NKJO w Szczecinie

Temat przeniesiony do archwium.
Czy ktoś z was studiuje na NKJO w Szczecinie anglistykę? Proszę, napiszcie jaki jest poziom, jakie są przedmitoty, na co głównie stawia się tam nacisk, jacy są wykładowcy, jakie opłaty itp. W przyszłym roku chcę się wybrac do NKJO na zaoczne studia, żeby mieć uprawnienia do nauczania w szkole. Mam juz magistra z innej dziedziny oraz FCE i CAE.

Jesli nie NKJO to jaką inną uczelnię polecacie w Szczecinie? Wiem, ze uniwerek niestety nie prowadzi zaocznych.

Pozdrawiam serdecznie
Cześć, jestem w podobnej sytuacji i zastanawiam się czy kolejne studia są niezbędne ażeby nauczać w szkole. O ile mi wiadomo są przecież rozmaite kursy pedagogiczne, które mam nadzieję upoważniają osoby kompetentne do prowadzenia takich zajęć. Swoją drogą mając już w kieszeni CAE szkoda trochę czasu na naukę tego, co już się umie.
Pozdrawiam..
Sławko! A znasz jakieś konkretne kursy, które uprawnią mnie do uczenia w szkole angielskiego? Podczas studiów zrobiłam tzw. scieżke pedagogiczną i mam uprawnienia do uczenia w szkole, ale z tego co wiem to po 2006 roku w szkołach bedą mogli uczyć tylko nauczyciele, którzy mają wykształcenie w konkretnym kierunku (zgodnym z nauczanym przedmiotem). Więc jak? Jest tu ktoś, kto wie coś o NKJO w Szczecinie?
Udalo mi sie tam dostac jest narazie naprawde przyzwoicie i niezaleznie od poziomu jaki sie prezentuje mysle ze mozna czegos nowego sie nauczyc. Kadra bardzo profesjonalna. Z TEGO CO SIE ORIETUJE ceryfikat CEA upowaznia do nauczania i do rozpoczecia stazu w szkole wiec mysle ze potrzebny jest tylko kurs pedagogiczny.
Julia---> Napisz, jakie masz przedmioty, ile godzin, czy dużo metodyki, w jakim trybie studiujesz? Bardzo bym sie chciała dowiedzieć więcej!! Proszę o odpowiedź. Z góry dzięki
A jak wyglądają egzaminy na NKJO w Szczecinie? Bardzo mnie to interesuje! Wiem, że na pewno nie są takie trudne jak na Uniwerku. Czy to są jakieś testy, czy tylko rozmowa? No i po polsku (wiem, że w niektórych tak jest), czy po angielsku? Dajcie znać - kto wie.
Mnie też to interesuje bardzo! wie ktoś?? Czy egzaminy na NKJO są takie same w każdym mieście, czy to zależy jednak od uczelni? Kto wie, nichaj pisze!
nie masz CAE, bo gdybys go miala to bys nie wspominala o FCE. A NKJO w szczecinie to jeden wielki niezorganizowany balagan do n-tej potegi. mozesz miec nawet certyfikat od PANA BOGA i tak bedziesz oblewac exams bo szkola musi zarobic na kazdym studencie. Zycze powodzenia:(
Cześć! Chciałabym zdawać do NKJO w Szczecinie (studia Zaoczne).Powiedzcie jak wygląda ta rozmowa kwalifikacyjna.
Szczecinianko, a o które NKJO ci chodzi? Bo w Szczecinie są dwa, jeden podlega UAM (na Mieszka), drugi UG (na Mazowieckiej bodajże). Poza tym jest też szkola wyższa na Kolumba.
Co do egzaminów wstepnych, na NKJO na Mieszka ma się do wyboru egzamin ustny lub pisemny. Pisemny to test (na poziomie mniej więcej FCE/CAE), a ustny to rozmowa na zadany temat (po angielsku, na milość boską!!). Ktoś tu nieladnie napisal, że na NKJO to balagan a egzaminy się oblewa żeby studenci placili. Poziom to przede wszystkim ludzie, tzn. nauczyciele i studenci. Takie opinie są niesprawiedliwe, wielu wykladowców pracuje bardzo ciężko i rzetelnie, ale trafi się jeden czy dwóch obiboków i już idzie fama po Szczecinie (czy jakim innym mieście), że niski poziom. A przepraszam, studenci nie mają obowiązku reprezentować poziomu? Jak ktoś nie ma pojęcia o przedmiocie, to oblewa. Trafiają się kwiatki, które na egzaminie z literatury nie potrafią epok wymienić, to co z takim studentem robić? Proszę nie wypisywać krzywdzących opinii, bo medal ma zwykle dwie strony (jak nie więcej hehe).
Wracając do tematu - zaoczne studia na NKJO dla kogoś, kto ma rodzinę i pracuje to duży wysilek (finansowy, czasowy i intelektualny), ale chyba nie ma innego wyjścia jeśli chce się pozostać w zawodzie. Czasy się zmieniają, coraz więcej pojawia się absolwentów NKJO i anglistyki, więc nie widzę większych szans dla tych, co pokończyli jakieś podyplomówki albo mają CAE. Im szybciej, tym lepiej.
Pozdrawiam i życzą powodzenia!
Luiza, egzamin ustny to rozmowa na wylosowany temat. Tematy są ogólne, np. family albo environment. Musisz też być w stanie opowiedzieć cos o sobie. Lista tematów jest do zdobycia w punkcie rekrutacyjnym.
Aha, mówię o NKJO na Mieszka, chociaż nie wiem, czy o to Ci chodzilo.
hej bardzo prosze o rade - nie wiem ktorš szkołę wybrac nkjo na mieszka czt wsjo na kolumba? cena jest podobna, nie wiem tylko ktora ma lepsza opinie w sczecinie? Po której łatwije mi bedzie znalezc prace w zawodzie nauczyciela? pozdrawiam i dziekuje za opinie
Witam , Czy Ma ktos pokejcie na ktora jest jutro inauguracja w Filharmonii?? Bardzo Prosze o info bo nie pamietam czy na 10 czy na 9? Prosze a bardzo szybka odpowiedz
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Praca za granicą