Japonistyka

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 63
poprzednia |
czy jest ktoś kto studiuje japonistykę i mógłby napisać parę słów o egzaminach, kursach przygotowawczych no i o samych studiach?
Z tego co wiem na UW jest specjalność japonistyka w ramach kierunku orientalistyka, zdaje się 2 języki obce ( jako pierwszy język trzeba zdawać angielski na poziomie FCE, drugi można wybrać spośród: niemiecki, francuski, hiszpański, włoski, rosyjski, łaciński) oraz gramatykę jęz. polskiego. Kto przejdzie te etapy przechodzi do rozmowy kwalifikacyjnej.
do aneta3000: czy studiujesz japonistyke/ studiowalas/zamierzasz studiowac?
jesli tak to moze podyskutujemy o tym (mam kilka waznych pytan)tu albo przez e-mail: [email] ??
z gory: arigatoo
Niestety ani nie studiuje japonistyki, ani nie zamierzam jej studiować... od tego roku będę studentką anglistyki na UW. Kiedys przymierzalam się do zdawania na japonistykę, stąd wiem trochę o egzaminach, ale takie informacje można znależć na stronach uniwerków (np UW: www.uw.edu.pl, informacje o zeszłorocznej rekrutacji: http://www.uw.edu.pl/uw_new/wczoraj/archive/archstud/zasady0203/orient.shtml
jest także strona inst. orientalistyki:
http://www.orient.uw.edu.pl/index_pl.html
pozdrawiam
PS jak sie okazuje w tym roku był y 2 egzaminy pisemne: z jęz. angielskiego i gramatyki jęz. polskiego + rozmowa kwalifikacyjna. Jeszcze raz odsyłam do linków
Jestem studentką 3 roku japonistyki. Chętnie odpowiem na wszelkie pytania. Pozdrawiam
>Jestem studentką 3 roku japonistyki. Chętnie odpowiem na wszelkie
>pytania. P
Na czym polegają Egzaminy z Japonistyki?
Gdzi studiujesz?
>Jestem studentką 3 roku japonistyki. Chętnie odpowiem na wszelkie
>pytania. Pozdrawiam
Hej Marta! Bardzo chciałabym z toba pogadac o japonistyce - czy możesz mi podac jakis namiar na Ciebie? Numer gg albo e-mail? dzięki
Hej! co prawda jeszcze nie zdaję w tym roku na studia,czeka mnie to dopiero za dwa lata, ale zastanawiam się czy dużo zajmuje nauka japonskiego, tzn. mniej więcej ile czasu trzeba na nią poświęcić dziennie i jak wygląda wybór profilu ? poza tym jakie przedmioty wykładane są poza j.japońskim? sorki za ilosc pytań ale niezmiernie mnie to interesuje^^ pozdrawiam !!!
Czy trudno jest się dostać na studia?
Poszukuję pilnie tłumacza, osoby znającej biegle angielski japoński i polski. Będe wdzięczna za informacje o takiej osobie w okolicy Wałbrzycha lub Jeleniej Góry.
Droga Matro czy ja tez mogłabym Cie prosić o jakiś kontakt poniewaz w roku w 2004 chcę zdawać na japonistyke i mam strasznie duzo pytań e mail
[email] lub [gg]
czesc Marto :P tu irka . Czy mogłabyś mi powiedzieć czy jesteś zadowolona z tych studiów ? I dlaczego właśnie japonistyka ? Czy mogłabyś mi opisać co nie co ??? Będe bardzo wdzięczna :)
jasne mój nr gg to 2160847
Przepraszam wszystkich za nieodzywanie się ale nie było mnie w domu.
Studia są naprawdę super. Pochłaniają każdą minutę życia i w zasadzie jak się łyknie choć trochę temat nie można nie uczyć się coraz więcej, czytać i poszerzać wiedzy.
Studia przynoszą ogromną satysfakcję i stosunkowo szybkie efekty. Już po I roku mówi się i pisze proste rzeczy. Już na I semestrze jest egzamin ustny w sesji.
Bardzo trudno się dostać i z każdym rokiem jest coraz gorzej. Jak ja zdawałam przyjęto 18 osób, w tym roku przyjęto ich 32! To naprawdę dużo jak na nasze skromne warunki na wydziale. Najwięcej jest przedmiotów stricte językowych ale z czasem pojawia się coraz więcej specjalistycznych (w moim przypadku historycznych). Można obrać lektorat językowy np. chiński, koreański itd. ja zaczynam arabski. Odjechane studia i naprawdę warto próbować! Mój e-mail [email] Pozdrawiam!
mój e-mail [email] pozdrawiam
To może w końcu ktos nam zdającym odpowie w 100% czy na UW sa dwa egzaminy jezykowe czy jeden ??? Prosze o szybka odpowiedz ajezeli ktosik chcialby podyskutwoac na tematy zarówno zwiazane z Japonia jak i z japonistyka ja bardzo chetnie moj mail [email]
Czy ktoś ze studiujących mógłby napisać na mój e-mail?Chciałabym dowiedzieć się trochę o tym kierunku?Z góry dziękuję. [email]
Czesc,
jesli odpowiadasz jeszcze na wszelkie pytania to mam pare, czy moglabys, w sumie chcialabys podac mi jakis inny kontakt gg lub meil?
pozdrawiam
ada
moge jakis inny kontakt, meil lub gg no nie wiem cokolwiek zeby tylko nie szperac w tej zielonej stronie, dzieki
a.
podobno na japonistykę zdaje się egzamin z gramatyki j polskiego, jestem bardzo ciekawa na czym polega taki egzamin i jak można się do niego najlepiej przygotować. Poza tym, chciałabym się dowiedzieć jakich pytań można spodziewać się na rozmowie kwalifikacyjnej-pytania o motywację wyboru czy pytania o historię Japonii, z góry dzięki za odpowiedż:-))
czy żeby dostać się na japonistyke ( mam plany, by zdawać w 2005 roku) muszę znać 2 języki obce - jeśli tak to już na starcie nie mam szans... pozdro
Chcialbym się dowiedzieć jak wyglda egzamin wstepny na Japonistyke odp to dla mnie wazne [email]
ehh no nie wydaje mi się.na rok akademicki 2005/2006 punkty uzyskujesz z matury z j.polskiego na poziomie podstawowym i z angola pisemnego i ustnego na poziomie rozszerzonym,albo zdajesz IB na 40 pkt.pozdrawiam
Co z egzaminem i rozmową kwalifikacyjna i wogole o studiach?
12 marca sa dni otwarte a ja w tym dniu mam próba mature , czy mozna odebrac materiały pozniej lub wczesniej?
Ja też czekam na odpowiedzi na temat japonistyki na uj i jakos jest cisza w eterze, chyba na uj studenci japonistyki nie chca sie dzielic swoimi doswiadczeniami. gdyby znalazł sie ktos odwazny znalazl to podaje moj mail [email]
Ja zamierzam zdawać na japonistykę w tym roku i już się wszystkiego dowiedziałam:) Otóż nie trzeba zdawać 2 języków wystarczy jeden w tym roku jest to obowiązkowy angielski ( w ramach egzaminu centralnego) 2 egzaminem jest test z gramatyki jęz. polskiego. Jeżeli kandydat uzyska w obu testach conajmniej 51 punktów dpuszczony będzie do rozmowy kwalifikacyjnej na temat Japonii (tego się najbardziej boję ) To są zasady rekrutacji na UW. Na UJ ( to do agawe ^_^) również trzeba zdać egzamin z jęz. angielskiego + rozmowakwalifikacyjna o Japonii z elementami gramatyki jęz. polskiego. Na UW w tym roku jest tylko 16 miejsc :( więc chyba mam marne szanse. Na UJ też nienajlepiej -12 miejsc w zeszłym roku było 12 osób na miejsce :\\ Zwracam się do wszystkich zdających i tych którzy już zdali na japonistykę o jakieś informacje które mogły by mi pomóc w przygotowaniu się na rozmowe kwalifikacyjną jak ona wygląda o co pytają tak konkretniej :) mój nr gg to 1635884
dziekuje za jakikolwiek znak o egzaminach ,czy bedziesz 12.03 na dniach otwartych w Krakowie? ja niestety niebede moglabyc , mam probna mature z historii , ale bede w sobote( na 99%) na UJ, zobacze co bedzie jeszcze z materialow i czy bedzie mozna spotkac sie z kims z japonistyki.
jezeli chodzi o egzaminy to ja boje sie wszystkiego i testow i rozmowy kwalifikacyjnej ( chociaz niewiem czy to ze cwicze karate w czyms moze mi pomoc?) duzo czytam i prozy i literatury o histori i religiach Japonii . Tylko nie samym egzaminem człowiek zyje , mam jeszcze maturę przed soba.

Pozdrawiam Agnieszka
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 63
poprzednia |