Studia w Anglii 2014/2015

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 240
poprzednia |
Tak więc drogie panie i panowie w tym roku matura i już za rok studia w Anglii(oby).
Szukam osób które również mają zamiar studiować w Anglii.
Ja osobiście póki co skłaniam się do:
university of exeter
newcastle uni
aberystwyth uni

Jak u was? :)
Cytat: pozytywny12
Tak więc drogie panie i panowie w tym roku matura i już za rok studia w Anglii(oby).
Szukam osób które również mają zamiar studiować w Anglii.
Ja osobiście póki co skłaniam się do:
university of exeter
newcastle uni
aberystwyth uni

Jak u was? :)

"chcę studiować w Anglii a konkretniej w Aber które jest w Walii" :D
newcastle
birmingham
liverpool
cardiff
i jeszcze sie zastanawiam:)
Właśnie się zorientowałem, że jeśli się zbierać na studia, to już wypadałoby się tym zająć, a ja ani do IELTS-a przygotowany, ani finansowo niezabezpieczony.
Jeśli miałbym aplikować to King's albo Middlesex, ewentualnie Warwick. D:
na IELTSa jest jeszcze troche czasu wiec spoko:)
Cytat: Pulawsky
Właśnie się zorientowałem, że jeśli się zbierać na studia, to już wypadałoby się tym zająć, a ja ani do IELTS-a przygotowany, ani finansowo niezabezpieczony.
Jeśli miałbym aplikować to King's albo Middlesex, ewentualnie Warwick. D:

IELTS mozesz nawet po maturze zdawać, masz dużo czasu. Wystarczy że do wyników maturalnych zdążysz z tymi z ielts.
Swoją drogą, są jakieś wyjścia z tej sytuacji, by jechać studiować do UK na jakimś dobrym uniwersytecie, a przy tym jednocześnie nie zbankrutować? Bo chyba ten Londyn to jest finansowe samobójstwo?
Cytat: Pulawsky
Swoją drogą, są jakieś wyjścia z tej sytuacji, by jechać studiować do UK na jakimś dobrym uniwersytecie, a przy tym jednocześnie nie zbankrutować? Bo chyba ten Londyn to jest finansowe samobójstwo?

Londyn to JEST finansowe samobójstwo, ale Cambridge jest tak samo drogi. Natomiast zwróć uwagę, że UK nie kończy się na Anglii, a tym bardziej na Londynie. Wymieniłeś baaaaardzo przeciętny (raczej słaby) Middlesex, a światowej klasy Uni of Edinburgh pominąłeś... coś tu jest nie halo :) też zależy to od kierunku, bo na jednym dany wydział jest lepszy od całej reszty, a na teoretycznie lepszej uczelni Twój wydział jest gorszy.
Tak, no właśnie masz rację, i w sumie moje pytanie dotyczyło też innych części UK, bo rozumiem, że Walia albo Szkocja pewnie mają inny system edukacji. Ze mną jest taki problem, że potrzebuję film studies, a to nie jest znowu tak popularny kierunek. Chociaż widzę, że w Edinburghu jest. Zaskakują mnie jedynie znacznie niższe wymagania wstępne w porównaniu z tymi, które są na innych uczelniach.

EDIT / W Edinburghu, wczytałem się, jest film & television, ale praktyka - ja celuję w filmoznawstwo bardziej. A szkoda.
edytowany przez Pulawsky: 06 paź 2013
Cytat: Pulawsky
Tak, no właśnie masz rację, i w sumie moje pytanie dotyczyło też innych części UK, bo rozumiem, że Walia albo Szkocja pewnie mają inny system edukacji. Ze mną jest taki problem, że potrzebuję film studies, a to nie jest znowu tak popularny kierunek. Chociaż widzę, że w Edinburghu jest. Zaskakują mnie jedynie znacznie niższe wymagania wstępne w porównaniu z tymi, które są na innych uczelniach.

EDIT / W Edinburghu, wczytałem się, jest film & television, ale praktyka - ja celuję w filmoznawstwo bardziej. A szkoda.

W szkocji tak samo jak do Anglii mozesz sie dostac przez ucas, studia masz opłacone, wykłady po angielsku, oceny tez w systemie A/B/C/D, dyplom rozpoznawany na całym swiecie... nie rozumiem czemu skupiasz się tylko na anglii. system edukacji do szkoły średniej jest inny, ale studiuje się niemal tak samo. na moim uniwerku jest film studies i robilam to przez dwa lata - rewelacja, mnóstwo praktyki, mnóstwo filmów, filmowe stowarzyszenie, super zajęcia, dużo myślenia (eseje) i jeszcze brian cox (aktor) jest naszym rektorem :D :D naprawdę polecam, rozejrzyj się poza Anglią, bo sporo tracisz.
Myślałem, że dogadanie się ze Szkotami jest niemal niemożliwe, haha ;)

No właśnie chcę się przestawić z tej Anglii, tylko nie wiem czy uda mi się coś znaleźć. Bo znowuż na Twoim uniwerku widzę jedynie film studies w ramach MA? To dobrze? Plus ile średnio kosztuje Cię miesięczne utrzymanie tamże. Wiem, że to trochę nie na temat, ale jeszcze się za bardzo nie rozwinął i korzystam póki można, haha.
edytowany przez Pulawsky: 07 paź 2013
Cytat: Pulawsky
Myślałem, że dogadanie się ze Szkotami jest niemal niemożliwe, haha ;)

No właśnie chcę się przestawić z tej Anglii, tylko nie wiem czy uda mi się coś znaleźć. Bo znowuż na Twoim uniwerku widzę jedynie film studies w ramach MA? To dobrze? Plus ile średnio kosztuje Cię miesięczne utrzymanie tamże. Wiem, że to trochę nie na temat, ale jeszcze się za bardzo nie rozwinął i korzystam póki można, haha.

W Szkocji na niektórych (starych) uniwersytetach jest tzw. "szkockie MA", które robi się na studiach undergraduate (1go stopnia) ale w praktyce jest to jak zwykły licencjat. Kwestia nazewnicta i takich tam historycznych zawirowań - dopóki patrzysz na undergrada, są to studia 1go stopnia i już. Ciężko mi powiedzieć, ile kosztuje mnie utrzymanie, bo nie mieszkam i nie utrzymuję się sama (pracujący chłopak) ale rok mieszkałam w Edynburgu i teraz widzę kolosane różnice, mieszkanie jest duuuużo tańsze. miasto mniejsze, więc możesz spokojnie na uni i na zakupy chodzić piechotą (odpada transport jak np w Londynie) ceny w sklepach też wydają mi się niższe. O ile nie chcesz mieszkać w akademiku (pokoiczek f550), to pokój w dzielonym mieszkaniu wynajmiesz do 300 funtów myślę.

Poszukaj, uniwerki w Szkocji dużo fajnych rzeczy oferują no i studia masz bezpłatne, więc nie musisz się pakować w angielskie kredyty, tylko tyle że płacisz za utrzymanie. leki na receptę masz za darmo, ubezpieczenie Ci automatycznie przysługuje (student), Szkocja z reguły jest tańsza niż Anglia... nic tylko studiować :D
a co do dogadania się ze Szkotami - dotychczas przez 2.5 roku studiów miałam zajęcia z 2 szkotami. reszta mówi ksiażkowym angielskim :)
No odkupuje mój temat. ;)

Ja obecnie najbardziej stoję skłaniam się do aber.
Dostałem od nich dzisiaj odpowiedz w sprawie minimum na maturze tak wiec podam może komuś się przyda:

2 rozszerzenia na minimum 65%, tak więc jest bardzo ale to bardzo łatwo. Spodziewałem się 80% ale jak widać jest spokojnie do przejścia ten próg. :)
Co ciekawe Liverpool tez wymaga tylko 2 rozszerzonych przedmiotow na 75-80%, co jest troche niskim progiem jak na uni o takiej pozycji w rankingach - przynajmniej na Business & Management.
Wybiera sie ktos wlasnie do Live albo Swansea?
No to może i ja się wypowiem ;)

Złożyłam do:
King's College London
University of Surrey
Kingston Uni
Greenwich University
University of Hertfordshire

Narazie miałam interview w zeszły wtorek w Surrey i za 2 tygodnie mam na Greenwich (gdzie średnio chce iść, no ale warto dmuchać na zimne jakby się noga podwinęła :)). Złożyłam wszystkie pięć na położnictwo.

Ktoś jeszcze może się wybiera na medyczne kierunki? Piszcie jak się u Was sytuacja rozwija z UCAS :)
edytowany przez daisy2: 22 lis 2013
Ja składam do King's College, City, Queen Mary, Brunel.
Zaczęłam również prowadzić bloga o moich przygotowaniach do wyjazdu i całym procesie aplikowania na studia w UK, na którym służę pomocą przy aplikacji, www.magdalenelondon.blogspot.com zapraszam :)
Ludzie, a jak stoi sprawa z Strathclyde? Uniwersytet porównywalny z Glasgow (albo z Aberdeen/Dundee)?
Cytat: Chjena
Ludzie, a jak stoi sprawa z Strathclyde? Uniwersytet porównywalny z Glasgow (albo z Aberdeen/Dundee)?

zależy dla jakiego wydziału/kierunku. zobacz na rankingi przedmiotowe.
Z racji iż rzadko tu zaglądam chętnych zapraszam do dołączenia do grupy na facebooku:

https://www.facebook.com/groups/139166[tel]/
Witam,
jestem tegoroczną maturzystką i również wybieram się na studia do UK
póki co w ucasie zaznaczylam
cardiff
swansea
aber
bournemouth
Najbardziej skłaniam się ku Swansea, moim największym problemem będzie utrzymaniem się finansowo. Boję się, że nie będzie mnie stać na akademik lub pokój
O widzę, że nie ja jedyna na film studies :) Nadal mam dylemat co do uniwersytetów, nie mam pojęcia co wybrać bo co wydaje mi się, że jestem zdecydowana to za chwilę zmieniam.
Hyhy, ja wyslalem aplikacje 9 grudnia, 16 juz oferta z Cardiff ;) Nie ukrywam, ze strasznie sie zdziwiłem (pozytywnie oczywiscie), ze tak szybko :D Do tego IELTS juz zdany, coz, zyc nie umierac :D

Ja wyslalem do Cardiff, Swansea, Liverpool, RGU i Heriot-Watt. Uni w miare szanowane, szczegolnie Cardiff, a wymagania maturalne baaardzo przecietne - na moj kierunek nigdzie nie wymagaja powyzej 2 przedmiotow na rozszerzeniu i 70-75%.
ja też aplikuję w tym roku!
Podobnie jak Daisy2 składam na Surrey i Greenwich!;
kierunki Tourism i pokrewne;
reszta uniwerków to Plymouth, Sunderland i rozważam Manchester Metropolitan i pewnie go jeszcze wezmę.
powodzenia wszystkim :)
Ja składam do
Coventry
Aberystwyth
Sunderland
ktoś tez wybrał te uniwersytety? jaki kierunek
Witam, wybieram się na film & television studies. Wybrałam Portsmouth, Sussex, Brighton, Chichester i Southhampton.

Jak wasze aplikacje? Ja już mam dosyć strony UCAS. :D Wybieracie uczelnie gdzie są interview? Bo nie wiem czy się na to decydować, ponieważ wymagają tylko w Brighton i Chichester.Był ktoś na takiej rozmowie? Jakie wrażenia?
Siemka wszystkim. Zamierzam iśc na CompSci. Myślę w tej chwili o Aberystwyth Uni z tego względu ,że bardzo podoba mi się miasto, poziom nauczania, klimat i warunki do nauki. Ludzie z którymi rozmawiałem też bardzo zachwalają ten kierunek na tej uczelni.
Myślę jeszczę o Dundee Uni, Coventry,Manchesterze i Swansea ale słyszałem ,że na południu Walii nie jest zbyt bezpiecznie.
Jeżeli polecacie jeszcze jakąś uczelnie którą mógłbym się jeszcze zainteresować to piszcie ;)
@RosoMK to zależy co chcesz studiować :)
Napisał, że Computer Science

ja polecam Ci ten ranking
http://www.thecompleteuniversityguide.co.uk/league-tables/rankings?s=Computer+Science

i coś stąd wybierzesz, ja się nim kierowałam przy wyborze uniwersytetu
Tak, korzystałem z tego rankingu. Można się z niego wiele dowiedzieć ale wg. opinii ludzi(polaków i brytyjczyków) z którymi rozmawiałem, uważają ,że jest on nie do końca miarodajny. Według nich różnice między 20tym a 60tym Uni są minimalne.
Ja np. myślałem o Manchesterze który jest na 16pozycji, Dundee które jest 28 a mimo to, na tą chwilę wybieram Aber które jest 35 jako first choice z tego względu ,że jakoś ta uczelnia bardziej mi zaimponowała programem i warunkami do studiowania.
Chciałem tylko dowiedzieć się czy ktoś ma do polecenia jeszcze jakąś wartą uwagi uczelnię bo zostały jeszcze dwa tygodnie i pewnie zdążyłbym dowiedzieć się conieco na jej temat. A nóż oferta okazałaby się jeszcze lepsza :)
edytowany przez RosoMK: 02 sty 2014
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 240
poprzednia |

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa