UCAS i matura dwujęzyczna z angielskiego?

Temat przeniesiony do archwium.
Byłabym bardzo wdzięczna, gdyby ktoś zorientowany pomógł mi w tym temacie.
Wypełniam obecnie aplikację UCAS i wpisuję przedmioty, które zamierzam zdawać na maturze. Będę zdawała maturę dwujęzyczną z angielskiego. Czy w miejsce ''Level" lepiej wpisać zgodnie z prawdą billingual i potem podać wynik z tej matury, a uniwersytet sam będzie wiedział jak ją przeliczyć (wynik mnoży się razy 4/3)? Czy może lepiej zaznaczyć pole Advanced i samemu przeliczyć wynik z matury dwujęzycznej na rozszerzoną, żeby uniknąć zamieszania?
Czy powinnam wpisywać jako moduły zarówno maturę podstawową, jak i rozszerzoną? Wydaje mi się, że tak, bo niektóre uniwersytety liczą overall z wszystkich możliwych egzaminów?
Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
edytowany przez inhe: 20 sie 2013
Stosunkowo mało Polaków pisze maturę dwujęzyczną i brytyjskie uniwerki nie znają przelicznika 4/3. Niektóre uniwerki (np. Reading) wcale nie chciały uznać wyniku z tego egzaminu. Tłumaczyliśmy im w kilku kolejnych emailach, na czym polega różnica, ale bez skutku. Pamiętaj, że w UCAS musisz podać prawdziwe informacje, czyli wyniki, jakie będą widniały na świadecwie maturalnym. Napisz lepiej do uniwerków, wyjaśniając im sprawę, z prośbą, żeby wyjaśnili, jak będą podchodzić do wyników z tego egzaminu. Szkoda marnować miejsce. Ktoś na tym forum pisał kilka lat wcześniej, że udało mu się wyaśnić ten przelicznik, więc nier jest to niemożliwe. Osobiście nie polecam tego egzaminu osobom wyjeżdżającym na studia do GB. Za dużo zamieszania, bez gwarancji przelicznika 4/3.
Wiem, ze nie masz wyjścia i musisz zdawać ten egazamin na takim poziomie. Na Twoim miejscu napisałabym w PS informację na ten temat łącznie z przelicznikiem, jaki jest stosowany w Posce, albo poproś o to osobę wystawiającą Ci referencje, żeby o tym napisała. Wystarczy, jeśłi informacja będzie tylko w jednym z tych dokumentów. Uniwerki mówią wyraźnie, żeby pisać o takich sprawach, ponieważ oni nie są jasnowidzami i nie wiedzą. Mają przecież kandydatów z całego świata.
W UCAS musisz napisać wyniki wszystkich egzaminów maturalnych na wszystkich poziomach.
Serdecznie dziękuję za tak szczegółową odpowiedź!
Kontaktowałam się już z uniwersytetami z pytaniem, czy mogę zamiast Bilingual podać w sekcji Education w UCAS zwykły poziom Advanced i potem sama przeliczyć wyniki przy ich wysyłaniu. Ale tak jak Pani pisze, dostałam informację, że muszę wpisać nazwy i poziomy matur, tak jak pojawią się potem na moim świadectwie maturalnym. Napiszę więc jeszcze raz do uniwersytetów z pytaniem, czy uznają ten przelicznik albo chociaż zaakceptują maturę dwujęzyczną za rozszerzoną (chociaż wtedy bałabym się o zbyt niski wynik). Martwię się o te uniwersytety, które wymagają 3 rozszerzeń, bo miałam w planach pisać 2 "normalne rozszerzenia" i tę dwujęzyczną maturę, którą liczyłam jako 3 rozszerzenie.
Dziękuję jeszcze raz za odpowiedź!:)