IELTS, czy wszędzie jest konieczny?

Temat przeniesiony do archwium.
ostatnio zaczęłam interesować się studiami w Anglii i w związku z tym mam pytanie, czy na wszystkie uczelnie wymagany jest IELTS? Trochę za późno wpadłam na pomysł takiego studiowania, ponieważ jestem już w maturalnej klasie i raczej nie zdążę w tym roku odbyś tego kursu, więc pewnie musiałabym podjąć naukę dopiero w przyszłym roku.. Słyszałam także o jakichś filiach polskich uczelni w Londynie, to też by mi odpowiadało, ale nie mogę znaleźć żadnych konkretów na ten temat.
jeżeli coś wiecie, piszcie!
bardzo proszę o pomoc!
Cytat:
ostatnio zaczęłam interesować się studiami w Anglii i w związku z tym mam pytanie, czy na wszystkie uczelnie wymagany jest IELTS?

na niektórych uczelniach w UK nie jest wymagany, musisz sprawdzić konkretnie na stronach uczelni, z tym, że później jest bardzo przydatny. IELTS uczy m.in. pisania raportów, esejów, jest odpowiednie słownictwo - to wszystko procentuje na studiach. jesli zaczynasz studia we wrześniu 2012, to wynik takiego egzaminu musisz dostarczyć bodajże do lipca/sierpnia - także miałabyś jeszcze czas, wyniki są chyba do max 3 tygodni od egzaminu.

Cytat:
Trochę za późno wpadłam na pomysł takiego studiowania, ponieważ jestem już w maturalnej klasie i raczej nie zdążę w tym roku odbyś tego kursu, więc pewnie musiałabym podjąć naukę dopiero w przyszłym roku..

Jeśli teraz jesteś w klasie maturalnej, to aplikacje są już zamknięte na ten rok, czas był do połowy stycznia by zacząć naukę w tym roku we wrześniu. Są sprawdzie 'późne' aplikacje, ale raczej jest to szukanie byle jakiego kierunku w 'odpadkach', czyli tam, gdzie mieli za mało chętnych. a chętnych zawsze jest dużo za dużo.


Cytat:
Słyszałam także o jakichś filiach polskich uczelni w Londynie, to też by mi odpowiadało, ale nie mogę znaleźć żadnych konkretów na ten temat

zwykle takie uczelnie to pseudo uczelnie, kilka było głośnych spraw nawet w szkocji takich uczelni, gdzie studenci sie napracowali, zapłacili, ale dyplomu jak nie było tak nie ma.
Czyli mówisż, że raczej nie mam szans raczej już w tym roku zacząć studiów? Bo ja tak właściwie szukam jakiejś łatwej uczelni, najlepiej w okolicach Londynu, bo właśnie tam dostałam niedawno ofertę mieszkania.. Może orientujesz się czy są tam mozliwe takie właśnie proste studia? Od paru dni już przeszukuję internet, ale szczerze mówiąc bez skutku.

I wiesz może jeszcze jak teraz jest tam z pracą? Bo już myślałam, żeby ten jeden rok jakoś przepracować, zarobić na czesne i przy okazji doszkolić język, ale boję się, że nie zdołam nic znaleźć.
Cytat: Nyanami
Czyli mówisż, że raczej nie mam szans raczej już w tym roku zacząć studiów? Bo ja tak właściwie szukam jakiejś łatwej uczelni, najlepiej w okolicach Londynu, bo właśnie tam dostałam niedawno ofertę mieszkania.. Może orientujesz się czy są tam mozliwe takie właśnie proste studia? Od paru dni już przeszukuję internet, ale szczerze mówiąc bez skutku.

Proste studia? Byle jakie byle proste żeby papierek mieć? Naprawdę chcesz płacić kilka tysięcy (nawet do 9) za rok byle był papier? :/ To już idź lepiej do college na jakiś kurs gotowania, fryzjerstwa czy czegoś takiego, proste i niezbyt wymagające. Najpierw się szuka kierunku studiów, potem uczelni, a na koncu mieszkania, nie na odwrót.
I w jaki sposób przeszukujesz internet? wpisując w google 'łatwe studia w londynie'? dziewczyno, nie tędy droga! na cholerę Ci byle jakie studia? to już lepiej pracować i doświadczenie zdobywać zamiast studiować Gotowanie Ryżu na Gazie w Wyższej Szkole Machania Widłami. To już nie te czasy, kiedy wszyscy Cię z szacunkiem klepali po plecach za dyplom Zarządzania Polem Namiotowym.

Cytat:
I wiesz może jeszcze jak teraz jest tam z pracą? Bo już myślałam, żeby ten jeden rok jakoś przepracować, zarobić na czesne i przy okazji doszkolić język, ale boję się, że nie zdołam nic znaleźć.

Zależy gdzie. na pewno nie jest jak kilka lat temu pt. praca leży na ulicy. ani Cie nie zapewnie że zdołasz znaleźć pracę w kilka tygodni, ani nie powiem Ci że wylądujesz pod mostem.
Można ten studiować w Danii, tu uczelnie często prowadzą własne testy (w Polsce), wówczas nie trzeba mięć certyfikatu.

 »

Pomoc językowa