Studia w USA/UK - jak się dostać?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam.
Jestem uczennicą 1 klasy liceum. Uczę się w GiLA w Toruniu (nie jestem jednak jedną z najlepszych), moja średnia ocen plasuje się na około 4,8. Zastanawiam się nad psychiatrią.
W związku z tym mam pytania:
Jaki jest tok nauki medycyny (konkretnie by być psychiatrą) kończąc naukę w Polsce na liceum?
Czy mam jakiekolwiek szanse na przyjęcie do takich uczelni jak Harvard czy Yale?
Jakie trzeba mieć umiejętności?
Poza szkołą obecnie nie robię nic, mój angielski jest na dość dobrym poziomie, chociaż wiem, że musiałabym go podszkolić.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć?
A co wyczytałaś na stronach internetowych Harvardu i Yale? I w kilkudziesięciu wątkach na tym forum?

W USA najpierw musisz skończyć studia undegraduate (minimum 3 lata, a najpewniej 4), a dopiero potem myśleć o psychiatrii.
Cytat: choco95
czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć?

Jest, ale uszanuj troszeczkę też czas forumowiczów, którzy spędzili tu już X godzin odpowiadając na identyczne tematy. Poczytaj inne wątki na ten temat, może nie znajdziesz stricte psychiatrii, ale najpierw i tak musisz się zaznajomić z samymi systemami aplikowania, przygotowania do studiów, później przejrzyj kilka stron uczelni i zadaj jakieś konkretne pytanie.
Przejrzałam b. dużo stron na ten temat, ale wszyscy właśnie odpowiadają w ten sposób - przecież to jest tam, przeczytaj.
Pytanie konkretne: jakie są szanse na przyjęcie ucznia ze średnią 4,8 na harvard/yale, jeśli nie robi on nic dodatkowo i zna angielski w stopniu komunikatywnym?
Sama średnia to za mało na jakiekolwiek studia gdziekolwiek. Lepiej zastanów się nad wynikiem z matury, z egzaminu językowego, a do USA z SATów i co oni tam jeszcze mają.
Cytat: choco95
Przejrzałam b. dużo stron na ten temat, ale wszyscy właśnie odpowiadają w ten sposób - przecież to jest tam, przeczytaj.

W takim razie poczytaj moje wpisy, praktycznie tylko o tym piszę. Skorzystaj też z wyszukiwarki, inne osoby na tym forum też opisywały już ten temat setki razy.

Cytat: choco95
Pytanie konkretne: jakie są szanse na przyjęcie ucznia ze średnią 4,8 na harvard/yale, jeśli nie robi on nic dodatkowo i zna angielski w stopniu komunikatywnym?

Żadne.
Zapisz się na wolontariat, bierz udział w konkursach, zdaj baaaardzo dobrze SAT-y i egzamin z ang. i jakies będziesz mieć. Niewiem czy to liceum jest dobre czy nie, ale z tego co wiem to w liceum mało kto ma taką srednią więc jak sie postarasz i ich czymś zainteresujesz może ci się udać.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa