praca doktorska po angielsku gdzie?

Temat przeniesiony do archwium.
Czy wiecie czy w Polsce na jakiejś uczelni (fdzie oczywiście jest fil. ang) można pisać doktorat po angielsku?
na fil. ang i na lingwistykach.
toż napisałam "oczywiście fil. ang" chodziło mi o nazwę uczelni... kierunki to ja wiem :P
Popatrzec na witrynach - zwykle mozna tam znalezc informacje o obronach doktorskich lub listy doktorow i dr hab wypromowanych w danej jednostce.
Dziwne pytanie w ogole, wszystkie wieksze filologie maja uprawnienia do nadawania stopnia dr i jasne jest, ze mozna pisac prace po angielsku. Dziwne pytanie.
no niestety u mnie nie można dlategoż pytam :(
Wiekszosc uniwersyteckich wydziałów filologicznych posiada uprawienienia do nadawania stopnia doktora nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa i literaturoznawstwa (czyli dyscyplin filologicznych).

Pisze z glowy i wiem, ze takie uprawnienia posiadaja nastepujace uczelnie:
UG, UMK, UWM, UwB, USz, UAM (Wydzial Neofilologii i IFA), UWr, UO, UŚl, UŁ, UW (Wydzial Neofilologii i IA), UMCS, KUL, URz, UJ, UPedag. (Krakow), UKW (Bydgoszcz), UJK (Kielce). Na wszystkich tych uczelniach prowadzona jest anglistyka, wiec mysle, ze tam mozna uzyskac dr.

Pzdr
dzięki za info :) problem w tym że mój "temat" nie podchodzi ani pod językoznawstwo ani pod literaturę :P
jest to coś pomiędzy historią a kulturoznawstwem bo chodzi o historię społeczną :)
errata: na UJK w Kielcach nie mozna uzyskac dr z literaturoznawstwa (chyba!).
Z tego, co zauwazylem, tego typu tematy uznaje sie za tematy z literaturoznawstwa.

Ewentualnie mozesz sprobowac obronic doktorat z zakresu historii/kulturoznawstwa.
hej mg. Nie do konca jest to jasne, poniewaz u mnie przy skladaniu wniosku o otworzenie przewodu musialem pisac podanie o wyrazenie zgody na zlozenie pracy w jezyku angielskim. Nie jest wiec to takie automatyczne, a niektorzy z moich kolegow z roku pisza/napisali doktoraty w jezyku polskim.
Ale taka prosba jest formalnoscia przynajmniej na wydziale filologicznym

Poniżej wykładnia z MNiSW
Ministerstwo wyjaśnia, że rozprawa doktorska może być przygotowana i przedstawiona w języku obcym, w którym rada jednostki przeprowadzająca dany przewód oraz wyznaczeni przez nią recenzenci są w stanie przeprowadzić ten przewód w szczególności w języku angielskim.
nie mozna po angielsku czy nie mozna w ogole pisac dr?
Tak, ale nie wszedzie jest to mozliwe - choc u mnie bylo to czysta formalnoscia.
Swego czasu CK wystosowala pismo, ze prace dr powinny byc pisane i bronione w jezyku polskim i od tego czasu u mnie zaczeto wymagac tych podan.

Przy okazji pozdrawiam Ciebie serdecznie - jak sie miewasz?:)
no a u mnie na uczelni twierdzi promotor że instytut historii nie jest na filologii więc trzeba pisać po polsku chociaż on byłby promotorem a jest na anglistyce.. jednym słowem dziwne...
a gdzie pisałeś / piszesz doktorat? i z jakiej dziedziny?
przecież o tym pisałem - trzeba złożyć podanie, ale to formalność.

Właśnie zaczynam coś w rodzaju urlopu, ale szykują się tłumaczenia, no i nie mam serca magistrantów, którzy właśnie coś przysłali, odprawić z kwitkiem do końca sierpnia. Dlatego piszę 'coś w rodzaju urlopu' :-) W pokoju mam przez cały dzień +30 - po pólnocnej stronie.

Pozdrowienia dla Ciebie również. Chciałem zapytac, jak Cię studenci oceniają... ale nie zapytam :-)
tak, dziwne.
Julek, mogę Cię zmolesotwać trochę? Byłeś wcześniej studentem UWr czy poszedłeś tam dopiero na doktoranckie? Bo na rozmowę wypadłoby mieć już temat pracy i promotora i tytuł i wszystko a jeżeli ja np. nie wiem na jaką specjalizację startować i nie znam żadnych wykłądowców?
Ja tez jestem na czyms w rodzaju urlopu - jestem szefem komisji rekrutacyjnej w mojej nowej uczelni, poza tym mam tez do poczytania kilka prac licencjackich "moich dzieci", ktore nie wyrobily sie w czerwcu. A poza tym - tak, jak i Ty - mam sporo tlumaczen, bo posypaly sie u mnie zamowienia z powaznych wydawnictw na tłumaczenia ksiazek.

Jak mnie oceniaja studenci - wlasnie w jednym watku wymieniaja mnie z nazwiska i mowia, ze jestem w porzadku. Z ankiet wynika, ze mam oceny 4.5-5.0 (w skali 2.0-5.0) wiec nie jest chyba zle;)

Pozdrawiam Ciebie rowniez bardzo serdecznie!
Robiłem studia mgr na uczelni, na ktorej pozniej obronilem dr. Opiekuna naukowego trzeba było miec przy podchodzeniu do postepowania kwalifikacyjnego, temat pracy rowniez (nie wiem, jak to jest teraz, poniewaz ja sie rekrutowalem pare lat temu).
Nie ma czegos takiego, jak specjalizacje. Na WF UWr mozna uzyskac dr z jezykoznawstwa, literaturoznawstwa oraz bibliologii.

pzdr.
Wszystko zależy od tego, w jakiej jednostce byłby robiony doktorat, i z jakiej dziedziny. Jeśli z historii - szanse zerowe, a do promotora filologa mogą się doczepić. Jeśli z filologi - szanse duże.
no tak ale jeśli zakres wiedzy to anglia 19wiek czyli konik promotora?
Ech chyba nie ma szans niestety :( doktoratu po polsku nie napisze, a po ang nie ma szans tego co bym chciała :(
no fajnie że się tak tłumaczenia posypały! powinieneś się cieszyć! Wiele ludzi by wiele dało by mieć taką sytuację :) W tym ja :P
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa