studia dla osoby z przeciętnymi wynikami

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć :) marzę o bezpłatnych studiach zagranicą, mam trochę czasu na przygotowania (matura 2013) i możliwość kilkumiesięcznego pobytu za granicą aby podszlifować język, jednak jestem uczniem technikum i z tego powodu nie spodziewam się jakiś wyjątkowo dobrych wyników matury (mat i pol podst. / ang rozszerzony).
Moglibyście dać mi kilka wskazówek na co już teraz powinienem zwrócić szczególną uwagę, abym jako ambitny z trochę gorszymi wynikami mógł dostać się na zagraniczne studia?
Kolejną sprawą jest prestiż uczelni, może wiecie gdzie jest łatwiej się dostać, a gdzie trudniej i czy mogę jednocześnie złożyć aplikacje na kilka kierunków/uczelni? ranga szkoły jest dla mnie sprawą mało istotną, po prostu chce studiować :)
Bycie ambitnym jest super, ale nie zalepi wszystkich dziur w edukacji. Poza tym nie napisałeś GDZIE, chcesz chociaż mniej więcej, studiować (Rosja? Południowa Afryka? Wyspy Wielkanocne? UK?) i CO chcesz studiować. Najpierw musisz pomóc rozeznać się forumowiczom w Twojej sytuacji, a dopiero potem oni mogą pomóc Tobie.
Od siebie tylko napomknę, że studia w Szkocji są darmowe dla Polaków.
Stawiam na zachodnią lub południową granice, Rosja odpada ;) Chciałbym studiować na kierunkach powiązanych z informatyką lub biznesem. W grę wchodzi oczywiście AP lub BA. Z tego co wyczytałem w Dani i Irlandii studia są darmowe, teraz Ty napisałaś o Szkocji więc może będzie w czym wybierać :)
oczywiście interesują mnie studia w pełni angielskojęzyczne.
Na wikipedii znajdziesz kompletne listy uniwersytetów w tych krajach, które Cię interesują. Na każdej z nich szukaj wymagań dla studenta z polską maturą, jeśli takich nie ma, to napisz emaila do uczelni z prośbą o wytyczne.
dzięki za wskazówkę, poszukam :) mam jeszcze jedno pytanie...

"Test ze znajomości języka angielskiego będzie miał miejsce między 15 marca a 21 marca, w Warszawie/Kielcach.
Rozmowa kwalifikacyjna będzie miała miejsce między 11 kwietnia a 14 maja, w Warszawie, tak aby nie kolidowała z terminami egzaminów maturalnych."

"świadectwo dojrzałości oraz świadectwo ukończenia szkoły średniej (tegoroczni maturzyści: w przypadku nie posiadania jeszcze świadectwa ukończenia szkoły średniej, wymagane jest ostatnie otrzymane świadectwo ze szkoły średniej; w przypadku nie posiadania jeszcze świadectwa dojrzałości, nie jest ono wymagane)"

Czy to znaczy że chcąc studiować w semestrze zimowym matura nie ma żadnego znaczenia i jestem przyjmowany do szkoły na podstawie ocen z poprzedniego roku, załączników (list motywacyjny / esej), rozmowy kwalifikacyjnej i testu na ang.?! a jeśli mi się nie uda to mogę spróbować załapać się na semestr letni z wynikami matury?
edytowany przez mateomj: 13 gru 2011
Po pierwsze, nie podałeś skąd masz te informacje i jakiego kraju dotyczą, niestety w kwalifikacjach nie mam wpisane 'wróżka/jasnowidz'. Podawaj kompletne informacje, bo tak to po 54254 stronach forum z niczym się nie ogarniesz.
info. mam ze strony studiazagranica.pl, dotyczy studiów w Danii, jednak w większości krajów i uniwersytetów zasady rekrutacji są bardzo podobne...
Już dowiedziałem się więcej - polska matura i oceny przeważnie nie mają żadnego znaczenia, w pierwszej rekrutacji (jeszcze przed rozmową kwalifikacyjną i testem z ang.) liczą się załączniki, a jakie to już zależy od uczelni, np. esej / list motywacyjny / zaświadczenie o wcześniejszym pobycie za granicą (kursy, praktyki, praca, wolontariat).
Jeśli masz jeszcze jakieś wskazówki na początek to proszę napisz :) kraje jakie póki co biorę pod uwagę to Dania, Holandia, Irlandia, Anglia, Szkocja. Ważny jest przede wszystkim koszt pobytu i czesnego, wolałbym nie płacić 2tyś euro miesięcznie za możliwość studiowania...
Cytat:
nfo. mam ze strony studiazagranica.pl, dotyczy studiów w Danii, jednak w większości krajów i uniwersytetów zasady rekrutacji są bardzo podobne...

