Studia w Anglii 2015/2016

Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 146
Forumowicze, potrzebuję porady. W mojej aplikacji pojawił się niemały błąd.
Mój wychowawca właśnie wpisał mi referencję, ale niestety popełnił błąd. Wcześniej sam mi przedstawił predicted grades, które zamierza mi wpisać 100%, 90%, 85%, gdyż powiedziałem, że powinny być właśnie w takim formacie (3 wyniki z matur rozszerzonych). Tekst który wpisał to : "100%," (razem z przecinkiem). Z powodów technicznych zatwierdził to, a w mailu potwierdzającym te referencje też było widać tylko 100%, . Co powinienem teraz zrobić? Nigdzie na stronie UCAS nie widzę pomocy dotyczącej takiego przypadku, a ponownie referencji nie można wpisać. Chciałem zaznaczyć, że jednym z moich wyborów jest Cambridge, więc do środy, a bezpieczniej wtorku, wszystko musi być załatwione.
Zostawić tak jak jest? Może same szkoły skontaktują się ze mną/wychowawcą, jeśli będą miały pytania?
myslę, że te procenty zostaly wprowadzone jako dane tekstowe, a nie liczbowe, czyli przecinek nie zmniejszy ich przydatności.
Jakby co, zrób aferę w mediach 'nieprzyjęty na Cambridge z powodu przecinka' - zarobisz na wywiadach i będzie Cię stać na lepszą uczelnię :-)
Tak, ale wpisana została tylko jedna ocena przewidywana z rozszerzonej matury. I to pech, a może i szczęście chciało, że jest to 100%. Może pomyślą, że to średnia ze wszystkich? Nie jestem najgorszym uczniem, no ale bez przesady :D
Myślę, że możesz zostawić tak jak jest. Jeśli coś będzie nie w porządku, powinni się skontaktować. W przypadku mojego syna też coś było pokręcone z wynikami w referencjach online i uniwerek przesłał zapytanie do nuczyciela:
"I have recently received xxx application from U--S and note that you have not provided full predicted grades for the examinations he will be completing this year. As I cannot assess his eligibility for the programme without this vital information, I would be grateful if you would provide me with individual grade predictions by email, by ---/--/20--.
P.S. Nie była to informacja z Oxbridge.
Mam tylko nadzieję, że jeśli zobaczą, że jest coś pokręcone to nie odrzucą tego od razu (:
Jeśli zachwycisz ich swoim PS i rekomendacja będzie taka, jakiej oczekuja, to powinni wyjaśnić swoje wątpliwości w cywilizowany sposób. Wiem, że na Cambridge jest ogromna liczba chętnych, ale ten email był również od uczelni bardzo obleganej. Im poważniejsza uczelnia, tym sensowniej podchodza do rekrutacji. Szukają przeciez najlepszych ;)
W takim razie jestem dobrej myśli, dziękuję bardzo za pozytywne podejście do sprawy (:
Zabieram się za dokończenie PS, bo jeszcze tego nie zrobiłem :P
No hej! Nie wiem czy mogę powiedzieć, że dołączam go grona polskich-brytyjskich studentów 2015, bo wciąż jestem na etapie wahania się (tak wiem, czas tyka...). Ogólnie skłaniam się w kierunku Anglii. Marzył mi się Londyn, zwłaszcza, że myślę o kierunkach związanych bardziej lub mniej z mediami, więc warto byłoby trafić do "centrum wydarzeń", ale pieniądze, kasa, hajs i szmal zgodnie mnie przerażają. Wiadomo, samo czesne to kredyt studencki, ale samodzielne utrzymanie się to inna bajka. Przedział opinii "jak ktoś chce, to da radę" do "Londyn?! zapomnij!" też nie pomaga.
W każdym razie mam jednak pytanie - bo widzę, że tu już mowa o aplikacjach (pomijając Oxbridge i medycynę, bo to zrozumiałe). Ewentualną wycieczkę z prośbą o referencje zaplanowałam dopiero na drugą połowę listopada, samo ogarnięcie aplikacji trochę wcześniej. Także najpóźniej (!) przed Świętami wszystko powinno być już załatwione. Powinnam przyśpieszyć?
Cytat: gondalaver
No hej! Nie wiem czy mogę powiedzieć, że dołączam go grona polskich-brytyjskich studentów 2015, bo wciąż jestem na etapie wahania się (tak wiem, czas tyka...). Ogólnie skłaniam się w kierunku Anglii. Marzył mi się Londyn, zwłaszcza, że myślę o kierunkach związanych bardziej lub mniej z mediami, więc warto byłoby trafić do "centrum wydarzeń", ale pieniądze, kasa, hajs i szmal zgodnie mnie przerażają. Wiadomo, samo czesne to kredyt studencki, ale samodzielne utrzymanie się to inna bajka. Przedział opinii "jak ktoś chce, to da radę" do "Londyn?! zapomnij!" też nie pomaga.
W każdym razie mam jednak pytanie - bo widzę, że tu już mowa o aplikacjach (pomijając Oxbridge i medycynę, bo to zrozumiałe). Ewentualną wycieczkę z prośbą o referencje zaplanowałam dopiero na drugą połowę listopada, samo ogarnięcie aplikacji trochę wcześniej. Także najpóźniej (!) przed Świętami wszystko powinno być już załatwione. Powinnam przyśpieszyć?

spoko, wyrobisz sie, ale rzeczywiscie najlepiej pod koniec grudnia miec juz aplikacje ZAPLACONA i WYSLANA - czesto w polowie stycznia UCAS sie zapycha, serwery padaja, nagle okazuje sie, ze Twoja karta nie dziala, blabla - lepiej uniknac problemow technicznych.
A właśnie, mam pytanie odnośnie rozmów kwalifikacyjnych- kiedy i z jakim wyprzedzeniem zazwyczaj to wiadomo?
Cambridge mi odpisało w sprawie tych referencji. Oczekują, aby mój wychowawca przesłał pełne przewidywane wyniki z matury na maila. Dzięki za pomoc (:
Cześć Michalina, jeśli chcesz studiować prawo, polecam ten watek. Przeczytaj go uważnie.
https://www.ang.pl/forum/studia-za-granica/233379[/quote]

Dzięki ;) Przeczytałam, bardzo pomocne :)
Witam wszystkich! Także planuję studia w UK, będę zdawała na maturze Angielski, Matmę i Geografię. Marzą mi się kierunki łączące turystykę z językiem obcym, ogólnie myślę o Londynie, Glasgow, Birmingham i Edynburgu.
Na początku czerwca planuję wylot do Londynu w celach zarobkowych, a gdy dowiem się o wynikach z matury to przeniosłabym się do miasta, w którym będę studiować. Czy ktoś z Was planuje wcześniejszy wyjazd? Szukam współlokatora, aby zmniejszyć koszty utrzymania.
Pozdrawiam
Zaproszenie do Manchesteru jest :D
Jakby ktoś miał pytania do absolwenta studiów w UK (uczelnia Bucks New University) to zapraszam do siebie na stronkę z mojego nicku :) Krzysiek
Hej wszystkim!:)
Ja też aplikuję na studia, wybieram Londyn bo mieszka tam moja siostra, byłam tam już i miasto mi się podoba, tętni życiem i generalnie mi odpowiada. Jestem tegoroczną maturzystką ale zdecydowałam się na gap year świadomie, bo chcę się dokładnie zastanowić i rozeznać w temacie, który uniwersytet i jaki kierunek. Obecnie jestem przekonana najbardziej do Prawa, szczególnie handlowego, ewentualnie jako 5 opcja International Business. Myślę o Brunel, Westminster, ewentualnie Middlesex i Greenwich, z racji tego że moje overall z całej matury ( 3 podstawy i 5 rozszerzeń) to 67% i trochę się martwię czy te wyniki są wystarczające. Zastanawiam się też jak wygląda rekrutacja w przypadku ''gap-owicza'' z Polski, który mieszka w UK (wyjeżdżam za 2 tygodnie). Mam już referencje, jestem w trakcie opracowywania PS, bo to naprawdę trudne i żmudne zadanie, w końcu od niego sporo zależy. Aplikacje będę składać w grudniu kiedy będe już na miejscu i zobaczę wszystkie uniwerki na własne oczy. Certyfikat językowy, z tego co się orientowałam, można zdawać już w trakcie rekrutacji, kiedy będziemy już mieć złożone oferty z uniwerków. Nie wiem na ile to prawda więc proszę o radę zaznajomionych na własnej skórze z tematem, z góry dziękuję za wszelką pomoc:)
edytowany przez kate95: 09 lis 2014
Do Kate 95

Tak, możesz egzamin językowy IELTS zdawać po złożeniu aplikacji w UCAS, ale w zakładce EDUCATION-tam, gdzie podajesz oceny maturalne, musisz wpisać IELTS, pending i podac kiedy będziesz ten egzamin zdawać, aby wiedzieli, że zamierzasz do niego przystąpić. Piszesz o niezbyt wysokiej średniej, ale po co zdawałaś aż 5 przedmiotów na rozszerzeniu, skoro liczące się uniwersytety w UK wymagają 3 rozszerzeń ? Czy nie lepsza jest jakość zamiast ilości ? Nie wszystkie uczelnie wymagają średniej, zwykle podają wymagania dla 3 rozszerzeń i IELTS. Musisz więc konkretnie wiedzieć, jakich potrzebujesz ocen- trzeba pisać w związku z tym do konkretnej uczelni i pytać, jakie są wymagania na dany kierunek dla uczniów z polską maturą. Ty już masz maturę, więc będziesz wiedziała, czy ich wymagania spełniasz--nie myślałaś o tym, aby te istotne dla Twojego kierunku przedmioty poprawić ? Co do wyboru uniwersytetów, pamiętaj, że czesne kosztuje aż 9000 funtów ( naturalnie dostaniesz pożyczkę studencką ), ale czy nie lepiej wybrać lepszy uniwersytet skoro tyle to kosztuje ? Im lepsza uczelnia, tym lepsze perspektywy pracy. Pozdrawiam
Kate95

Jeśli w tym roku masz gap year, musisz o tym napisać w Personal Statement i przekonać ich na przykładach, że wykorzystałaś ten czas na to, by zwiększyć swoje szanse na studia w UK.
Wstępnie na Computer Science składam podania do:
EDINBURGH
Newcastle
Glasgow
Nottingham

Kompletnie nie mam pojęcia co wybrać na 5 uni. Myśle o czymś słabszym, w razie gdybym słabo napisał maturę. Studiuje ktoś może na?:
Queen Mary lub Heriot-Watt lub Strathclyde.
Chyba że znacie jakieś inne uni, które w miarę reprezentują poziom, ale jednak nie wymagają dobrych wyników z matury?
Szymczak 1503

Zastanawiasz się nad 5. wyborem-wiem, że Heriot Watt na inzynierię wymagał w ub. roku 70 % z matematyki, fizyki i 3 przedmiotu ( rozszerzenia ). Podobno jest to dobry uniwersytet ( dawna politechnika ), słabsze uniwersytety bym Ci odradzała, bo trzeba myślec przyszłościowo, czy po takim mam szansę na dobrą pracę. Mój kolega w ub roku wybrał inną jeszcze opcję i jest w tej chwili bardzo zadowolony. Na University of Nottingham jest jeszcze opcja Engineering and Physical Sciences Foundation Programme, czyli zaczynasz od roku 0, a po jego pomyslnym zakonczeniu, automatycznie przechodzisz na wybrany przez siebie kierunek ( czyli u Ciebie Computer Science )--przeczytaj w linku dokładnie.
http://www.nottingham.ac.uk/ugstudy/courses/faculty-of-engineering/engineering-and-physical-sciences-foundation-programme.aspx

On wybrał inzynierię lądową na 1 rok i inzynierię z rokiem zerowym na tym samym uniwerku, bo bardzo zależało mu, aby byc na szanującym się uniwersytecie zamiast na byle jakim na wypadek gdyby nie udało mu się spełnić warunków pierwszego wyboru. Oczywiscie ten dodatkowy rok kosztuje też 9000 funtów, ale on nie zapłacić ani funta, bo uniwerek pokrył mu w ramach bursary całość czesnego. W tym roku uniwersytet juz nie zwalania w całości z tej opłaty, ale obiża ją o połowę, czyli 4500 f . Uważam, że nadal jest to duża pomoc. Poczytaj, przemyśl, ewentualnie pytaj dalej. Pozdrawiam
madzia63

Dzięki za odpowiedz. Szczerze zdając maturę nie myślałam na poważnie o studiach za granicą, po prostu myślałam że to opcja dla orłów. Napisałam maile do dwóch uczelni i czekam na odpowiedź. Teraz robię jeszcze raz selekcję ale decyzja jest trudna. Tym bardziej ze waham się miedzy prawem a studiami z biznesu. Ważne jest też to, jakie są perspektywy pracy, wiadome, że prawo wymaga dużego poświęcenia, szczególnie że prawników nie brakuje i trzeba być bardzo dobrym, i pieniędzy, żeby zrobić tamtejszą aplikację czyli Legal Practice Course, który kosztuje około 10 tys funtów, choć czasem pojawia się szansa dofinansowania lub sfinansowania kursu przez kancelarie w której odbywa się internship lub znalazło się zatrudnienie po ukończeniu studiów lub jeszcze w ich trakcie. Zrezygnowałam z takich uniwersytetów jak Queen Mary, City London czy SOAS, bo generalnie wymagają 80%, ale może masz rację i trzeba to wziąć pod uwagę. Szczególnie że te widełki często są zaniżane jeśli zainteresują ich PS i referencje. Jeszcze raz dzięki za wyjaśnienie i pomoc:) aha i mam takie zapytanie na przyszłość: jak wygląda w praktyce przesłanie świadectwa maturalnego, przetłumaczonego oczywiście przez tłumacza. Słyszałam, że czasem lepiej jest przetłumaczyć u tłumacza z UK, jest to dla nich jakby bardziej wiarygodne.
Kate 95

nie mam pewności, czy moja wczesniejsza odpowiedź w ogóle się ukaże, więc odpowiadam ponownie.
Mozesz tłumaczyć swiadectwo maturalne w Polsce, ja tak zrobiłam, dla nich ważne jest, aby był podpis i oficjalna pieczątka. Na wszelki wypadek wysłałam im tez oryginał świadectwa + wyniki IELTS-odesłali mi po niedługim czasie.
Nie wiem, czy patrzyłaś na ranking The Complete University Guide-tu masz uniwersytety w Londynie :

http://www.thecompleteuniversityguide.co.uk/league-tables/rankings?r=London

Życzę dobrych decyzji, w razie czego pytaj, może ja lub ktoś z tego forum będzie mógł Ci coś doradzić.
Kate 95

Czytałam gdzieś jeszcze, że na prawo uczelnie wymagają ( nie wiem, czy wszystkie ) egzaminu LNAT-doczytaj co to takiego.
Hej wszystkim,
Ciągle zastanawiam się nad studiami w UK, do końca nie mam sprecyzowanego kierunku na jaki chce pójść, myślałam nad fizjoterapią i do tego mam pytanko. Gdy szukam na jakich uniwersytetach jest taki kierunek nie zawsze jest konkretnie pod Physiotherapy, wie ktoś czy kierunek Sport and Exercise Sciences to to samo??? : )
Babe_2013 czy syn studiuje Computer Science, czy może Computer Science(Software Engineering). Patrząc na moduły na obydwóch są one prawie identyczne. I czy wybierajac EDINBURGH, Newcastle, Glasgow, Nottingham jako Computer Science(Software Engineering), a jako 5 wybór Newcastle(Po prostu Computer Science), to czy to w jakiś sposób nie zrazi uni do mojej osoby?
Jeszcze jedno szybkie pytanie :). Które z tych 4 uniwersytetów ocenialibyście jako najłatwiejsze do dostania się?EDINBURGH Newcastle Glasgow Nottingham ?
Cytat: madzia63
Kate 95

Czytałam gdzieś jeszcze, że na prawo uczelnie wymagają ( nie wiem, czy wszystkie ) egzaminu LNAT-doczytaj co to takiego.

Tak to swego rodzaju egzamin wstępny na prawo, uczelnie które go wymagają to głownie czołówka Oxford, Birmingham, Durham. UCL, Nottingham, Bristol, Glasgow, King's College i SOAS. Trzeba do niego przystapic przed 15 stycznia, kosztuje okolo 50 -70 £. Wiadome że z pewnością zawsze byłoby to zaletą przy aplikacji, zobaczę jak już będę na miejscu i będę pracować czy dam radę się przygotować, przede mną jeszcze IELTS. Serdecznie dziękuje za udzielanie rad, to naprawdę miłe, że chcesz pomagać jako doświadczona studentka innym przy wszystkich trudach i wątpliwościach związanych ze studiami w UK :) Mam nadzieję, że za rok i ja będę się mogła dzielić swoimi doświadczeniami. Pozdrawiam.
Kate 95

w jednym z wcześniejszych postów jest link do ciekawych informacji nt prawa i LNAT ( autor Michmarie )--jeśli nie czytałaś, wklejam-autorka podaje na czym ten egzamin polega i proponuje tytuły książek, z których warto korzystać .
https://www.ang.pl/forum/studia-za-granica/233379

Nie wiem, czy znasz stronę studential.com gdzie mozna znaleźć przykladowe Personal Statements z różnych przedmiotów-poszukaj sobie tych dotyczących prawa albo biznesu, poczytaj aby zobaczyć, w jaki sposób je pisać, nie nalezy oczywiście niczego kopiować, bo program antyplagiatowy, jakiego UCAS używa to wykryje, ale mogą służyć jako inspiracja.
https://www.studential.com/personal-statement-examples/subjects

Pozdrawiam serdecznie.
Kate95

Ja złożyłem aplikację i do City i do Queen Mary i z obydwu otrzymałem już oferty. Wymogi nie są duże, gdyż oczekują (o ile dobrze zrozumiałem) odpowiednio średniej z matury 80% i 75% oraz w obydwóch - rozszerzona matematyka 80%. Ten pierwszy wymóg wbrew pozorom nie jest trudny do spełnienia, gdyż, jak myślę, wliczają się w to podstawy i ustne.
Cytat: szymczak1503
Babe_2013 czy syn studiuje Computer Science, czy może Computer Science(Software Engineering). Patrząc na moduły na obydwóch są one prawie identyczne. I czy wybierajac EDINBURGH, Newcastle, Glasgow, Nottingham jako Computer Science(Software Engineering), a jako 5 wybór Newcastle(Po prostu Computer Science), to czy to w jakiś sposób nie zrazi uni do mojej osoby?

Mam dwóch syn studiujących informatykę - jeden Computer Science zmineił na Computer Science (Bio-computing), drugi tylko Computer Science. Myślę, że nie ma sensu starać się o miejsce do jednego uniwerku na dwa zbieżne kierunki. Łatwo można zmienić program kursu. Jeśli dostaniesz się na jeden, to dostałbyś się też na drugi. Można tez zmienić z 4 lat na 3 i odwrotnie. Lepiej wybierz piąty unwerek. Będziesz miał większą szansę na dostanie właściwej dla Ciebie oferty.
Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 146

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie