 80 % i z ustnego 85% - wiem, że z takimi wynikami nie dostanę się na UW jednak iskierką nadziei okazał się egzamin sprawdzający nasze umiejętności. Czy wie ktoś na jakim poziomie zaawansowania trzeba być, żeby taki bez przeszkód zaliczyć?
Czy jeżeli zaliczyłbym go całkiem nieźle to pomimo samej podstawy mógłbym się łudzić, że dostanę sie na UW?
Kolejne pytanie - ja też nie widzę nauki angielskiego na zjazdach co 2 tydzień. Czy są jeszcze jakieś szkoły prócz UW i kolegium, które oferują dzienny tryb nauki ( nieodpłatny) ?
takie gzamin z zasady powinien być na poziomie matury rozszerzonej, skoro jego wynik ma być porównywalny z punktami maturalnymi.
Temat przeniesiony do archwium.
31-48 z 48
| następna