Studia w uk. certifikaty.

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć w tym roku bede moje pisać mature. pierwsze pytanie jaki certyfikat pozwala na studia w angli i jest honorowany przez angielske uczelnie? Bardzo poważnie myśle nad B'ham. Mieszka tam moja siostra ona ma stara mature czy moze ktos wie jak to wyglada ze stara mature? Pytałem o certifikaty jeżeli ktos wie to moze orietacyjnie powiedziec czy sa one trudne do zrobienia, w jakim czasie sie je robi i czy jest jakaś możliwość zaczęcia studi bez nich? Słyszałem coś o roku zerowym? ok. Z góry wielkie dzieki.
czesc!! ja chodze dopiero do 1 klasy LO ale chce jechac na studia do UK i co nie co wiem...
>Cześć w tym roku bede moje pisać mature
a wiec zycze powodzenia!! :)
>certyfikat pozwala na studia w angli i jest honorowany przez angielske uczelnie?
a wiec: certifikat potwierdzajacy znajomosc musisz miec... kazdy jest inny pod wzgledem poziomu... ale aby dostac sie na studia musisz miec conajmniej CAE badz IELTS.. z FCE raczej sie nie uda. Informacje o egzaminach dokladniej znajduja sie na tej stronie badz na wielu innych w internecie..
>ona ma stara mature czy moze ktos wie jak to wyglada ze stara mature?
tego nie wiem bo ja juz bede z tych z nowa matura...
>czy sa one trudne do zrobienia, w jakim czasie sie je robi
sa rozne egzaminy do roznego poziomu znajomosci angielskiego. Jesli chcesz miec wyzszy poziom to musisz popracowac i podejsc do wyzszego egzaminu... czas zdawania takich egzaminow jest staly i niezmienny dla kazdego egzaminu.. np: FCE mozna zdawac w sesjii zimowej (w grudniu) albo w sesjii letniej (w czerwcu), jest jeszcze chyba wiosenna (w marcu)
>jakaś możliwość zaczęcia studi bez nich? Słyszałem coś o roku zerowym?
niestety nie.... :( jako ze angielski jest Twoim obcym jezykiem to musisz pokazac certyfikat potwierdzajacy Twoj poziom znajomosci angielskiego.. nawet na roku zerowym wymagaja ale nie musi byc to odrazu CPE.... ale na pewno musisz miec.... :))
>ok. Z góry wielkie dzieki.
jesli moglam w czyms pomoc to ciesze sie... :))
powodzenia :))
tylko ze w roku szkolnym 2006/2007 nie bedziesz jeszcze mogl studiowac bo aplikacja UCAS jest w trakcie a Ty jeszcze nie masz certyfikatu zadnego... :(
>tylko ze w roku szkolnym 2006/2007 nie bedziesz jeszcze mogl studiowac
>bo aplikacja UCAS jest w trakcie a Ty jeszcze nie masz certyfikatu
>zadnego... :(

Bzdury. Certyfikat jezykowy mozesz sobie wyrobic pozniej (czasem nawet wystarczy przedstawic wyniki dzien przed rozpoczeciem studiow).
NIE WSZYSTKIE uczelnie wymagaja certyfikatow jezykowych. Czasem wystarcza matura rozszerzona z ang. (ale rzadko), czasem mozna sie z nimi dogadac, prawie zawsze mozna wziac kurs wakacyjny oferowany przez universytet.
To tyle o certyf. jezykowych.

Nie znam tego cert. ktory podajesz. Przypuszczam wiec, ze nie jest potrzebny (bo sprawdzalam strony wielu uniwersytetow, i zaden o czyms takim nie pisnal).

Ze stara matura przyjecie wyglada normalnie. A to 5, B to 4 itp., ale o kryteria dla obcokrajowcow z old style matura trzeba sie jak zwykle pytac kazdego uni z osobna.

Rok zerowy: mozna sie tam dostac jesli nie ma sie wystarczajaco dobrego certyf. jezykowego. Czesto wystarcza FCE. Rok 0 jest dobry takze dla osob, ktore nie maja wystarczajaco dobrej matury.
Super wielkie dzieki ... tzn nie mam teraz zadnego certufikatu ale myśle nad zrobieniem jakiegoś przed wyjazdem na wakacje ... mam nie wiele czasu jaki by mi sie najbardziej opłacało zrobic ?? I super sprawa z tym wakacyjnym kursem angielskiego zaraz napisze maila i sie odwiem czy cos takiego tam jest. (planuje iść do University of B'ham).
Aaa Birmingham - nie zlapalam skrotu.

Nie wiem, jaki cert bylby najprostszy dla Ciebie. ja zdaje IELTS, bo nie ma tam gramatyki i radze sobie z czasem. W sprawie certyfikatow zobacz forum British Council.
I jeszcze jedno; moim zdaniem najlepiej zdac certyfikat w takim momencie, zeby wynik otrzymac zanim bedziesz musial zaakceptowac 2 offers. Wtedy bedziesz juz wiedzial mniej wiecej na czym stoisz.
ja też mysle o B'ham i na ich stronie znalazłem że honorują Ieltsa (chyba od 6.5) i Toefla... a zresztą zobacz sam

http://www.international.bham.ac.uk/english-language-reqs.htm
No super tesh jush tam byłem. Tak chyba najlepszym rozwiązaniem bedzie zrobić IELTS parzeglądałem stronki anglieskich uczelni i jest prawe zawsze chonorowany. Jego poziom jest dużo wyższy niż "Advence'a"?

Idziesz do University of Birmingham to moze sie kiedyś spotkamy :)

tak tak ... B'ham to Birmingham angole tak mówia :D
Wg. przelicznikow IELTS 5.0-6.0 to FCE (slyszalam tez gdzies, ze FCE na B to IELTS 6.0), a 6.5 - 7.5 to CAE. W praktyce - przejrzyj sobie probne testy z Cambridge. Nacisk jest polozony inne elementy.
ok polookałem sobie. Troche na inne rzeczy kłada nacisk. Ale jak tak patrze to chyba on jest uznawany wszedzie. Tylko nie wiem czy dam rade jescze w roku maturalnym do przniego sie ygotować. Bo pewnie jakiś jurs bede musiał wziość.
Sorry za błedy pisałem to o 8 rano :D kursy* przygotwać*
ja bardzo chcialabym sie dowiedziec jak to jest z tymi certyfikatami. czy jesli chce zdawac IELTS, to musze miec wczesniej zdany FCE czy moge podejsc od razu do IELTS? Czy musze spelniac jakies warynki zeby podejsc do tego egzaminu (to ze musze znac abgielski to wiem) , aha i czy sa jakies ksiazki, lub tez kursy przygotowujace do IELTS? Jesli tak, prosilabym o namiary, albo linka czy cokolwiek innego. Mozecie nawet pisac na moje [gg] . kazda informacja jest dla mnie na wage zlota ;)
Najprosciej zdac IELTS. Ja zdalam dwa lata temu ten egzamin na 6.5 i teraz studiuje w Londynie TEFL plus WLOSKI na Uniwersytecie Middlesex www.mdx.ac.uk
Polecam studia w Angli tylko pamietaj ze jak juz bedziesz przyjezdzac to daj sobie kilka tygodni zeby sie przyzwyczaic do tutejszego trybu zycia. Mieszkanie, praca i studia na raz to troszke za duzo. W tym semestrze przyjechalo do nas 3 Polakow i zostal juz jeden. Ja bym moich studiow nie zamienila na zadne inne. Polecam wszystkim
GRATULUJĘ!!! i zazdroszcze troche. I jak sie podoba na studiach? Ciężko jest? Ile masz godzin zajec w tygodniu? Pozdr :*
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Inne