Studia / Praca - Wielka Brytania.

Temat przeniesiony do archwium.
Witam.

Czytałem na tym forum wiele tematów, ale wszystko jest dość chaotycznie napisane i jak już myślę, że coś zrozumiałem, to następny post raczej nie utwierdza mnie w tym przekonaniu.

Chciałbym się dowiedzieć coś na temat pracy w Wielkiej Brytanii (Anglia/Szkocja), ale więcej informacji pragnę otrzymać o studiach w tym regionie.

Jeżeli chodzi o studia, interesują mnie wymagania i dofinansowania, ew. wysokości czesnego. Najprawdopodobniej chciałbym dostać się na jakiś kierunek związany z biznesem (controlling, ekonomia, zarządzanie) lub filmem, ew. informatyką, ale niekoniecznie, nie narzucam sobie nic, mogę się odnaleźć w czymś innym, zależy mi tylko aby nie było tam jakichś niebotycznych sum które musiałbym płacić.

Reszta pytań i wątpliwości wyjdzie pewnie w trakcie dyskusji.

Co do pracy to zamierzam tam jechać z dziewczyną, więc w dwie osoby, może to istotne.. Praca bez wymaganych specjalnych kursów, w grę wchodzą jedynie egzaminy językowe.

Plan jest taki, aby przez rok pracować fulltime i potem zacząć studia + jakaś praca dorywcza. Czy to jest do zrobienia?

Proszę o pomoc, bo w razie czego do matury jeszcze troszkę czasu aby napisać kolejny przedmiot, a do wylotu (sierpień/wrzesień) niby też dużo, ale jak na niewiedzę w tym temacie to jednak malutko.
edytowany przez Paceq: 09 sty 2012
Cytat:
Czytałem na tym forum wiele tematów, ale wszystko jest dość chaotycznie napisane i jak już myślę, że coś zrozumiałem, to następny post raczej nie utwierdza mnie w tym przekonaniu.

Moich postów - nieskromnie mówiąc - też nie znalazłeś? ;)

Cytat:
Chciałbym się dowiedzieć coś na temat pracy w Wielkiej Brytanii (Anglia/Szkocja), ale więcej informacji pragnę otrzymać o studiach w tym regionie.

Studia Anglia i Szkocja bardzo się od siebie różnią (na przykład z powodu różnych systemów edukacji).

Cytat:
Jeżeli chodzi o studia, interesują mnie wymagania i dofinansowania, ew. wysokości czesnego. Najprawdopodobniej chciałbym dostać się na jakiś kierunek związany z biznesem (controlling, ekonomia, zarządzanie) lub filmem, ew. informatyką, ale niekoniecznie, nie narzucam sobie nic, mogę się odnaleźć w czymś innym, zależy mi tylko aby nie było tam jakichś niebotycznych sum które musiałbym płacić.

W Anglii studia kosztują do 9 tys funtów, możesz na to wziąć kredyt (ale jak to jest z kredytem, w końcu trzeba go spłacić). W Szkocji studia dla Polaków są darmowe. Wymagania masz na stronach uniwersytetów - google nie bije.

Cytat:
Co do pracy to zamierzam tam jechać z dziewczyną, więc w dwie osoby, może to istotne.. Praca bez wymaganych specjalnych kursów, w grę wchodzą jedynie egzaminy językowe.

I po liceum jesteście tak? Przygotujcie się na kilka miesięcy szukania pracy. Ona teraz nie leży na ulicy, w Szkocji jest teraz najwyższe bezrobocie od 17 lat.
Cytat:
Plan jest taki, aby przez rok pracować fulltime i potem zacząć studia + jakaś praca dorywcza. Czy to jest do zrobienia?

Do zrobienia, tylko patrz punkt poprzedni.