Studia w Angli a matura

Temat przeniesiony do archwium.
Za rok zdaję mature i mam w związku z tym kilka pytań. Mam zamiar studiować w Anglii informatykę. Co do studiów, to jeszcze konkretnych nie wybrałem; Na maturze będę zdawać rozszerzoną informatykę, matematyke i angielski. Liczę na wyniki ok. 75-85%.
Czy mając takie wyniki mam szanse w ogóle startować w ogóle na jakieś studia informatycze? Jesli tak, to czy moglibyście coś polecić?
Czy uni biorą pod uwagę maturę z polskiego, z którego czuje, że nie zdobędę zbyt dużo punktów(50-60%);
Polecam zapoznać się ze stronami interesujących Cię uczelni. Nikt nie będzie za Ciebie opracowywał odpowiedzi na wszystkie pytania, które Cię nurtują. Pofatyguj się i sprawdź to, co możesz zamiast tworzyć kolejny wątek z pytaniami, na które możesz sobie odpowiedzieć po zapoznaniu się z ofertami uniwerków.
no niestety, ale wiki w dłoń, szukaj listę uniwerków i szukaj wymagań minimalnych. ja mogę polecić uczelnię X, ale co z tego, jeśli Tobie nie odpowiada miasto/koszta utrzymania/nie dostaniesz się.
Jest sporo uczelni, które Cię chętnie przyjmą z takimi wynikami. Masz jednak cały rok na naukę. Poświęć go na kucie i zdaj mature na 85%. Jest to możliwe. Warto to zrobiić, jeśli chcesz studiować na dobrej uczelni z najlepszymi i szybko lecieć do przodu z materiałem. W przeciwnym razie jeśli zrobisz maturę z informatyki, będziesz narzekał, że niczego się nie uczysz na gorszych uczelniach. Będa uczyć tego co miałeś przygotowac na maturę, a nie wszyscy sudenci są zainteresowoni informatyką na gorszych uczelniach, więc będziesz się nudził. Jest to modny kierunek i jak ludzie mają odpowiednie oceny to chętnie go wybierają. Rozważ różne możliwości. Podejmij decyzję dopiero w lutym, gdy będziesz wiedział, na jakim poziomie piszesz testy. Pamiętaj, ze od lutego jeszcze masz dwa miesiące na przygotowania, więc powinienes napisac jeszcze lepiej, pod warunkiem, zę się systematycznie uczysz.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa