medycyna w uk

Temat przeniesiony do archwium
hej!!! w tym roku zaczynam liceum ale juz marzę o studiach w uk, myślę o medycynie. Jeszcze jestem całkiem "zielona" więc bardzo prosze o KAŻDE informacje. PLIZZ!!! ( wiadomości o uczelniach , egzaminach na nie, koszty utrzymania, do kiedy składać papiery, potrzebne są jakieś certyfikaty? dodatkowe osiągnięcia? wystarczy polska matura czy trzeba zdawać międzynarodową? itp. ) może ktoś studiuje medycyne w uk albo dopiero ma taki zamiar ? PISZCIE :)
studia trwają 10 lat i należą do najdroższych w UK - stać na nie praktycznie dzieci lekarzy.... tam medycyna to klany i tyle; koszty utrzymania upiorne, a oprócz testów z wiedzy jest ogromny odsiew na rozmowie kwalifikacyjnej = teście predyspozycji psychologicznych (punktowane są różne wolontariaty, nietypowe a czasochłonne hobby itd itp - więc jeśli nie masz dorobku na takich polach no i kupy forsy to nie masz co na to liczyć). Acha jeszcze jedno - tam studia kończysz co prawda z doktoratem, ale do pracy przyjmą cię i po skończeniu studiów tutaj. Nie wiem jak daleko od matury jesteś ale tak czy owak jeśli myślisz o dostaniu się na te studia to radzę ostro ryć - a jak będziesz mieć dość kucia to przemyśl jeszcze raz swoją decyzję - bo matura i wstępny to nawet nie żłobek w porównaniu z tym co cię czeka później
no ja Ci niestety niepomoge ale tez szukam takich informacji.jesli wiesz juz cos na ten temat to prosilabym o kontakt [email] z gory dzieki
dzienks za informacje, jak cos ciekawego znajde to napisze :)
"studia trwają 10 lat i należą do najdroższych w UK - stać na nie praktycznie dzieci lekarzy.... "

Cos ci sie chyba pomylilo. Studia medyczne w Anglii trwaja 5 lat (6 jesli decydujesz sie zrobic dodatkowy licencjant np z psychologii, genetyki, historii medycyny czy czegokolwiek innego co cie interesuje zeby poprawic CV). Oplaty za studia sa takie same, jak na innych kierunkach. Nie wierz tez w bajki, ze studiuja medycyne tylko dzieci lekarzy, absolutnie nie jest to prawda i studenci wywodza sie z najrozniejszych srodowisk (dziewczyna ktora poznalam na rozmowie kwalifikacyjnej jest np corka azylantow, matka sprzata w domach opieki a ojciec sprzedaje warzywa na straganie). Rozmowy kwalifikacyjne sa fair. Prawda jest, ze konkurencja jest ogromna i zajecia pozalekcyjne i "work experience", czyli praca np w szpitalu, hospicjum czy u lekarza 1 konatktu jest bardzo wazna. Trzeba komisji udowodnic, ze naprawde chce sie studiowac medycyne i czlowiek wie na co sie porywa. Co do tego zakuwania to tez nie przesadzajmy. W porownaniu z polskim programem studiow medycznych zakuwanie jest tutaj ograniczone do minimum. Ilosc materialu jaki trzeba opanowac pamieciowo jest mosno zredukowana, za to konatkt z pacjentami i nauka praktycznych klinicznych umiejetnosci odbywa sie od 1 roku. Za to nauka basics sciances typu biochemia jest zredukowana do minium.Duzo zalezy od uczelni, poniewaz maja duza autonomie w ukladaniu programu, ale wiele ma program zintegrowany albo PBL czyli Problem based learning.
Post Studentki AMG wyglada mi raczej na studiowanie medycyne zyjac w naszych polskich realiach :>
widze ze duzo wiesz, czy mogla bys powiedziec mi cos wiecej? tzn jak wyglada sprawa z dostaniem sie na medycyne,i moze mogla bys polecic jakies uczelnie? bylo by fajnie gdybys odezwla sie na e-maial [email]
Powiem Ci krotko... www.ucas.ac.uk Poczytaj sobie. A co do reszty to nie wiem powiem Ci rowno za rok bo o tej porze bede pewnie wiedzial czy dostalem sie na medycyne w Anglii czy nie... powodzenia.

P.s Trzeba rzeczyscie robic duuuzo rzeczy poza szkola. To jest naprawde ważne. Mam na mysli praca społeczna, hobby chyba najlepiej związane z medycyna ( ja zostałem ratownikiem WOPR :-D ) no i dobre oceny bo na maturze Polskiej musisz miec z Biologii i Chemii 5 bo inaczej bedzie ciezko.
a niewiesz ile jest chęnych na jedno miejsce? więcej niz w polsce?
Witam was ziomale. Piszę bo mam mały problem. Wiecie o co chodzi z tymi wszystkimi A level, AS, AS2, GCSE, GCE itp itd. ?? Zamotałam się w tym:/
Hey :) sledze juz od jakiegoś czasu wasze forum. I ostatnio nasunelo mi sie kilka pytań. Ile czasu czekaliscie na odpowiedz z uczelni? ja wyslalam im maila jakiś miesiac temu i do tej pory nie raczyli mi odpowiedzieć;( pozatym termin mi sie już zbliża i wacham sie ktore uczelnie medyczne wybrać. A jak wy sadzicie gdzie stosunkowo latwo bedzie sie mozna dostać? Mysle ze Londyn ze swoimi krolewskim uniwerkami odpada.
Ma ktos moze rozeznanie jak to wyglada z tym foundation year? mozna dostac dofinansowanie?
Pozdrawiam
Obecnie jestem w 2 klasie LO i mam do was pytanie... Jak jest z bariera jezykowa? Nie chodzi mi tu o zngielski w rozmowach a o nazewnictwo chemiczne, medyczne itd. Moze uczelnie organizuja jakies kursy dla studentow zza granicy? Pozatym slyszalem, ze kazdy studiujacy za granica dostaje stypendium na pokrycie kosztow nauki a czasem nawet na zakwaterowanie i wyzywienie. Jak to jest w rzeczywistosci? Prosze o w miare szybka odpowiedz ;)
Pozdrawiam :-)
Nie licz na jakies specjalne traktowanie z tytulu ze angielski nie jest twoim ojczystym jezykiem, ale jesli chodzi o medyczne slownictwo to wiekszosc anglikow tez go nie zna jak zaczynaja studia, wiec nie ma z tym probelmu. W mojej grupie ludzie czesto mnie pytaja co znacza rozne slowa (choroby, symptomy, nazwy lekow etc) bo przez to ze dorabiam w sobie pracuja w szpitalu znam te okreslenia lepiej niz oni. Nie licz na stypendium, dostaniesz "kredyt" na pokrycie czesnego i tyle. Jak potrzebujesz kasy to do roboty trzeba isc i tyle.
Czy aby studiować medycynę w UK lub w USA trzeba zdać MATURE MIĘDZYNARODOWĄ??? czy wystarczą te testy i kursy??? MCAT - Medical College Admission Test (http://www.aamc.org/stuapps/admiss/mcat/ - na studia medyczne. Test składa się z części językowej, egzaminu z fizyki, chemii, biologii oraz eseju;
DAT - Dental Admission Test (http://www.ada.org/prac/careers/dat-01.html) - na studia stomatologiczne. Test składa się z przeglądu przedmiotów ścisłych, testu zdolności spostrzegawczych, rozumienia tekstu i matematyki. i TOEFL - Test of English as a Foreign Language (www.toefl.org);
TSE - Test of Spoken English (www.toefl.org/abttse.htm). MOJE [gg]
MCAT jest wymagany przez akademie medyczne w USA. Nie jestem na 100% pewna ale wydaje mi sie ze wymagane tez sa SATy.

Uczelnie w UK akceptuja Polska mature, ale w tym roku wprowadzaja wlasny test. Radze przejrzec strony uczelni ktore cie interesuja i sie zapoznac z wymaganiami.
Ania, jelsi moge prosic o blizszy kontakt z Toba w celu zweryfikowania i udzielenia podstawowych informacji na temat studiow medyczny w anglii bardzo prosze o maila [email] gory wielkie dzieki
wiecie co mam ten sam problem co Wy i zupełnie nie wiem od czego mam zacząć. Bardzo chciałabym studiować medycynę w UK tylko że z tym jest tyle załatwiania, a ja nawet nie wiem gdzie chciałabym studiować. Chodzę do 2 klasy liceum wiec mam jeszcze rok do matury, byłabym wdzięczna gdybyście mogli mi poprzesyłać jakieś informacje, obiecuję że jeśli czegoś sie dowiem to przekażę to jest moj adresik: [email]
kasiu -
poszukaj w www. - medicine+studies+uk
belis, napisales cos ze dorabiasz w szpitalu w UK!
bardzo mnie ten temat interesuje z tego wzgledu iz ja jestem teraz prawie na 3roku fizjoterapii, w Polsce, i planuje wyjazd w te wakacje do UK do pracy i najlepiej w szpitalu, klinice lub cos tego typu.
jak masz jakies info, mozesz pomoc to prosze!
[email]
Kasiu, na forum jest sporo informacji - przejrzyj watek "studia w UK so far so good"
czesc, odezwij sie do mnie [email] prosze
hej mozesz sie do mnie odezwac? podaje e-mail: [email]
prosze odezwij sie na mail [email]
witam!
bardzo iinteresuje mnie stomatologia w uk. aktualnie mieszkam w liverpool'u. czytalam juz troche ale kazdy pisze co innego. czy jest tutaj ktos z was kto juz studiuje stomatologie w uk? czy jest bardzo ciezko? co z rozmowa kwalifikacyjna co pytaja? z gory dziekuje za odpowiedzi
Hej :) chciałam zapytać o możliwość studiowania medycyny w Anglii. Skończyłam w Polsce psychologię (studia magisterskie), na maturze zdawałam (oprócz polskiego) angielski (zaawansowany, wysoki %) oraz biologię (wysoki %). Aktualnie pracuję w Anglii jako Health Care Assistant, planuję robić tutaj kursy NVQ 2 i daj boże 3 :) Moje pytanie brzmi: czy musiałabym dodatkowo zdawać chemię w polsce/anglii ? Czy ogólnie - jak ciężko byłoby dla mnie dostać się na medycynę?? Od razu powiem, że to moje największe marzenie i jeśli już myślałam o studiowaniu tutaj, to brałam pod uwagę studia pielęgniarskie tutaj, jednak medycyna nie daje o sobie zapomnieć.. :)
Trochę czytałam informacji w necie, ale głównie odnoszą się one do osób, które dopiero będą robić lub zrobiły maturę w Polsce, nie do kogoś kto ma już dyplom polskiej uczelni + tutaj chce robić kursy. Będę wdzięczna za wszelką pomoc :)
ja też bardzo proszę o przesłanie info to mój e-mail: [email]
Jesli chodzi o pielegniarstwo to z polskim dyplomem psychologii:) z pewnoscia moglabys sie dostac na shorten nursing course :) skrocona sciezke i przeciagu 2 lat zostac pielegniarka:) Pielegniarki maja wieksze uprawnienia w Uk niz w Polsce, nawet moga zrobic kurs farmaceutyczny i przepisywac leki:) Natomiast jesli naprawde pociaga cie medycyna:) To chyba jedynie pozostanie wyslanie meila do uczelni, wyslesz kopie dyplomow i opiszasz swoja sytuacje i dowiesz sie jakie masz szanse
Temat przeniesiony do archwium

« 

Pomoc językowa

»

Szkoły językowe