Studia w Anglii 2015/2016

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 146
poprzednia |
Witajcie!
Była już grupa dla rocznika 2014/15, teraz czas na nas, tegorocznych maturzystów :)
Gdzie się wybieracie? Co chcecie studiować? Zdaliście już test językowy?
Do końca aplikacji jeszcze sporo czasu, ale ja skłaniam się na Warwick, Lancaster, Manchester i Bristol. Kierunek wyjątkowo ścisły, bo Natural Sciences, w którym łączę matematykę z fizyką, albo po prostu Math with Physics.
Jak u Was? ;)
Hej!
Tak czekałem właśnie, kiedy ktoś założy taką grupę (:
Również wybieram się za rok na studia w UK. Odpowiadając na Twoje pytania, interesuje mnie kierunek Computer Science. Uniwersytetów jeszcze nie wybrałem, ale wiem, że złożę na 5 różnych, dość zróżnicowanych co do poziomu, żeby zawsze mieć jakiś szczyt marzeń oraz asekuracje (:
Będę zdawał test językowy IELTS, przygotowuję się do niego, jednak dopiero po maturze. Czytałem, że można tak zrobić i nie ma żadnego problemu.
Patrząc na Twój kierunek, strzelam, że będziemy zdawać to samo na maturze, czyli matematyka, fizyka, angielski ? (:

-----------------------------------------------------------------------------------------

Od jakiegoś czasu prowadzę bloga nt. rekrutacji, nauki, przygotowania, wyzwań, które przede mną staną w drodze na brytyjski uniwersytet. Mam nadzieję, że blog pełen swobodnych przemyśleń, pisany z perspektywy aplikującego, pomoże komuś lub przekona do studiów za granicą. Chętnie odpowiem na Wasze pytania (:
Tak, dokładnie ;) Masz już jakieś rozeznanie w uni, coś na myśli?
Ja zdaję IELTSa już za dwa tygodnie w sobotę, więc zaczynam się lekko stresować :P Chcę mieć to z głowy, żeby w spokoju przygotowywać się do matury, ale jasne, można go zdać już po aplikacji.
Póki co, ciągle zastanawiam się nad tym, czy uni w Londynie to dobry pomysł. Koszty utrzymania będą większe, ale łatwiej o pracę. Tutaj myślałem o UCL, King's College i Queen Mary. A spoza Londynu to właśnie Bristol i Lancaster. Ale jeszcze wszystko może się zmienić.
To gratuluję tak szybkiego przygotowania do IELTSa. Ja teraz kompletnie nie byłbym w stanie zdać tego na oczekiwaną ocenę. Powodzenia :P
Tez mam zamiar wybrać się w tym roku nas studia w UK. Podobnie jak kolega wyżej celuje w Computer Science. Niestety czeka mnie bardzo duzo pracy, poniewaz jestem na poziomie B1, a musze napisać IELTS :)
Zdaje Matematyke, Informatyke oraz Angielski.
Nie martw się, jeszcze jest trochę czasu i na pewno dasz radę z angielskim. Myślałeś już o jakimś konkretnym uni? A jak Ci idzie matematyka, informatyka? Bo ja jednak niby wybrałem fizykę, ale tak ciężko jest z tej fizyki o dobry wynik na maturze, że zaczyna mi się jej odechciewać :
Mozna powiedzieć, ze fizyki w szkole nie miałem, dlatego odpusciłem z nią do matury. Z matematyką nigdy nie miałem problemów, wygrywałem konkursy. Liczę na minimum 85%. Chodzę do technikum, gdzie przedmiotów zawodowych uczą dobrzy nauczyciele, więc chcąc czy nie chcąc do matury powieniem być przygotowany. Zresztą słyszałem, że do egzaminu z informatyki mozna przygotować sie w 2-3 miesiące.
Co do uni to jeszcze nie wybrałem jeszcze zadnych konkretnych.
Hej :) Jestem Michalina i w przyszłym roku szkolnym bardzo chciałabym studiować w UK. Myślałam też o Irlandii, ale nie bardzo wiem jakie warunki tam panują, jeśli chodzi o edukację. Wiem, że to trochę nie ten temat, ale gdyby ktoś akurat się orientował to bardzo proszę o odpowiedź ;)

Jeśli chodzi o Anglię to myślałam na razie tylko o UCL i Bristolu. Interesuje mnie prawo i International Relations. Słyszałam, że ten drugi kierunek jest za granicą bardziej poważany niż w Polsce (to prawda?) , a przy okazji jest bardzo interesujący :)
Dziakub777 - dzięki, na pewno się przyda. Pociesza mnie to, ze jeśli nie uda mi się teraz, będę miała jeszcze mnóstwo czasu, a przynajmniej będę już znała egzamin, stres, wiedziała jak wygląda. ;)
Londyn odpadł u mnie właśnie przez koszty utrzymania - niby pożyczka etc, ale jednak jest drogi.

Michmarie, nie umiem ci pomoc, ale z ciekawości, dlaczego Irlandia? :)
ispirazione - po prostu się zastanawiam nad tym :) Irlandia zawsze mnie interesowała, ich kultura, na wszystko co irlandzkie zawsze reagowałam z uśmiechem :) Rozważam to, ale pewnie zrezygnuję z tego pomysłu na rzecz Anglii, ewentualnie Szkocji - mało kto (z Polaków przynajmniej) jedzie studiować do Irlandii, więc warunki nauki tam są dla mnie jedną wielką niewiadomą ;/
Hej, fajnie że w końcu doczekałam się tego roku, gdzie to mój rocznik zaczyna swoją przygodę ze studiami w Anglii ;)

Ja zamierzam iść na Psychology BSc na University of Birmingham, na maturze geografia, matematyka i angielski, jakoś powinnam dać sobie radę.

Zdawałam już TOEFL (110/120 pkt), ale wiem że niektóre uniwersytety nie przyjmują już tego certyfikatu, więc może będzie mnie czekać IELTS w przyszłym roku. Na szczęście pisałam do Uni of Birmingham i oni akceptują TOEFLa jeśli jestem z UE i nie pisałam go w UK :) Więc miejmy nadzieję że się tam dostanę :D
Cytat: Michmarie
Jeśli chodzi o Anglię to myślałam na razie tylko o UCL i Bristolu. Interesuje mnie prawo i International Relations. Słyszałam, że ten drugi kierunek jest za granicą bardziej poważany niż w Polsce (to prawda?) , a przy okazji jest bardzo interesujący :)

Cześć Michalina, jeśli chcesz studiować prawo, polecam ten watek. Przeczytaj go uważnie.
https://www.ang.pl/forum/studia-za-granica/233379
Uff, i po IELTSie i wynikach - jestem z siebie zadowolona, teraz skupić się na maturze :). Mam jeszcze do was pytanko, aplikujecie na BSc/BA, czy czteroletnie studia (np.MSci) i dlaczego?
BSc to tytuł nadawany po ukończeniu 3 lat na kierunku ścisłym BA po 3 latach na humanistycznych. Lepiej staraj się o 4 lata (M.Sc./M.A.). Możesz potem zmienić na 3 letnie. Jełśi jesteś na trzyletnich, nie zawsze jest gwarancja, że dostaniesz zgode na 4 lata. Jeśli chciałabyś robić 4 rok na innej uczelni, będziesz musiała płacić z własnej klieszeni za naukę, bo nie udzielą Ci kredytu na "kolejne studia".
Cytat: Babe_2013
Lepiej staraj się o 4 lata (M.Sc./M.A.). Możesz potem zmienić na 3 letnie. Jełśi jesteś na trzyletnich, nie zawsze jest gwarancja, że dostaniesz zgode na 4 lata. Jeśli chciałabyś robić 4 rok na innej uczelni, będziesz musiała płacić z własnej klieszeni za naukę, bo nie udzielą Ci kredytu na "kolejne studia".

Nie jestem 100 procent pewna, ze informacja ktora tutaj przekazujesz jest wiarygodna. Musi to byc 100 sprawdzone.
W UK niema od razu M.Sc. Trzeba 3 lata (na BSc) a pozniej nastepny rok (osobno). Pozyczki nie daja na Masters studies.
Jak wiesz cos innego, to napisz, ktore Uni daje 4-letnie studia w UK, razem z pozyczka na te 4ry lata.
Jak tam?
Ktoś już wysyłał aplikację?
izpirazione, długo przygotowywałaś się do IELTSa ?
Witam wszystkich :)
Ja też składam papiery do UK na 2015/2016 ;)
Cóż, nigdy problemów z angielskim nie miałam, i byłam już na dość wysokim poziomie, więc tak naprawdę przygotowywałam się w te wakacje - byłam trzy tygodnie w Anglii na takowym kursie. Wynik 7.0, więc wystarczyło :) A ty się przygotowujesz sam, czy chodzisz na jakieś lekcje?

Z tego co się orientuje, studia undergraduate mogą być (w moim przypadku, gdzie chodzi o ścisły przedmiot) BSc trzyletnie i MSci czteroletnie. Tak widnieje na prawie wszystkich uni, w których szukałam kierunku.
Od miesiąca przygotowuję się na prywatnych lekcjach u osoby, która również studiowała w UK. Oprócz tego sam robię sporo, a w sumie też mogę powiedzieć, że nigdy jakichś kłopotów z angielskim nie miałem.
No to życzę powodzenia :) Gdybyś potrzebował - albo ktokolwiek tutaj - mam do odsprzedania książkę IELTS Masterclass Oxfordu, prawie nieruszoną, może z dwa ćwiczenia są w niej zrobione. Polecana przez nauczycielkę z tego kursu, ale kiedy przygotowuje się dłużej niż parę tygodni, więc nam robiła kserówki ;)

Hitomi, a ty gdzie, na co?
Babe_2013 czytałem ze twoi synowie studiują w UK. Mogłabyś polecić jakieś uni, które są warte studiowania Computer Science. Jeszcze jedno pytanie, czy braliście jakieś słabsze uczelnie na wypadek, gdyby syn/synowie nie dostali satysfakcjonujących wyników na maturze?
Cytat: terri
Cytat: Babe_2013
Lepiej staraj się o 4 lata (M.Sc./M.A.). Możesz potem zmienić na 3 letnie. Jełśi jesteś na trzyletnich, nie zawsze jest gwarancja, że dostaniesz zgode na 4 lata. Jeśli chciałabyś robić 4 rok na innej uczelni, będziesz musiała płacić z własnej klieszeni za naukę, bo nie udzielą Ci kredytu na "kolejne studia".

Nie jestem 100 procent pewna, ze informacja ktora tutaj przekazujesz jest wiarygodna. Musi to byc 100 sprawdzone.
W UK niema od razu M.Sc. Trzeba 3 lata (na BSc) a pozniej nastepny rok (osobno). Pozyczki nie daja na Masters studies.
Jak wiesz cos innego, to napisz, ktore Uni daje 4-letnie studia w UK, razem z pozyczka na te 4ry lata.

Wygląda na to, że mamy obie rację.
Trzeba popatrzć jakie studia oferują uniwerki na wybranym kierunku. Na kierunkach ścisłych często jest wybór między 3 a 4 lata (BSc/MSc/MEng). Przeglądając UCAS zauważyłam, że na kierunkach humanistycznych nie ma takiego wyboru. Pewnie dlatego nie spotkałaś się z taką możliwością studiowania.
Przykłady:
Mój najstarszy syn zmienił w zeszłym roku z 3 na 4 lata na Newcastle University. Oczywiście jest to kontynuacja jego kierunku studiów. Zmienił Computer Scince BSc na Computer Science (Bio-computying) MCompu. Dostał pożyczkę na całe 4 lata. Gdyby chciał robić najpierw BSc a potem 4 rok na innym uniwerku (a nawet tym samym ale jako osobny kurs/rok) , musiałby płacić za Masters studies z własnej kieszeni.
Uniwerity of Bristol i UCL też dają taką możliwość. Mówię o kierunkach ścisłych - Computer Scince i Mathematics. Wykładowcy informowali studentów, że do końca drugiego roku mogą zmienić BSc / MSc. W UCAS każdy może sprawdzić, czy jest wybór na jego kierunku.
Skrótem mówiąc jeśli ktoś chce robić Masters studies po ukończonym BSc, będzie musiał płacić z własnej kieszeni.
@szymczak1503

Szukaj Uniwerków z Russell Group. W The complete university guide poszukaj rankingów dla Informatyki. Przejrzyj rok po roku jak zmieniją się miejsca. Zorientujesz się, jak się plasują.
Zajrzyj na strony internetowe tych, które Cię interesują. Sprawdź program studiów. Zobacz co się na nich dzieje. Czy organizują jakieś ciekawe spotkania, czy mają konkursy, w czym specjalizują się wykładowcy. Przeczytaj informator/prospectus.
Z tego co pamiętam w Yorku zwracaja uwagę na fizykę. Dowiedz się dokładniej, czy będziesz miał problem, jeśli jej nie miałeś.
W Nottingham wybudowali nowy campus, który jest piękny, ale podobno oddalony od starego campusu i studenci nie doświadczają "uniwersyteckiej atmosfery".
Musisz sporo poczytać na angielskich stronach.
@szymczak1503

Powiem jeszcze jaka jest różnica między Newcastle University i University of Bristol. Na obu uczelniach Większość studentów nie umie programować, więc po matudze rozszerzonej z informatyki napisanej dobrze, będziesz zawiedziony z różnicy poziomów. W NU pierwszy rok postępy sa dosyć wolne, na drugim jest lepiej, trzeci rok jest ok. Na UoB mimo braków w umiejętnościach programowania wrzucaja studentów od razu na głęboką wodę. Z materiałem idą błyskawicznie.
Przepraszam, ta nowa część uniwerku jest w Yorku nie w Nottingham.
Nottingham ma bardzo ładny campus. )
Ispirazione, ja składam na Biological (Biomedical) Science z uwzględnieniem komórek i genetyki :) dzisiaj wysłałam wszystko :)
A składam na Cambridge, Edinnburgh, University of Manchester, York i Imperial College London ;)
Cytat: Hitomi777
Ispirazione, ja składam na Biological (Biomedical) Science z uwzględnieniem komórek i genetyki :) dzisiaj wysłałam wszystko :)
A składam na Cambridge, Edinnburgh, University of Manchester, York i Imperial College London ;)

Tak, z ciekawosci zobacz z ktorych Uni, mamy najwiecej ludzi ktorzy dostali nagrody Nobla.
Babe_2013 Dziękuje za wszystkie informacje, a szczególnie za wzmiankę o Russell Group :). Jeszcze jedno pytanie, czy aplikowaliście za pomocą firm pośredniczących, czy robiliście wszystko samemu?
Cytat: szymczak1503
Babe_2013 Dziękuje za wszystkie informacje, a szczególnie za wzmiankę o Russell Group :). Jeszcze jedno pytanie, czy aplikowaliście za pomocą firm pośredniczących, czy robiliście wszystko samemu?

Zrob to sam. Pomysl, jak nie jestes na tyle 'zdolny' z jez. ang. zeby wypelnic jeden formularz, to jak sobie dasz rady na studiach, ktore beda cale w jez. ang.? Przeciez mozesz to robic swobodnie, i pytac tutaj na forum jak masz jakies watpliwosci.
Pomysl, ze jak przyjdzie Ci pisac pierwsza essay/zadanie to kto wlasnie Ci wtedy pomoze? Czy moze myslisz, ze to da sie kupic, tak jak ludzie kupuja wszystko inne w Polsce?
@szymczak1503
Aplikowaliśmy sami. To łatwy proces, a forumowicze chętnie podpowiadają. Dopóki nie złożysz aplikacji możesz poprawiać wszystko do woli. Ważne, żeby dokładnie sprawdzić kilka razy zanim złożysz aplikację. Najlepiej świeżym okiem. Sprawdź wszystkie literówki.
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 146
poprzednia |

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie