Opłaca mi się studiować w Danii po studiach w Polsce?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,

obecnie jestem na 5 roku magisterki z ekonomii oraz na drugim kierunku z zarządzania. Wiem, że to nie są prestiżowe kierunki jak słyszy się obecnie o innych (ale raczej je lubię). Natomiast od długiego czasu noszę się z wyjazdem do Danii (Aarhus). Czy będzie mi się to opłacało? Niestety w Danii jako tako nie ma studiów podyplomowych, jedynie co słyszałem to od początku - czyli start na AP.
Powiedziano mi, że wielu Polaków traktuje AP jako podyplomówki (choć wiadomo papier oficjalny jest inny) ponieważ odbywa się tam wiele praktyki w przeciwieństwie do studiów polskich, gdzie jest prawie sama teoria. Czy taki AP coś podnosi w kwalifikacjach w Polsce (w przypadku powrotu)?
Chciałbym iść na Multimedia Design and Communication jako, że lubię te sprawy. Jak by mi się poszczęściło to bym chciał zostać na dłużej na Zachodzie lub na stałe. Polska jako tako nie marzy mi się do życia.

Mój angielski jest w miarę dobry, mogę się dogadać. Jako, że koszty życia w Danii są z naszego, biednego punktu widzenia horrendalne to na lato jadę do Holandii, zarobić trochę i te pieniądze przeznaczyć na start na te 2 miesiące skromnego przeżycia zanim bym nie znalazł pracy dla studentów.
Chciałem wyjechać już po licencjacie, ale rodzina mnie powstrzymała więc plan się opóźnił o te 2 lata.

Teraz sytuacja jest inna, kryzys więc sam już nie wiem. Polska to kraj jako, tako bez większych perspektyw, natomiast na Zachodzie też się już urywa. Nie mniej nim gruby schudnie to chudy zdechnie :)

Co sądzicie?
Podpisuję się pod tym postem :) Też chciałabym sie dowiedzieć nieco wiecej na temat studiów w Danii oraz o kosztach utrzymania.
Kończę w tym roku studia licencjackie, kierunek finanse i rachunkowość i w tej dziedzinie również chciałabym kontynuaować naukę.
Mam jeszcze pytanie, które uczelnie polecacie? Która daje szanse na pracę w Danii lub w innym europejskim kraju? Oczywiście nie oczekuje, ze ma to być uniwerek na poziomie Oxfordu:), ale wolałabym, żeby moje kolejne lata nauki nie poszły na marne:)
Hej! Jestem w 2 klasie LO i zastanawiam się nad studiami w Danii. Chociaż początkowo myślałam o licencjacie na AWF, a potem o magisterce w UK. Dowiadywałam się trochę i dochodzę do wniosku, że łatwiej będzie aplikować na magisterskie w UK po licencjacie Sport Management w Danii. ;) Czy wiecie już coś o tych studiach w Danii?
Cytat: wetra
Czy wiecie już coś o tych studiach w Danii?

Takie sobie.
Paw88 ;) dzięki za info. Ale to nie ważne, że takie sobie. W Polsce jest taka korupcja, że dostać tu pracę w profesjonalnym sporcie po AWF-ie jest wręcz niemożliwe, tak jak 200 lat temu wejść do wyższej klasy społecznej. To jest mur, który da się tylko powalić poprzez zdobycie wykształcenia za granicą :) A możesz podać trochę konkretów?
Właśnie! podbijam pytanie...jak sądzicie, jest sens np po licencjacie w PL iść na AP Degree w Danii?
Cytat: guanaa
Właśnie! podbijam pytanie...jak sądzicie, jest sens np po licencjacie w PL iść na AP Degree w Danii?

W Danii sporo osob z Polski studiuje majac juz lic. lub mgr. Takie osoby rowniez studiuja na AP Degree - bo studia sa w j. angielskim, bo sa bardzo praktycznie - pewnie dlatego. Dodatkowo jest to bardzo dobry start do kariery, w koncu studiuje sie i obraca sie w srodowisku miedzynarodowym.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa