aplikacja na studia w UK 2013/14

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, moje pytanie dotyczy wysyłania aplikacji poprzez UCAS. Ostateczny termin to jak wiadomo 15 stycznia. Jednak zastanwiam się czy ma jakieś znaczenie czy wysyłam aplikację np. w październiku czy np. 14 stycznia?
Głównie chodzi mi o to, że sporo osób, które wysłało aplikację odpowiednio wcześniej dostało unconditional offer, a wg UCAS każdy ma równe szanse. Jak sobie w takim razie radzą sobie z ulokowaniem ludzi jeśli jest określona liczba miejsc?

Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz!
Ogólnie powinno sie wysłać aplikacje w grudniu. A w ostateczność przed "dead linę". Nauczyciele mówili mi jak aplikowalam rok temu ze oni tez musza mieć czas zeby wypisać "predictid grades" i referencje. Na ogół to uniwersytety nie dają odpowiedzi wcześniej jak po styczni. Uncontitional ofertę dostaje sie jak sie ma spełnione wszystkie wymagania, jak sie ich nie ma trzeba poczekać trochę dłużej na odp uniwersytetów a potem aż sie nie dostanie wyników

Na kurs który aplikowalam było tylko 30 miejsc a co sie okazało jak chodzę to jest 400 osób. Ponieważ uniwersytet ma grupy na dane kierunki a puziniej je łączy.
Cytat: imogen_poots
Witam, moje pytanie dotyczy wysyłania aplikacji poprzez UCAS. Ostateczny termin to jak wiadomo 15 stycznia. Jednak zastanwiam się czy ma jakieś znaczenie czy wysyłam aplikację np. w październiku czy np. 14 stycznia?
Głównie chodzi mi o to, że sporo osób, które wysłało aplikację odpowiednio wcześniej dostało unconditional offer, a wg UCAS każdy ma równe szanse. Jak sobie w takim razie radzą sobie z ulokowaniem ludzi jeśli jest określona liczba miejsc?

Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz!

o ile jest PRZED deadline to nie powinno miec znaczenia. znam osoby, ktore dostaly z uczelni oferte conditional w listopadzie czy grudniu, inne uczelnie maja zasade ze w ogole nie patrza na aplikacje przed 15 stycznia (np Dundee stara sie w ten sposob byc w 100% fair). roznie moze byc. najlepiej po prostu z tym nie zwlekac i w grudniu wyslac najpozniej. szczegolnie ze UCAS jest znany z problemow z platnosciami i czasem przez glupi bank i mnostwo aplikujacych mozesz sie spoznic :/

co do tego ze moga miec wiecej ludzi niz miejsc - dlatego pewnie nie jest rozdawanych 100% miejsc, niektorzy tez zdecyduja sie pojsc na inna uczelnie majac kilka ofert. choc faktycznie kiedys byla glosna sprawa jak jeden uni przyjal za duzo osob i ogromne kary musieli placic :P takze hmmmm, w sumie wyslalabym wczesniej niz pozniej ta aplikacje, nie tylko przez ewentualne problemy techniczne, ale tez 'na zaś'.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa