anglistyka umcs - licencjat

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 61
poprzednia |
Szukam kontaktu z osobami które zdawały lub będą zdawać egzamin licencjacki z literatury amerykańskiej na anglistyce UMCSu. Mile widziani także studenci UMCSowego NKJA ;o)

Chcę się dowiedzieć jak ten egzamin naprawdę wygląda - czy jest taki łatwy jak wynika z przykładowych testów czy może taki trudny jak straszy pani w sekretariacie.

odezwijcie się!
Aga w akcie
...desperacji
nie wiem czy cie dobrze zrozumiałam ale zdawałam w tym roku na anglistyke na UMCS...studenci na amerykanistyke mieli jedno ćwiczenie dodatkowo z kulturówki...było takie sobie...raczej trudne, pytali o głupie rzeczy...jak dla mnie...jesli interesujesz sie ta kwestią nie powinien byc to dla ciebie az taki porblem...choc dla mnie był mimo tego...pozdrawiam:)
>nie wiem czy cie dobrze zrozumiałam
LOL - pewnie nie - nie chcę dostać się na anglistykę ani amerykanistykę ale zdać egzamin licencjacki na Wydziale Anglistyki UMCS (kończyłam kolegium w Siedlcach, które podlega pod UW ale ja wolę Lublin ;o)

UMCS jest chyba jednym uniwersytetem który do egzaminu końcowego dopuszcza nie tylko własnych absolwentów. Wiem, że program moich studiów nie pokrywał się w 100% z programem NKJA na UMCSie i właśnie dlatego szukam kontaktu z osobami które tam studiują lub zdawały już ten (licencjat z literatury amerykańskiej) egzamin.

Aga
juz trzy razy zdawalam lic z ameryk i nie udalo sie, choc naprawde bylam \"obkuta\" .. ponoc czerwcowy test byl bardzo trudny i duzo osob nie zdalo..
a moglabys napisać mi coś więcej o tym jak wyglądał sam egzamin - może pamiętasz jakieś pytania - jeśli studiowałaś wcześniej w nkja na umcs to bylbym też wdzięczny mogac zadac ci kilka bardziej szczegolowych pytan na temat tego ktore fragmenty co grubszych lektur omawia się tam ze szczegolną uwagą.
pls - odezwij się do mnie na maila [email]
witam!

Byłabym wdzięczna za udzielenie mi następującej info: ile lat po ukończonych studiach można zdawać egz lic z anglika na UMSC czy w NKJO, czy jest jakieś ograniczenie czy przyjmują wszystkich??
A może wiesz jak wygląda taki egz. tylko że z metodyki nauczania??
Dzięki za wszelskie info

Pozdrowienia
mam takie same wątpliwości jak ty chce iść na filologiie angielską.co się tam zdaje i gdzie tego szukać jestem początkującym internautą
Baaaaaaaaardo potrzebuję informacji od kogoś kto zdawał egzamin licencjacki na UMCS . Będę zdawać licencjat z metodyki i chciałabym się dowiedzieć jak to mniej więcej wygląda , tzn.czy język ma być bardzo naukowy czy trzeba operować wszystkimi nazwiskami osób , którzy wymyślili różne teorie ( Long , Selinger itd . ) itd. Proszę , niech mi ktoś pomoże !!!!!!!!!!
Do Kasi. Zdecydowanie nie polecam zdawania metodyki na licncjacie -UMCS. Trzeba operować językiem metodycznym, czysta pamięciówka. Z tego co słyszałem to o ściągnięciu czegokoliwiek nie ma mowy.
ja zmieniłem przedmiot wiodący na literature amerykańską i polecam to wszystikim. pozdrowienia
Wielkie dzięki Jurek ! Trochę mnie zdołowałeś tą metodyką .Mógłbyś napisać mniej więcej o pytaniach z literatury ? Z góry Ci dziękuję .
Witam, w tym roku też zdaję licencjat (tak btw jaki ten net mały - \"studiuję\" w Siedleckim college\'u) ale jakoś nie przyszło mi do głowy aby zdawać gdzieś indziej niż na UW. Jednakże biorąc pod uwagę co się w tej Wawie dzieje to coraz poważniej rozważam możliwość zdawania w Lublinie - nie mam tylko zielonego pojecia jak tam ten licencjat wygląda, ale pocieszam się iż nie jest to taka droga przez mękę jak w stolicy.
Czy ktoś z absolwentów mógłyby udzielić bliższych informacji zbłąkanym duszom...? :D
W-wa to kosmos, 1/10 to twoje szanse, chyba ze jestes strasznym kujonem. UMCS jest spoko, jest cięzko ale masz większe szanse.
eee spoko!!! wawa to nie taki kosmos - ja skonczylam NKJA i bardzo sobie chwale - bo zamiast ryc teorie dali mi niezla praktyczna szkole - no a co do licencjata to naprawde formalnosc byle bys wiedzial z czego sie bronisz - polecam wawke z czystym sumieniem
Do Jurka. A czy mógłbyś coś więcej powiedzieć o samym egzaminie? masz może jakieś testy, które robiliście na studiach? potrzebuję jakiś materiałów do tej amerykańskiej, jestem skłonna odkupić notatki oraz testy. możesz podać jakiś kontakt do siebie?
cze!
zdawałam rok temu z lit.am licencjat , nowe w formie testu i jest trudny , testy przykładowe są 50%protrze proponuję wrycie Outline of Am. literature niemalże na blachę i zaznojomienia się z listą lektur bardzo wnikliwie , szkoda 500zł jeśli się nie zda.
powodzenia
do czterech razy sztuka!Ja naszczęście zdałam z amerykańskiej ale moje koleżanki przeklinają Lublin , po dwóch zawolonych podejściach próbują we Wrocławiu gdzie poprawka jest za darmo.
Ale w Lublinie można zdać mi się udało we wrześniu 2003 , ciężko było wryłam chyba cały outline na pamięć ale zdałam .
Pytania na teście były straszne .Spróbuj ściągnąć sobie streszczenia z ww.sparknotes.com ja nie byłam wstanie przeczytać wszystkich lektur.
pozdrawiam
Hej hej, ja tez w sprawie egzaminu licencjackiego w Lublinie! Wlasnie koncze NKJO i tez mam zamiar zdawac egzamin w Lublinie ale z... kultury i historii USA. Blagam! pomozcie! Ludziska, ktorzy tam studiuja, studiowali, zdawali taki egzamin. Czy jest on trudny? Trudniejszy niz z literatury? Chodzi mi konkretnie o zdawalnosc, itp. Zagadnienia od pani z sekretariatu juz mam. Wygaldaja na calkiem OK, ale nie wiem jak jest w rzeczywistosci. Wogole napiszcie ktory z tych 5 przedmiotow do wyboru na egzaminie wydaje sie (ma opinie) najlatwiejszy? Jaki jest procent zdawalnosci, no i wszystko co wiecie. Czekam z niecierpliwoscią na odpowiedzi. Pozdr
Ja rówinież przymierzam się do egz. licencjackiego, ale we Wrocławiu i z metodyki i językoznawstwa stosowanego, czy znajdzie się ktoś z kim można pogadać?
Podciągam temat, bardzo mi na informacjach zalezy. Please, help!
Ja tez niestety szukam przykładowych testów albo jakichkolwiek informacji, jesli ktoś tez sie tam wybiera w tym roku dajcie znac na adres: [email] . Moze razem bedzie razniej:) Dzieki
chyba nie wiesz co mowisz o warszawie. chyba ten licencjat na Uw dawno temu zdawalas(-les). teraz nie wybiera sie specjalizacji. zdaje sie wszystko: lingwistyke, kulturoznawstwo amerykanskie i brytyjskie, literatury ameryk. i bryt. i chyba musi byc \'prosty\' skoro po 3 osoby z kolegiow go zdaja. warszawa to strata czasu i pieniedzy.pozdrawiam
błagam o jakiekolwiek informacje na temat wrześniowego licencjata z literatury amerykańskiej [email] z góry wielkie dzięki
29.06 zdaje licencjat na UW z metodyki i jezykoznawstwa czy ktos juz to zdawal i moze sie podzielic moje gg to 2212224 plizz
witaj Marissa
dopiero teraz znalazłam Twój list i zastanawiam się, jak Ci poszedł ten egzamin z kult i hist USA. Mnie za parę dni czeka podobne wyzwanie i byłabym wdzięczna, gdybyś udzieliła mi paru rad - może pamiętasz coś konkretnego?
pozdrawiam, dzięki z góry
Kochani! Czy ktos z Was moze napisac cos na temet lic z lit bryt na umcs? czy jest tak samo trudno jak na amerykanskiej? Bede bardzo wdzieczna !!
Hej hej Niestety nie zdawalam :( I nic nie moge pomoc. Ale ode mn ie zdawalo kilkanscie osob w Lublinie, rozne przedmioty - metodyke, kult i real USA oraz lit USA. Poszlo tak sobie - pol na pol. Niektore pytania ponoc byly obledne. Niestety nic wiecej nie moge powiedziec, bo nie iwem. pozdr
Ja moge powiedzieć jak bylo w tym roku w Radomiu w NKJO i NNKJO w tym roku.
NKJO:
-wiekszosc zdawala na UW (bo jest umowa podpisana z UW)i wiekszosc zdala.
NNKJO:
-ludzie zdawali na UMCS (bo z ta uczelnia jest podpisana umowa - ale ludzie z NKJO tez zdawali na UMCS) i ci ktorzy wybrali metodyke - zdali.Natomiast ci,co wybrali lit. amerykanska albo angielska - w wiekszosci oblali (nawet ci z NKJO).

Sam bede zdawał w tym roku licencjata.I wlasnie stoi przede mna trudny wybór :)
a którego autora outline propomujesz wryć? bo ja znam przynajmniej 3 3 różnych autorów- chodzi mi oczywiście o outline z literatury usa...????
Ja zdawalam w czercu zeszlego roku licencjat na UMCSie-metodyka. Byl naprawde łatwy i bardzo podobny doi tyvh z poprzednich lat. Wiem, ze literatura amerykanska jest czystym szalenstwem jesli chodzi o UMCS -ludzie zdaja po kilka razy! tyle kasy w plecy... Naprawde mnostwo osob tego nie zdaje.
Ja zdawalam lic. we wrzesniu 2004 metodyka UMCS- owszem trzeba opanowac material i wczytac sie w ksreowki ale to niz trudnego (dla studentow publicznych NKJO z pewnoscia przyslowiowa "kaszka z mleczkiem"), usiadlam miesiac przed:) i bdb:) bierzcie sie za metodyke, slyszalam ze najwiecej oblanych jest wlasnie z literatury
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 61
poprzednia |

« 

Szkoły językowe

 »

Pomoc językowa