szkoła z internatem, UK

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć, mam 16 lat, w tym roku kończę gimnazjum. Nie chcę, aby to zabrzmiało niepoważnie, ale chciałabym zamiast liceum wyjechać do Wielkiej Brytanii (głównie interesuje mnie Anglia i Walia) i tam kontynuować edukację. Uczę się nieźle, ale nie wybitnie, natomiast angielski znam dobrze. Moim rodzicom się to podoba i są gotowi mnie wspierać, ale sama muszę najpierw coś znaleźć, bo słabo znają angielski. Nie mam żadnej rodziny za granicą i nie wiem, czy ten pomysł jest w ogóle realny. Są jakieś międzynarodowe, najlepiej darmowe szkoły+ internat/ stancja? Jeżeli ktoś się orientuje byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź :)
Nie slyszalem o darmowych szkolach z internatem, natomiast prywatne tzw boarding schools to jest koszt okolo 20.000 funtow rocznie.....
Acha, i to jest tylko za internat, do tego musisz dodac jakies 10.000 funtow rocznie za sama szkole. Podaje ceny usrednione, znajdziesz pewnie cos tanszego o kilka tysiecy rocznie ;-)
te 30,000 funtow (x 5 = 150,000 pln) to bagatela... bo przeciez asker napisala ze 'rodzice sa gotowi mnie wspierac'...tylko chyba nie wyobrazali sobie, ze beda musieli pracowac 40 godzin na dobe...
Chodzi mi bardziej o jakąś akcję, program wymiany, słyszałam, że coś takiego jest możliwe. Oczywiście, nie spodziewam się, że nie będzie to nic kosztowało, ale w ramach możliwości staram się znależć taką ofertę, żeby płacić tylko za mieszkanie. Na razie znalazłam coś takiego; http://www.jdj.com.pl/?mode=menu_produktowe&action=main&id=28&sel=13&spin=74
i bd mi to odpowiada, ale wolałabym mieć większe rozeznanie, więc jeżeli ktoś się orintuje, byłabym wdzięczna za podpowiedź :)
Ja poznalam JDJ jak zaczynali - i nie bylo wtedy za ciekawie.
Ale oni maja biura w kazdym miescie Polski to mozesz tam pojsc i sie wiecej dowiedziec. Jak chcesz isc na 'A' level - to 1. musisz miec dobre wyniki z Polski i 2. Miec odpowiedni stopien jez. ang - wszystko tam na stronach jest.
Ciekawe, wszystko poza tym ile to kosztuja. Takich sztuczek to ja nie lubie. Jak bede w Krakowie to ich odwiedze i cos sie dowiem.
No tak, ale to jest na rok i nie jest to internat ale miszkanie u jakiejs rodziny wiec cos calkiem innego niz pytalas...
czytałam kiedyś o czymś takim, jak stypendium z KFONu. swego czasu nawet trochę o tym czytałam, ale było to parę lat temu :). z tego, co wiem, to oni właśnie organizują, a przynajmniej organizowali jakieś stypendia na licealną naukę w UK. tyle że świta mi też, że zgłoszenia przyjmowane są jakoś wcześniej ;d.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa