Co wybrać? Pomóżcie!!

Temat przeniesiony do archwium.
Dostałem się na informatykę na PW oraz na Katedrę Języków specjalistycznych (list przyjętych jeszcze nie ma ale 171 punktów powinno wystarczyć). Co wybrać? Czy są jakieś perspektywy przed zawodem tłumacza? Jakie są zarobki?
ja bym ci jednak poradzila grzecznie poczekac do wyników, bo w tym roku bylo wyjatkowo wielu kandydatow na wszystko.. i np ja sie nie dostalam na co chcialam (patrz telekomunikacja na agh w kraku)! ani na inzynierie teleinformatyczna na politechnice krakowskiej chociaz bylam raczej przekonana na :Tak! i teraz mam problem bo juz nogdzie indzije nie skladalam! rocznik 83, 84 to niestety naliczniejsze roczniki wiec nie badz taki pewnien tego ze napewno juz sie dostales !
a co do wyboru to zalezy tez od tego co ci lepiej idzie,
jak jestes naprawde dobry w informatyce to moze lepiej studiuj to, a jak w jezykach to wlasnie to, chociaz z drugiej strony widzisz jakie sa opinie niektorych na temat filoloni (wszystko jest do chrzanu - 5 zmarnowanych lat) wiec ja osobiscie bym ci polecala informatyke !
chociaz piszesz ze to am byc cos specjalistycznego - moglbyc dokladnie wytlumaczyc na co sie dostales (czy tez dotsaniesz jak to mylisz) na to cos z jezykami?
ja ci powiem sama
ze jezki to bardzo fajna sprawa
ale widze ze w dzisiejszym swiecie to za malo
wiec postanowilam wybrac cos co mi da kase a obok tego robic jezyki , bop tez sa wazne! popatrz ile ludzi mowi teraz dwoma, niekiedy trzema czy czterema jezykami ! informatyka tez sie powoli przezera - ale jak polaczysz oba (a jezyki bedziesz szlifowal obok) to mysle da ci o wiele wieszke mozliwosci i pole manewru an rynku pracy!
takze powodzenia
trzymam za ciebie kciuki ale radze ci nie byc zbyt pewnym sibie - bo ja sie na tym przejechalam na moje nieszczescie ;-(
narazie czekam jeszcze na wyniki z odwolan..
ale ludu bylo naprawde duzo...
pozdrowieni
papa
Trochę źle to zabrzmiało ode mnie, ale czego mam oczekiwać skoro po pisemnych byłem 10. a z angielskiego ustnego wyprzedziło mnie w dniu egzaminu tylko 4 osoby. I tak dużo osób zrezygnuje z KJS i wybierze lingwistykę.
no tak zrobie na przyklad ja, wybiore lingwistyke. A jesli chodzi o Ciebie, to uwazam, ze powinienes sam podjac decyzje ktore studia wybrac. Jesli jezyki interesuja Cie bardziej, to zdecyduj sie na nie. Pamietaj jednak, ze ten kierunek (jez. specj.) powstal niedawno, nie jestem pewna, ale chyba nie sprawdzil sie jeszcze, w przeciwienstwie do informatyki. Ale wydaje mi sie, ze najwazniejsze jest, zebys wybral to, co Cie bardziej interesuje, jesli bedziesz dobry w tym co robisz, to powinienes znalezc w przyszlosci ciekawa i dobrze platna prace. Powodzenia!