Kto na studia w UK 2011/2012 ?

Temat przeniesiony do archwium.
121-150 z 248
czy jest ktoś kto aplikował na studia do londynu? np. university of westminster?
>>>>>jako że się zastanawiałem nad wyborem studiów proszę o poradę jakie są najpopularniejsze kierunki na które się dostają polscy studenci? i czy jest taki kierunek na którym wystarcza mieć zdany język angielski rozszerzony?
...Sam ang. rozszer. to nie, - napisz mi na ktory Uni w Polsce dostaniesz sie tylko z Polskim rozszeronym?
Terri ma rację. Skoro np Szkoci zdają 4 lub 5 Highers (odpowiednik matury) to dlaczego obcokrajowiec ma mieć łatwiej? Studia nie polegają na tym, żeby było łatwiej. Zresztą na jakim kierunku dasz sobie radę, mając z niego wiedzę na podstawowym poziomie? Chciałeś iść na informatykę czy coś z tym związane o ile pamiętam. Mój chłopak jest studentem informatyki w UK i w szkole średniej miał matematykę na wyższym poziomie niż na dobrej uczelni na pierwszym czy nawet drugim roku. I dlatego sobie radzi. Uczelnia przyjmując Cię, musi mieć pewność, że sobie dasz radę na studiach - po podstawowej matmie, która jest obecnie na takim poziomie że zdałby ją przeciętny gimnazjalista, z pewnością nie ma na to szans. To jest po pierwsze. A po drugie, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś nie szedł od razu po szkole średniej na studia. Wielu ludzi tak robi. Tylko w Polsce istnieje nadal taki mit, że jak zaczynasz studia później to jesteś gorszy... Możesz zrobić sobie rok przerwy, przez ten czas pracować nawet w UK (zdobyć doświadczenie), uczyć się we własnym zakresie i np. podejść do matury jeszcze raz z przedmiotami rozszerzonymi.
rozumiem, dlatego pytam o poradę czego powinienem się jeszcze douczyć albo zacząć uczyć jeżeli chcę się dostać na jakiekolwiek studia za granicą i nie chodzi mi tylko o informatykę ale o takie działy na których wymagania sa niewielkie
edytowany przez lukasz1992007: 15 kwi 2011
Cytat:
rozumiem, dlatego pytam o poradę czego powinienem się jeszcze douczy

Nikt Ci nie da porady, bo nikt nie wie nawet, gdzie i co do końca chcesz studiować. Powiedz, jak sobie wyobrażasz taką poradę? "Idź na uniwersytet X na kierunek Y bo tam są wymagania, które spełnisz"? Nie uważasz, że to kompletna bzdura?
>>>>>>>rozumiem, dlatego pytam o poradę czego powinienem się jeszcze douczyć albo zacząć uczyć jeżeli chcę się dostać na jakiekolwiek studia za granicą i nie chodzi mi tylko o informatykę ale o takie działy na których wymagania sa niewielkie
...aha, teraz to dopiero rozumiem, Ty chcesz tylko isc na byle jakie studia, zeby Cie tylko przyjeli. Uni ktyory jest bardzo marny napewno Cie przytjmnie, ale wtedy nie bedziesz mial sie czym chwalic. Jak Ty myslisz? Ze jak masz byle jaki papierek (i teraz mi dopiero przyszlo do glowy ze przeciez takie to mozna kupic) to wszyscy beda Ci sie klaniali. Ludzie nie takie papiery maja i sprzataja ulice, bo innej pracy niema dla nich.
Łukasz, zastanów się, czy faktycznie zależy Ci na nauce, czy na posiadaniu 'papierów z UK'. Pracodawcy wymagają też umiejętności i doświadczenia, a nie samego świadectwa, które w dzisiejszych czasach można po prostu kupić. Marne uni, które przyjmuje bo ma więcej miejsc niż chętnych, to odpowiednik polskiej Wyższej Szkoły Machania Widłami tylko nazwę ma po angielsku, naprawdę masz tak małe ambicje?
zalezy mi na nauce i na "papierkach", dlatego pytam na jakie uniwersytety przeważnie wybierają polscy studenci i jakie działy wybierają, chodzi mi o to zeby się dowiedziec gdzie jest najlepiej zlozyc podanie i gdzie mozna byc pewnym przyjecia na uniwersytet :) i nie chodzi mi wcale o byle jaki uniwersytet :)
edytowany przez lukasz1992007: 16 kwi 2011
Cytat:
gdzie mozna byc pewnym przyjecia na uniwersytet

nigdzie nie można być pewnym.

na serio obojętne Ci jest, czy będziesz studiował genetykę, nauki polityczne, skandynawistyke czy zarządzanie? albo się zastanów, co za głupoty opowiadasz, albo się przyznaj, że sobie jaja z forumowiczów robisz, bo ciężko mi w to uwierzyć. :O
chłopaku, idź się zastanów, pogadaj z kimś, co chcesz mniej więcej w życiu robić i dopiero się zastanawiaj nad studiami. wszystkie uni chcą, żebyś się wykazał i im udowodnił, że na dany kierunek chcesz się dostać i że jest to Twoje życiowe marzenie. co napiszesz w personal statement? że chcesz się dostać bo... nie miałeś pomysłu na siebie i na forum Ci poradzili że się tu dostaniesz? no błagam Cię... jeśli nie wiesz kompletnie co chcesz ze sobą robić, to może odpuść sobie studia przynajmniej na jakiś czas. na cholerę masz zaciągać kredyt na kilka/-naście tysięcy funtów żeby studiować cokolwiek? studia w UK to nie to samo co studia w Polsce, że idziesz na byle co i byle gdzie bo wszyscy idą, a studia wypada mieć. tu się idzie na studia w celu rozwijania swoich pasji, umiejętności i wiedzy! nie po to, żeby się gdzieś podziać przez 4 lata !!

Boże, widzisz i nie grzmisz...
Widze, widze, ale nie moge uwierzyc.....
coz dawno mnie tutaj nie bylo:0 to moze wtraca kilka zdan, co do zycia w Glasgow, mysle ze za 400 funtow miesiecznie jest sie w stanie przezyc,, oczywiscie bardzo skromnie, na przedmiesciach Glasgow, ubierajac sie w primarku i kupujac jedzenie w azdzie czy poundland, samemu gotujac.. wiec sie da:) ale z wyrzeczeniami.
Znam dziewczyne ktora studiuje na University of glasgow nauki polityczne, zajecia ma rano do 12, a pozniej popoludniami pracuje i nie narzeka:) no ale nie kazdy kierunek ma tak malo zajec

Jesli chodzi o mnie to niestety,, okazalo sie ze nursing w szkocji nie jest sponsorowany jesli nie mieszkam tam przynajmniej 3 lata.. NHS owszem placi jesli nie spelniasz warunku mieszkania w UK 3 lata ale w Anglii!! a niestety do anglii sie nie dostalam, wiec chyba moja przygoda sie skonczy.. tym ze zrobie studia w Polsce a wtedy wyjade do UK
kiniach, a co z SAAS? SAAS powinno opłacać każdy kierunek, tak mi się wydaje. szukaj, nie poddawaj się jeszcze, bo może się okazać, że coś przeoczyłaś.
no wlasnie tu jest cos dziwnego, pisalam do NHS, to twierdzili ze moge sie ubiegac w Szkocji o "EU fees only" ale w SAAS. Napisalam do SAAS, odpisali ze nie moge dostac zadnego dofinansowania dla nursing, ale kazdy inny kurs tak. (kto moze dostac dofinansowanie mimo ze nie spelnia podstawowych kryteriow? m.in dziecko robotnika z Indii, z Turcji, malzonek obywatela UK, czlonek rodziny osoby ktora ma status immigrant worker i takie tam,, do ktorych to sie kompletnie nie kwalifikuje). Wyslalam maila na uczelnie, to odsylaja mnie do SAAS. Normalnie jak w Polsce:) od Annasza do Kajfasza,,, Szkocja jest w pewien sposob autonomiczna wiec moze ustalac wlasne zasady, a ja jestem zdruzgotana bo wczesniej jak pisalam do UNI to kazde twierdzilo no problem!
a możesz dokładnie wkleić to, co napisałać do SAASu i to, co oni Ci odpisali? może razem coś wykombinujemy.
ok, moze sie komus przyda:)
coz odpowiedzi mialam takie z SAAS:

"As an EU student you will not be able to apply for any
support from SAAS
to do a nursing course.
Scott McCaskell"

"As a EU student you are entitled to have your fees paid only for a undergraduate course but not for a nursing undergraduate course..

Kind regards,
Claire
Enquiry Officer
SAAS"



As an EU student we would only ever offer support with Tuition Fees for you to undertake a course in Scotland.

"However we do not pay the Tuition Fees for Nursing courses as these are covered by the NHS and you would need to contact Napier University to see if NHS will pay your fees as they will be able to advise you.
John
Enquiry Officer"

do Napier nie pisalam ponownie bo sie nie dostalam, ale to odpowedz z Caledonian:

"Sorry we do not deal with SAAS funding you would need to contact them directly and ask them.

Yours sincerely
Ethel"

a to z kolei odpowiedz od NHS:
"We so not fund Scottish Universities, you would need to enquire via the students award agency for Scotland.
There email is www.student-supportsaas.gov.uk
Hope this helps
Regards
Nicola Longden"

a odpowiedz z NHS, kiedy opisalam ze dostalam sie na studia w Glasgow ale bylam w Uk tylko w sumie 6 miesiacy w ciagu wakacji

" I would refer you to our website www.nhsbsa.nhs.uk/students rules for eligibility. It does appear you may be eligible for EU fees only, this will be assessed when you submit your application. For 2011/12 applications for 2011/12 should be available May/June, I would suggest you check the website nearer to the time as to procedure to adopt.
Yours sincerely

W Coleman
Wendy Coleman
Bursary Processor
Student Bursaries"
i badz tu madry :)
ogolnie to pisalam jedno i to samo do kazdego:

hi
I have received conditional offer for nursing from Caledonian University in
Glasgow. I am from Poland, EU citizen, but i dont meet resident requirment for
bursary, because i spend only 6 months in UK, working, But i read on website
that EU citizens might be eligible to have their fees paid.

I would like to ask if I am eligible for this support.
hmmm. czyli jedno zwaliło odpowiedzialność na drugie. :| w tej sytuacji nie mam pojęcia co robić. spróbuj ew. poszukać na TSR (http://www.thestudentroom.co.uk/ ) kogos z UE kto aplikował na nursing. moze oni cos wykombinowali.
dzieki, zobaczymy czy to cos pomoze:)
cześć :) myślę o studiach za granicą, ale generalnie nie ogarniam aplikacji i nie za bardzo się orientuję w tym temacie. Nie wiem czy polska matura wystarczy (a chciałabym pójść na prawo) i czy muszę zdawać jakieś dodatkowe certyfikaty (planuję CAE w grudniu). czy macie jakieś wiadomości w tym temacie? :)
"cześć :) myślę o studiach za granicą, ale generalnie nie ogarniam aplikacji i nie za bardzo się orientuję w tym temacie. Nie wiem czy polska matura wystarczy (a chciałabym pójść na prawo) i czy muszę zdawać jakieś dodatkowe certyfikaty (planuję CAE w grudniu). czy macie jakieś wiadomości w tym temacie? :) "

Cześć,

aplikację wysyła się do 15 stycznia (na ten rok) lub wcześniej na wybrane kierunki wypisane na stronie UCAS. Jednak możesz próbować również teraz. Nie spodziewaj się jednak, że przydzielą Ci miejsce. Ewentualnie możesz poczekać na clearing (lipiec-sierpień) jednak wtedy wszystkie lepsze Uni mają zazwyczaj komplet studentów. Część Uni akceptuje rozszerzoną maturę z angielskiego, zazwyczaj 70% lub więcej. Wszystko zależy od ich własnych wymogów.
Pozdrawiam.
Zuza - wszystko jest na stronach uczelni, bo każda z nich ma inne wymagania. Naprawdę nie mam czasem siły odpowiadać po raz 987564 na to samo pytanie. Zrób tak:
Cytat:
1. najważniejsze to zdecydować się, co chcesz studiować.
2. zdecydować w jakim kraju, rozważyć za i przeciw (np. w Szkocji czesne masz opłacone przez rząd czyli nic nie płacisz, w innych krajach czesne wzrasta niedługo i max może wynieść do 9 tys funtów na rok)
3. znaleźć listę uniwersytetów w wybranym kraju np z wikipedii.
4. posprawdzać które uni mają Twój kierunek (zakładka undergraduate)
5. sprawdzić wymagania dla ucznia z Polski - jeśli nie ma ich wypisanych, musisz skontaktować się bezpośrednio z uczelnią.
6. jeśli chcesz rozpocząć studia w przyszłym roku (wrzesień 2012), aplikację na większość kierunków musisz wypełnić do stycznia 2012. jeśli nie aplikujesz na kierunki artystyczne/medyczne/Oxbridge, aplikację 'na spokojnie' zacznij wypełniać już mniej więcej październik/listopad tego roku.
7. aplikacje składa się przez UCAS (http://www.ucas.ac.uk/) i jest to jedyna droga na studia w UK.

Zuza, wyszukiwanie tak podstawowych informacji naprawdę nie jest trudne.
Ludzie, błagam, szukajcie też sami. Jeśli porywacie się na studia w UK to nie powinno być problemem znalezienie na stronie uni zakładek 'requirements', 'undergraduate', 'law', 'medicine' czy co tam chcecie... Ja naprawdę chętnie odpowiadam na pytania, ale każdy straciłby cierpliwość pisania tego samego do każdej jednej osoby po kilka razy.
spoko, zrozumiałam aluzję :) ja będę aplikować dopiero na 2012, wiec mam jeszcze trochę czasu. Słyszeliście o takich testach jak LNAT? bo znalazłam na jednej ze stron uczelni, ze podobno jest to wymagane...
ps. czy składanie na oxbridge ma jakiś sens? bo wydaje mi się, że tam chyba są bardzo wysokie wymagania...
Cytat:
spoko, zrozumiałam aluzję :)

Zuza, ja naprawdę nie chciałam być dla Ciebie niemiła, ale zrozum, od dwóch lata staram się ludziom pomagać w aplikacji na studia i jak po 2 latach (gdzie nawet na tym forum pisałam to miliony razy) widzę takie pytanie, to mi się słabo robi. Mam nadzieję, że nie masz mi tego za złe ;)

Cytat:
czy składanie na oxbridge ma jakiś sens? bo wydaje mi się, że tam chyba są bardzo wysokie wymagania...

Wymagania są spore, no ale jaka renoma... Wiem, że są osoby (ok 10?) które ja znam (choć wirtualnie), że dostały ofertę z Cambridge albo Oxford. 85% z min. rozszerzeń i bardzo wysokie oceny z IELTS to absolutne minimum. Można próbować, czemu nie. Tylko pamiętaj, że w jednej aplikacji, to znaczy w jeden rok możesz aplikować ALBO na Ox ALBO na Cam - nie można równocześnie.
własnie, apropos certyfikatów: opłaca się bardziej zdawać ITELS czy CAE? wiem, ze to podobno zależy od uczelni, ale z tego co wyczytałam na forum, to większość mówi o ITELS-ie...
myślisz, że na prawo trzba zdawac historie? bo choćby na stronie oxbridge "Polish Matura / Swiadectwo Dojrzalosci with 85-90% in all subjects with the relevant subjects taken at the higher (extended) level. " ale nie jest wspomniane jakie - to znaczy że można sobie wybrać?...
Cytat:
własnie, apropos certyfikatów: opłaca się bardziej zdawać ITELS czy CAE? wiem, ze to podobno zależy od uczelni, ale z tego co wyczytałam na forum, to większość mówi o ITELS-ie...

mój cytat:
Cytat:
moim zdaniem łatwiej jest się przygotować do IELTS niż do egzaminu Cambridge na tym samym/porównywalnym poziomie, tzn. łatwiej jest napisać IELTS na 6.5 niż CAE na B.

drugi mój cytat:
Cytat:
W UK to, jaki egzamin musisz zrobić, wyznacza sama uczelnia, ale większość uczelni woli IELTS, wersję academic oczywiście.

Cytat:
ale nie jest wspomniane jakie - to znaczy że można sobie wybrać?

Ależ oczywiście, że jest wspomniane: RELEVANT SUBJECTS. Tak jak student wybierający się na medycynę wybiera na maturze biologię i chemię i jest to oczywiste, tak na prawo zapewne będziesz musiała mieć historię, angielski i jakiś jeszcze jeden przedmiot na rozszerzeniu - a jaki, to już musisz do uczelni wysłać emaila. Podejrzewam, że będzie to albo WOS, polski lub matematyka. na wielu jednak uniwersytetach jest wytyczone, co musisz mieć dokładnie.
wybierając uczelnię i kierunek, zorientuj się, jakie będziesz miała po nim kwalifikacje i czym będziesz mogła się zajmować. czasem jest tak, że dostaniesz kwalifikacje tylko do tego, by móc się zajmować prawem angielskim, a nie na przykład wyjechać do Szkocji i tam pracować.
Hej !
Jestem Julia i od września wybieram się na Dundee Uni ( o ile oczywiście wszystko pójdzie dobrze z maturą, ale jestem dobrej myśli :) ).
Zaczynam się więc powoli rozglądać za jakimś mieszkaniem i szukam współokatorów.
Oliwkowa-oliwko z tego co udało mi się wyczytać na forum również planujesz studia w Dundee a więc czy nadal jesteś zainteresowana wynajęciem mieszkania?

Julia! Z nieba mi spadasz :D Bo ja właśnie szukam mieszkania, tzn. akurat jestem chwilę w Polsce, ale od 12 maja intensywnie szukam :-) Może nie róbmy tu OT - czy mogłabyś się ze mną w wolnej chwili skontaktować? [email]
Dzięki wielkie, że się tu odezwałaś :)
Witam serdecznie.
Strasznie późno się za to zabrałem, ale cóż liczę na waszą wyrozumiałość i odrobinę pomocy.
Jak to jest z pożyczną na tuition fee? Należy sie zarejestrowac na www.direct.gov.uk i tam wypelnic odpowiednie formularze i im przeslac? Bo z tego co zrozumiałem to nalezy im najpozniej przeslac na 9 miesiecy przed rokiem akademickim, a przeciez do 5 maja decyzje wysylaja nam uczelnie i dopiero podejmujemy decyzje gdzie chcemy studiowac.
Pozdrawiam i zycze milego wieczoru

Lukasz
a i dostałem sie do Solent Southampton Univ. Ktoś moze tam równiez sie wybiera/ jest?
Temat przeniesiony do archwium.
121-150 z 248

« 

Pomoc językowa