Jak uczyć się słówek do SAT?

Temat przeniesiony do archwium.
Przygotowuje sie do testow SAT. Najwiekszy problem mam oczywiscie ze slownictwem. Jak wy sie uczyliscie? Mam podreczniki z listami ale boje sie ze jak zobacze dane slowko gdzie indziej to juz go nie rozpoznam.
jak sie go nauczysz to dlaczego mialbys go juz nie rozpoznac gdzies indziej?
jak widze to slowko na taj liscie to nie ma problem, pamietam wzrokowo gdzie ono sie znajduje i przez to latwo jakos tak przypomniec sobie jego znaczenie. Jak zobacze je gdzies indziej, samo, czesto nie moge sobie przypomniec co oznaczalo
To może nie ucz się go tylko na pamięć, tylko układaj z nim zdania. Wtedy zobaczysz je w różnych miejscach i prędzej Ci się utrwali. Samo takie wkuwanie słówek nie jest efektywne.
Mam sporo materiałówdo nauki słownictwa do egzaminów, flash cards, słowniki tematyczne, ze skojarzeniami, opisowe :) Mnie nie są już potrzebne, jeżeli chcesz mogę odsprzedać :) Mój nr [gg]
Jeśli chcesz potrafić przywołać dane słowo w każdej chwili wtedy wypadałoby używać tych słów, tak jak eva74 pisała - twórz sobie z nimi własne zdania z twojego obecnego życia, wtedy szybciej do ciebie dotrą. Jest wiele różnych sposobów na uczenie się słów. Mieć jedynie jedną długą listę słów to nie najlepszy sposób.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Studia za granicą