W UK wyglądają zupełnie inaczej.
Cytat:
Już dowiedziałem się więcej - polska matura i oceny przeważnie nie mają żadnego znaczenia, w pierwszej rekrutacji (jeszcze przed rozmową kwalifikacyjną i testem z ang.) liczą się załączniki, a jakie to już zależy od uczelni, np. esej / list motywacyjny / zaświadczenie o wcześniejszym pobycie za granicą (kursy, praktyki, praca, wolontariat).

Jeśli chcesz się dowiedzieć jak wygląda rekrutacja i studiowanie w UK, zapraszam do istniejących wątków i moich postów. Wszystko znajdziesz. Na początek:

https://www.ang.pl/forum/studia-za-granica/212311
https://www.ang.pl/forum/studia-za-granica/7214
https://www.ang.pl/forum/studia-za-granica/215026
https://www.ang.pl/forum/studia-za-granica/206423
https://www.ang.pl/forum/studia-za-granica/213327
https://www.ang.pl/forum/studia-za-granica/213257
https://www.ang.pl/forum/studia-za-granica/213034
https://www.ang.pl/forum/studia-za-granica/212808
https://www.ang.pl/forum/studia-za-granica/211815
https://www.ang.pl/forum/studia-za-granica/211254

Jak przebrniesz przez wszystko i będziesz miał ogólny obraz - pogadamy. Najpierw przeczytaj. Jeśli celujesz w UK, na OSTATECZNĄ aplikację masz czas do 15 stycznia.
Dzięki za linki! bardzo mi rozjaśniłaś sytuacje :) wiesz może coś o "prestiżu" Business Academy Aarhus? bardzo podoba mi się ta uczelnia i wydaje się nie być jedną z tych elitarnych, ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji ile osób jest przyjmowanych i jakie zazwyczaj mają oceny. Chciałbym studiować Marketing Menagement, a aplikacje najprawdopodobniej będę składał przez jeden z programów typu eduabroad :)
Nie znam się na studiach w Danii. Ale generalnie, to wiesz: elitarne studia dla osoby z przeciętnymi wynikami z matury występują w przyrodzie równie często co różowe słonie.
dlatego właśnie wolę upewnić się wcześniej :P dzięki za pomoc :)
Witam! Podobnie jak kolega szykuję się na maturę w 2013 roku. Matma - rozszerzenie, polski - podstawa, angielski - rozszerzenie. Jednak marzę o studiach w UK, magisterskich. Moją pasją jest sport, a w szczególności jego teoretyczna strona. Najprawdopodobniej złożę papiery na AWF Wrocław lub AWF Katowice, kierunek menedżer sportu (zarządzanie w sporcie). Moja rodzina uważa, że uczę się za dobrze, aby iść na taki kierunek. Mam więc pytania: Czy znacie jakieś osoby, które z AWF poszły na studia do UK? Co moglibyście mi doradzić, aby się dostać. Najprawdopodobniej studia zacznę na zaocznych, ponieważ z moją matmą przeciętnie i będę musiała szlifować wynik w 2014.
@wetra, chcesz najpierw zrobic licencjat w Polsce, a pozniej magisterke w UK? troche to bez sensu, magisterka jest strasznie droga. nie lepiej od razu do UK? w UK i po licencjacie masz wieksze szanse na zatrudnienie. a jesli chodzi o kwestie tego, czy sie dostaniesz: masz sporo czasu, zeby wyciagnac dobry wynik. sportowe kierunki sa dobre jesli chodzi o Szkocje (darmowe studia) w Stirling, ale to dosc wymagajaca uczelnia i w Ayr, tam jest np. Sports Coaching and Development.
edytowany przez oliwkowa-oliwka: 14 sty 2012
Dzięki za odp. Niestety tak się składa, że jestem jeszcze o rok młodsza i nie wiem, czy będę mogła studiować za granicą będąc jeszcze przez 1 miesiąc studiów 17, a także nie wyrobię się z CAE. Tak właśnie myślałam o Szkocji, ale nie wiem, czy celować w Glasgow lub Edynburg (jako uniwersytety o dobrej klasie), czy np. Loughborough (gdzie jest dobra wydział PE). Podoba mi się też oferta Birmingham. I tak jest to kierunek gdzie będę zadowolona z każdego uniwersytetu z UK. W Polsce stan zaplecza szkoleniowego sportowców jest w katastrofalnym stanie, więc nawet University of East London byłby wielkim osiągnięciem. :)
Cytat: wetra
Dzięki za odp. Niestety tak się składa, że jestem jeszcze o rok młodsza i nie wiem, czy będę mogła studiować za granicą będąc jeszcze przez 1 miesiąc studiów 17, a także nie wyrobię się z CAE. Tak właśnie myślałam o Szkocji, ale nie wiem, czy celować w Glasgow lub Edynburg (jako uniwersytety o dobrej klasie), czy np. Loughborough (gdzie jest dobra wydział PE). Podoba mi się też oferta Birmingham. I tak jest to kierunek gdzie będę zadowolona z każdego uniwersytetu z UK. W Polsce stan zaplecza szkoleniowego sportowców jest w katastrofalnym stanie, więc nawet University of East London byłby wielkim osiągnięciem. :)

Edynburg jest niesamowicie wymagający i dość 'specyficzny' i jeśli jak w temacie mają być to studia dla osoby z przeciętnymi wynikami, to nawet szkoda sobie nim głowę zawracać. Szukaj dobrych kierunków sportowych, bo to, że dany uni ma renomę taka czy inną, nie gwarantuje Ci, że akurat Twój kierunek będzie na przyzwoitym poziomie. Dwa, niektóre uniwersytety chcą tylko rozszerzony angielski i nie potrzebujesz żadnych certyfikatów. W Szkocji możesz iść teoretycznie na studia od 16rż, z tym, że wiadomo, kwalifikacje muszą być. W Twoim wypadku to będą prędzej zwracać uwagę na to, kiedy skończyłaś szkołę i z jakim wynikiem plus osiągnięcia w sporcie.
Wiesz no teoretycznie to słaba nie jestem np. ze wszystkich klas 1 i 2 jestem 2 z anglika, z bio czy geo najlepsza w klasie. Z tego co wiem to na uniwersytetach w UK nie patrzą na osiągnięcia sportowe, przeciwnie do AWF. W sumie ważne żeby taki uniwerek miał kontakt z jakimiś organizacjami np. IAAF, czy English Institute of Sport. :)
Cytat: wetra
Z tego co wiem to na uniwersytetach w UK nie patrzą na osiągnięcia sportowe

No niestety tu się mylisz. Wiesz, jak wygląda aplikacja i co to jest personal statement? Musisz w nim napisać, dlaczego aplikujesz na dany kierunek, co chcesz dzięki niemu osiągnąć i dlaczego jesteś dobrą kandydatką na studentkę, czyli: wygrałam taki i taki konkurs/zawody, interesuję się tym i tym, osiągnęłam już w sporcie to i to, brałam udział w tym i w tym i tak dalej. To jest niesamowicie ważna część aplikacji. Nikt nikomu nie zaproponuje miejsca na uczelni, jeśli ktoś nie udowodni, że się tym interesuje i jakieś związane z tym doświadczenia ma.

Cytat:
teoretycznie to słaba nie jestem np. ze wszystkich klas 1 i 2 jestem 2 z anglika, z bio czy geo najlepsza w klasie

to akurat jest żaden wyznacznik, bo kto i skąd ma wiedzieć jaki poziom macie w szkole. liczy się sport, ewentualny certyfikat i matura w Twoim przypadku. plus dobre referencje od nauczyciela.
Masz rację ;) Jednak myślę, że to kierunek sport, a nie prawo i dlatego trochę moje szanse rosną. A nie wiesz jak w UK patrzą na studia zaoczne? Bo niestety do szlifowanie matury, chyba będzie trzeba na takie iść. Jeżeli CKE się zgodzi to moja prezentacja będzie z tematu językowego o rozwoju żargonu i terminologii sportowej, czy mógłby to być atut w Personal Statements?
Cytat:
Masz rację ;) Jednak myślę, że to kierunek sport, a nie prawo i dlatego trochę moje szanse rosną. A nie wiesz jak w UK patrzą na studia zaoczne? Bo niestety do szlifowanie matury, chyba będzie trzeba na takie iść.

Zależy gdzie. Jeśli ukończysz licencjat, to np. w Szkocji nie będziesz mieć opłaconego czesnego.
Cytat:
Jeżeli CKE się zgodzi to moja prezentacja będzie z tematu językowego o rozwoju żargonu i terminologii sportowej, czy mógłby to być atut w Personal Statements?

Wszystko może, co mówi o Tobie dobrze i w sposób wyjątkowy ;)
Ale chodzi mi o to, czy po ukończeniu licencjatu zaocznie w Polsce, przyjmą mnie na dzienne w UK?
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie