Studia w Anglii 2015/2016

Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 146
Cytat: szymczak1503
Jeszcze jedno szybkie pytanie :). Które z tych 4 uniwersytetów ocenialibyście jako najłatwiejsze do dostania się?EDINBURGH Newcastle Glasgow Nottingham ?

Do Edynburga jest bardzo trudno się dostać.
Do Galasgow wymagali z każdego przedmiotu na maturze 70 czy 75% nie pamiętam (czyli np. polski też). Jest to jednak świetny uniwerek, więc jeśli takie wyniki nie stanowią problemu, zachęcam.
Nottingham i Newcastle sa blisko siebie, może Nottingham ciut wyżej, ale może to tylko moje subiektywne odczucie.
Do Newcastle można się raczej łatwo dostać, więc jeśli masz wątpliwości, czy masz wystarczającą liczbę punktów, wpisz ich koniecznie.
Hejka !

Poszukuję ostatnio fajnych uniwerków w UK. Co sądzicie o University of Manchester , University of Edinburgh ?
Jak się żyje w tych miastach. Liczę na ciekawe opinie :)
A co konkretnie chcialbys wiedziec o Edynburgu?
Pewnie coś fajnego.
Cytat: labtes
Pewnie coś fajnego.

W jednym ze sklepów dla turystów stoi wypchana krowa. Wystarczająco fajne?

:P

Jak będziesz mieć jakieś konkretne pytanie to postaram się odpowiedzieć. ;)
czy drogo się zyje ? mieszkanie, wyzywienie . Co sadzicie o uniwerkach w Manchesterze i edynburgu ?
Cytat: pedrosso
czy drogo się zyje ? mieszkanie, wyzywienie . Co sadzicie o uniwerkach w Manchesterze i edynburgu ?

Edynburg jest drogi, w końcu to stolica, ale nadal tańszy niż Londyn. Ceny pokojów znajdziesz bez problemu na gumtree (lub na stronie uni jeśli interesuje Cię akademik). Uniwersytet jest w ścisłym centrum, więc jeśli chcesz mieszkać blisko, to niestety będzie Cię to kosztować. Ceny żywności/kosmetyków/środków czystości na stronie www Tesco czy Asda.
Czy ktoś dostał zaproszenie na interview od Cambridge?
Do mnie wczoraj doszedł list i nie mogę uwierzyć (((:
@Dziakub777
Gratulacje! Szkoda, że nie ma przepisu jak pomóc swojemu szczęściu. Powodzenia! Czy będziesz musiał do nich jechać, czy zrobią to przez skype? A Ty jak byś wolał?
Dziakub777
Też gratuluję. Przeczytaj poniższy artykuł, jak wyglądają rozmowy kwalifikacyjne do Cambridge-może Ci to pomoże się odpowiednio nastawić.

http://www.theguardian.com/education/2012/jan/10/how-cambridge-admissions-really-work

Daj znać, jak było. Pozdrawiam
Gratulacje :) Przejrzałem wymagania na Cambridge i....odlot 90% z matur wszystkich ...łooł .
Dziękuję Wam bardzo. Przejrzałem już mnóstwo poradników i artykułów nt. rozmowy i zaczynam przygotowanie (:. Rzeczywiście wymagania z matury odlot, kompletnie nie wyobrażam sobie tyle uzyskać. Ale teraz się tym nie martwię, za 3 tygodnie mam rozmowę. Czytałem, że możliwe jest przeprowadzenie rozmowy przez skype, jednak zdecydowałem się pojechać tam na miejsca, już nawet bilety zarezerwowane. Uważam, że wtedy lepiej mogą mnie poznać. Dopiero teraz widzę, jak niewiele umiem z mojego kierunku (Computer Science), bardzo się boję pytań, mojego języka, ale przecież nie mam nic do stracenia, a przygoda przednia ! (:

Oczywiście podzielę się relacją z interview, aczkolwiek dopiero za jakiś czas, gdyż - co bardzo ciekawe- musiałem podpisać klauzulę o tym, że z nikim nie podzielę się pytaniami z interview aż do zakończenia rekrutacji. Ciekawy przepis :P
edytowany przez Dziakub777: 18 lis 2014
Dziakub777

skoro duzo już o rozmowach kwalifikacyjnych czytałeś, to pewnie wiesz, że oni głownie sprawdzają jak myslisz--wkleję poniżej wypowiedź pewnego Polaka, który do Cambridge zdawał:

"
Rozmowę miałam na Trinity College na Cambridge University, kierunek Natural Science.
Rozmowy zależą od kierunku i college'u i mogą bardzo się różnić - z tego, co wiem, np. na prawo test to czytanie tekstu (pół godziny) i 20-minutowa rozmowa z dwoma osobami polegająca na przedstawianiu argumentów za i przeciw. Na Natural Science najpierw otrzymuje się pytania (każdy specjalne dla siebie, według tego, czego uczył się w szkole i co chciałby dokładniej studiować - w moim przypadku to było Bio/Phy) - pytań było około 10, z czego obowiązkowo miałam odpowiedzieć na dwa wybrane podpunkty z pytania biologicznego, jedno wybrane pytanie biol-chem, 1-2 pytania fiz-mat. Test trwał godzinę, następnie oddawało się swoje odpowiedzi, które były umieszczane w zaklejanej kopercie, którą zabierało się na rozmowę. Przerwa między testem a rozmową to około 10 minut - wystarczająco dużo, żeby się dostać w wyznaczone miejsce rozmowy :)
Rozmowę miałam z dwoma wykładowcami - biologiem i fizykiem. Zaczęło się od standardowych pytań - dlaczego Cambridge? dlaczego Trinity? czy znam kogoś, kto tu studiuje (bo w ostatnim roku przyjechało baardzo dużo Polaków :)). W czasie, gdy fizyk czytał moje odpowiedzi na dwa ostatnie pytania, rozmawiałam z biologiem na temat moich doświadczeń z biologią (to wymagało trochę wyjaśnień, bo w szkole mam podstawową ;)) i dostałam pytania na temat chlorofilu, etc. Potem fizyk zaczął mnie pytać na temat zadania z prawdopodobieństwa, co do którego się nie zgadzaliśmy - nie było powiedziane, że należy obliczyć dla nieskończoności, co wyjaśniłam (chociaż czy wystarczająco przekonywująco, to nie wiem). Potem biolog stwierdził, że na pytania z biologii odpowiedziałam bardzo dobrze (ale on miał ogólnie tendencję do chwalenia, więc to pomińmy) i "poszerzaliśmy temat" - i tak od roli przypadku w przyrodzie szybko przeszliśmy do rozmowy o ewolucji chromosomów :) Poza tym miałam narysować parę wykresów (oni mają na tym punkcie kręćka ;)) - wykres y=xsinx, wykres stosunku hemoglobiny utlenowanej do nieutlenowanej w zależności od stężenia tlenu we krwi, wykres stanu posiadania pieniędzy przy rzutach monetą od czasu... No i na końcu przyszło najgorsze - pytanie z fizyki, które wybrałam, bo do połowy było banalne :) Brzmiało ono tak: dlaczego, chcąc ogrzać dłonie, dmuchamy na nie? Dlaczego, chcąc oziębić oparzony palec, dmuchamy na niego? Wyjaśnij pozorną sprzeczność. Pierwsza część jest rzecz jasna łatwa do wyjaśnienia, na temat drugiej przyznałam się, że nie wiem, więc dostałam podpowiedź, że to przemiana adiabatyczna, poza tym dostałam pomoc w postaci wzoru (bo z pamięcią krucho ;)) i potem poszło szybko...
Czy byli uprzejmi? Do licha, to przecież Anglicy ;)
Nocowaliśmy w pokojach, w których normalnie mieszkają studenci (bo teraz jest przerwa, chociaż było całkiem sporo studentów, którzy mieli jakieś zaległości albo po prostu zbytnio kochają Cambridge, żeby wyjeżdżać ;)). Mój pokój był bardzo ładny, w samym środku campusu (chociaż student, który mnie oprowadzał twierdził, że zwykle pokoje są dwa razy większe). Jedzenie mieliśmy zapewnione - trzy posiłki w jadalni."

Pozdrawiam
Dziękuję za wypowiedź.
Ale i tak raczej moja rozmowa będzie wyglądać trochę inaczej, gdyż dokładnie w liście college mi napisał jak ona wygląda, kto ja poprowadzi. Ja aplikowałem do Girton College. Kolega z Trinity będzie miał inne wymagania, wszystko jest opisane na stronie uniwersytetu (który college wymaga testu, który rozmowy, etc.)
Czy można w tym roku aplikować na studia w roku 2016/17? Mature koncze w tym roku, chce po prostu zrobić sobie rok przerwy na nauke jezyka. Myslicie ze to dobry pomysl ?
Poczytaj na stronach wydziałów uniwerków (i np. na You tube) , czy nie mają nic przeciwko temu. Zazwyczaj nie mają. Wiem jednak, że na matematyce UCL zracali uwagę na to, że wola, żeby nie brać przerwy, a jeśłi tak, to żeby miec kontakt z matematyką. Chodzi o to, żeby nie wyjść z wprawy i ćwiczyć sprawność.
Jakby ktoś chciał śledzić moje losy na bieżąco lub po prostu miał jakieś pytania co do studiów to zapraszam !

http://thegyc.blogspot.com/

Właśnie zauważyłem, że już dwie strony temu pisałem coś o moim blogu, a nawet nie podałem adresu hehe, co za wtopa, a ja zamierzam iść na kierunek Computer Science........ (:
Mam pytanie o Personal Statement--mój kolega chce ponownie startować na studia do UK ( w minionym roku nie spełnił wymagań z jednego przedmiotu i nie został przyjęty ), konkretnie do Nottingham University. Wiem, że chce skorzystać ze starego PSa, co nieco tam dodając-mnie się wydaje, że powinien napisać od nowa zwłaszcza że chce jeszcze raz aplikować do Nottingham ( pozostałe unis będą nowe ), gdzie ten poprzedni PS już czytali, więc nie będzie on dla komisji już ciekawy. Czy macie w tej kwestii jakieś doświadczenia ? Pozdrawiam
Cytat: madzia63
Mam pytanie o Personal Statement--mój kolega chce ponownie startować na studia do UK ( w minionym roku nie spełnił wymagań z jednego przedmiotu i nie został przyjęty ), konkretnie do Nottingham University. Wiem, że chce skorzystać ze starego PSa, co nieco tam dodając-mnie się wydaje, że powinien napisać od nowa zwłaszcza że chce jeszcze raz aplikować do Nottingham ( pozostałe unis będą nowe ), gdzie ten poprzedni PS już czytali, więc nie będzie on dla komisji już ciekawy. Czy macie w tej kwestii jakieś doświadczenia ? Pozdrawiam

Moim zdaniem powinien skontaktować się z uczelnią, ale faktycznie korzystanie z tego samego jest dość dziwne - w końcu poprzednio go odrzucili :P Nie mówiąc o tym, że na pewno wyłapie go program antyplagiatowy i będzie musiał się tłumaczyć.
Oliwkowa-oliwka

sprecyzuję, ze kolega na podstawie poprzedniego PSa dostał ofertę z Nottingham ( dostał z wszystkich unis, do których aplikował ) tylko że nie spełnil jednego warunku--kiepsko napisał rozszerzoną maturę z fizyki, pozostałe przedmioty w porządku i IELTS na 7.0. i dlatego Nottingam go nie przyjął. Personal Statement był fajnie napisany ( jako trochę bardziej doświadczona pomagałam mu go napisać, inna osoba sprawdziła )--koledze ten PS bardzo się podoba i myślę, że trochę chce iść na łatwiznę. Tłumaczy się, że jak ma napisać nowy, skoro w poprzednim opisał swoją historię. Doradziłam mu, aby chociaż wykorzystane już wcześniej argumenty w inne słowa, aby przynajmniej sprawiał ten PS wrażenie nowego. Co byś doradziła ? Dziękuję i pozdrawiam.
Cytat: madzia63
Oliwkowa-oliwka

sprecyzuję, ze kolega na podstawie poprzedniego PSa dostał ofertę z Nottingham ( dostał z wszystkich unis, do których aplikował ) tylko że nie spełnil jednego warunku--kiepsko napisał rozszerzoną maturę z fizyki, pozostałe przedmioty w porządku i IELTS na 7.0. i dlatego Nottingam go nie przyjął. Personal Statement był fajnie napisany ( jako trochę bardziej doświadczona pomagałam mu go napisać, inna osoba sprawdziła )--koledze ten PS bardzo się podoba i myślę, że trochę chce iść na łatwiznę. Tłumaczy się, że jak ma napisać nowy, skoro w poprzednim opisał swoją historię. Doradziłam mu, aby chociaż wykorzystane już wcześniej argumenty w inne słowa, aby przynajmniej sprawiał ten PS wrażenie nowego. Co byś doradziła ? Dziękuję i pozdrawiam.

Aaa. Ok :) To znaczy tak, myślę, że na pewno część PS trzeba wykorzystać, jeśli jest taki świetny, ale w końcu minął rok i nie może o tym roku przerwy nie napisać. W PS nie może być rocznej dziury w życiorysie + ten antyplagiat ewentualny by mnie zmartwił. Moim zdaniem na 100% trzeba zmodyfikować PS (niekoniecznie pisać od nowa) i wspomnieć, że już do nich aplikował i oczywiście napisać co ten rok zmienił/dał mu z prywatnego i akademickiego punktu widzenia/dlaczego decyduje się jeszcze raz próbować.
Witam wszystkim,
Składam aplikację na chemię w University of Aberdeen, Edinburgh, Glasgow, St Andrews i Herriot-Watt University.
Mam kilka pytań :)
W sekcji Education powinnam wszystkie zdawane przeze mnie matury (także te obowiązkowe) czy tylko rozszerzenia wymagane przez uczelnie?
Dodatkowo uczę się angielskiego w centrum językowym co skończę zdawanym tam CAE. Co powinnam tam wpisać jako centre?
Jeśli dobrze rozumiem moje przewidywane wyniki matur wypełnia nauczyciel w sekcji Reference? Jest na nie przygotowane jakieś osobne pole czy powinien wymienieć je w referencji?
arabrab

W sekcji Education wpisujesz WSZYSTKIE przedmioty, jakie zdajesz na maturze ( podstawy, rozszerzenia-pisemne i ustne ).
Co do CAE--nie mogę poradzić, ja zdawałam IELTS i wpisywałam Pending bo mialam zdawac po maturze.
Tak, nauczyciel pod tekstem referencji wpisuje wszystkie prognozowane oceny z matury ( podstawy i rozszerzenia ).
Mam jeszcze jedno ostatnie pytanie. W zwiazku z tym, ze jednym z moich wyborów jest złozenie podania na Computer Science na Nottingham, to czy mogę złożyć drugie podanie na to samą uczelnie tyle, że z Foundation Year?(Takie zabezpiecznie, gdyby jednak słabo mi poszło na maturze, ale jednak chciałbym być na dobrej uczelni)
szymczak1503

Tak, mozesz jednocześnie złozyć na 1. rok i na Foundation na Nottingham University--sprawdzone, bo mój kolega tak zrobił. Zależało mu na tym uniwersytecie, więc wolał wybrać Engineering with a Foundation Year. Wyszło mu to na dobre, bo nie tylko uzupełnił braki z matematyki i fizyki, ale nauczył się też pisać Lab raports. I nawet nic nie zapłacił za ten dodatkowy rok, bo uniwerek całkowicie pokrył mu koszty czesnego. W tym roku można dostać 4.500 f zniżki ( trzeba o to wniskować )--jeśli będziesz miał jakies pytania, to pytaj.
szymczak1503

już wcześniej ( 12 listopada ) pisałam Tobie o takiej mozliwości w Nottingham --sprawdź wcześniejsze posty. Ten uniwersytet ma ponadto dwa kampusy w Azji ( Chiny i Malezja ), gdzie po pierwszym roku mozna jechać na rok ( nie wiem, czy Computer Science też tam jest ), co nie tylko jest ciekawe kulturowa, ale też korzystne finansowo. Kolega pojechał do Malezji, dostał stypendium na pokrycie kosztów podrózy w obie strony. I co tez ciekawe, ten manewr z Malezją sprawił, że czesne w tym roku kosztuje go tylko 1350 f ( nie 9000 f ) mimo że to nadal University of Nottingham. Pozdrawiam
szymczak1503

jeszcze jedno--ten zintegrowany kurs foundation, po ktorym ( jesli zaliczysz wszystkie moduły ) przechodzisz automatycznie na właściwy 1 rok z pominięciem UCAS ) ma kod H100--link poniżej.
http://www.nottingham.ac.uk/ugstudy/courses/faculty-of-engineering/engineering-and-physical-sciences-foundation-programme.aspx
Nawet będąc na foundation, jesteś pełnoprawnym studentem. Powodzenia
madzia63. Dziękuje za wszystkie informacje. Właśnie o to mi chodziło :).
szymczak1503

Jesli wybierzesz Eng and physical foundation programme jako swój INSURANCE choice i dostaniesz oferty z tego uniwerku, to odezwij się na tym forum--powiem Ci jak starać się o tę zniżkę na czesne na rok zerowy ( 4500 f )--dostanie ją kazdy student z EU, jesli dochód rodzinny nie przekroczy okreslonego progu, nie wiem ile wynosi w tym roku , ale załatwia się to bezpośrednio z uniwersytetem.
Rozumiem, ze mógłym też wziąść 2 uni z foundation year i nic się nie stanie?(Manchester i Nottingham)
Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 146

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie