Studia w Anglii 2015/2016

Temat przeniesiony do archwium.
91-120 z 146
Szymczak1503

Tak, taka opcja tez jest mozliwa ( 1. choice w Manchester i insurance Engineering with Foundation w Nottingham ).
Porównaj jakie mają wymagania na 1 rok Manchester i Nottingham i wybierz ten, gdzie będzie łatwiej je spełnić. Weź też pod uwagę koszty utrzymania w obu miastach-Nottingham University jest połozony na kampusie ( piękny, na obszarze ogromnego zadbanego parku--zdjęcia w internecie ), wszedzie blisko, więc nie płacisz za komunikację. Rok w akadmiku (opcja shared study, czyli własna sypialnia, ale współny pokój do nauki ) z 3 posiłkami dziennie + rachunki, internet, ubezpieczenie kosztował w ub roku 4370 f rozłozone na 3 raty, w tym roku było 4457 f. Patrząc na Manchester przelicz sobie, w jakiej cenie tam jest akademik i jakie tam ew. poniósłbyś wydatki.
Porównaj jakie mają wymagania na 1 rok Manchester i Nottingham i wybierz ten, gdzie będzie łatwiej je spełnić. Weź też pod uwagę koszty utrzymania w obu miastach-Nottingham University jest połozony na kampusie ( piękny, na obszarze ogromnego zadbanego parku--zdjęcia w internecie ), wszedzie blisko, więc nie płacisz za komunikację. Rok w akadmiku (opcja shared study, czyli własna sypialnia, ale współny pokój do nauki ) z 3 posiłkami dziennie + rachunki, internet, ubezpieczenie kosztował w ub roku 4370 f rozłozone na 3 raty, w tym roku było 4457 f. Patrząc na Manchester przelicz sobie, w jakiej cenie tam jest akademik i jakie tam ew. poniósłbyś wydatki.
Wie ktoś może z was czy na Uni of Edinburgh jest foundation year, a potem mozliwość przejścia na Computer Science(Software Engineering). Szukam wszędzie, ale nic nie mogę znaleść...
Cytat: szymczak1503
Wie ktoś może z was czy na Uni of Edinburgh jest foundation year, a potem mozliwość przejścia na Computer Science(Software Engineering). Szukam wszędzie, ale nic nie mogę znaleść...

Trwalo mi jedna minute, zeby zobaczyc na ich stronie ze sa Foundation years w Science z ktorych pozniej mozna przejsc na Computer Science. Nie rozumiem w czym jest problem.
Zwroc tez uwage na ich wymagania jez. ang.
edytowany przez terri: 16 gru 2014
Szymczak1503

Koniecznie napisz do Uni of Edinburgh, czy mają zintegrowany Foundation Year rowniez dla EU students, bo w większosci przypadkow taka mozliwosc istnieje dla INTERNATIONAL students: znalazlam takie info na stronie tego Uniwersytetu:
"Eligibility and progression to degree level study
I am from an EU country. Am I eligible for the International Foundation Programme?
No. The school qualifications for most EU countries are recognised for direct entry to first year of study at the University of Edinburgh. The International Foundation Programme is for international students whose qualifications do not enable them to meet the entry requirements for direct entry to first year and whose first language is not English."
Kazdy uniwerek ma inne zasady.
Pamiętam, że kiedyś Oliwkowa Oliwka pisała, że na Uni of Edinburgh studiował jej chłopak, właśnie informatykę...i tam jest ten kierunek bardziej naukowo traktowany.
Cytat: madzia63
Pamiętam, że kiedyś Oliwkowa Oliwka pisała, że na Uni of Edinburgh studiował jej chłopak, właśnie informatykę...i tam jest ten kierunek bardziej naukowo traktowany.

zgadza się, jeśli masz jakieś pytania, to postaram (postaramy) się odpowiedzieć.
Oliwkowa Oliwka

to miłe, że się odezwałaś--ja jednak pisałam ten tekst do SZYMCZAK 1503, który pytał na forum o Foundation Year na Uni of Edinburgh, po którym mógłby zacząc Computer Science, radziłam mu, aby do nich napisał, bo nie wiadomo, czy, jesli taki istnieje, jest tez dla EU students. I wspomniałam mu o tym, że Twój chłopak tam studiował--jeśli będzie zainteresowany, na pewno się odezwie. Pozdrawiam
Napisałem do Uni of Edinburgh i czekam na odpowiedz. Pytanie trochę z innej beczki. Czy mając przewidywane oceny pokroju 85%/75%/70% (matma i angl<->infa) nie muszę się bać o dostanie oferty z Nottingham(foundation year). Chodzi mi o ten tekst, czy on dotyczy tylko tych co mają już zdaną mature, czy wszystkich(tych z predictable grades też)?
"For this pathway we will not accept any applications from those who have the correct combination of qualifications that would allow direct entry onto the first year of the desired destination course."
Do oliwkowa-oliwka. Czy twój chłopak pracował part-time w czasie studiów, zeby się utrzymać?
Cytat: szymczak1503
Do oliwkowa-oliwka. Czy twój chłopak pracował part-time w czasie studiów, zeby się utrzymać?

tak, ale niewiele, nie żeby się utrzymać, ale bardziej, żeby dorobić. nie było na tyle czasu ani też akurat potrzeby ponieważ dostawał SAAS na utrzymanie się (był wtedy rezydentem więc mu się należało).
Sprawdzę na ich stronie ten tekst jeszcze, ale nie wydaje mi się, aby cos się zmieniło. Jeden z mich kolegów aplikował do nich w 2013/14 na Engineering z Foundation Year--na maturze zdawał rozszerzoną matematykę, fizykę i geografię ( inni wybierają np angielski by miec mniej roboty) i nie bylo problemu z ofertą. To samo było z drugim kolegą, ktory w 2014 aplokował na 1 rok mechanicznej inzynierii i Eng z Foundation Year ( tez zdawal matmę i fizykę na rozszerzeniu + angielski )--dostał rowniez ofertę mimo że przedmioty miał własciwie wybrane aby startowac od razu na 1 rok. Musisz zadbac o dobry PS--żeby był zgrabnie i klarownie napisany. Nottingham University wymagał na Foundation mniej niż 60 % z kazdego przedmiotu, więc z tymi ocenami przy spelnieniu pozostałych warunkow powinienes dostac ofertę. Przyłóż się do PSa. Jest taka strona studential. com, gdzie UCAS udostępnie setki PSów--oczywiscie nie wolno kopiowac, ale poszukaj sobie tych dot. computer science, może cos Cię zainspiruje. Nottingham to naprawdę b. dobry uniwerek ( z grupy Russel ).
szymczak1503

skąd zaczerpnąłeś fragment tekstu, ktory cytowałes poprzednio ?--nie mogę znależć.
ROzumiem, ze wybrac chcesz Computer Science, wiec przeczytaj w tym linku:
http://www.nottingham.ac.uk/ugstudy/courses/faculty-of-engineering/engineering-and-physical-sciences-foundation-programme.aspx

Zwróc uwagę na ten fragm, "The Foundation Programme is designed for both United Kingdom and EU students whose school leaving qualifications do not immediately allow them admission to undergraduate engineering and computer science degree programmes."
szymcza1503

napisz do Nottingham na adres [email] że chcesz u nich studiowac Computer Science, ale nie jestes pewnien, czy zadasz odpowiednio maturę, więc chciałbyś aplikowac na Engineering with Foundation Year ( code H100). na maturze będziesz zdawał matematykę, informatykę, angielski ( rozszerzenia ) i jakich ocen z tych przedmiotow potrzebujesz ? na pewno Ci odpiszą i bedziesz juz wiedzial.
Witam!
Ja również planuję studiować za granicą w przyszłym roku.
Jestem w tym kompletnie zielona i jedyna z mojej klasy, która o tym myśli.
Jestem na profilu humanistyczno-filmowym.
Zdaję j. ang (także rozszerzenie) + rozszerzenie z j.polskiego, historii i historii sztuki.
Marzy mi się *acting* or *film studies* and also *theatre*.
Wie ktoś gdzie mam szanse się dostać? Chciałabym jakieś bezpłatne studia, bo nie jestem z bardzo zamożnej rodziny.

Czekam na odpowiedzi! (jakiekolwiek) :)
@marta12237
Wszystkie informacje sa na 'google' - musisz troche czasu poswiecic na to. Dlaczego my mamy to robic za Ciebie?
Jeszcze kilka formalnych pytań
1. Czy pending wpisuje mi nauczyciel w referencjii, czy muszę go gdzieś jeszcze wpisać sam?
2.Czy w zakładce Employment musze wpisać odbytą darmową praktykę(chodzę do Technikum), ponieważ mam ją uwzględnioną w moim Personal Statement. Chodzi mi o ten tekst
"Please give the names and addresses of your most recent employers. If you have not had any paid work experience, you can leave this section blank, but you will need to mark it as complete."
3. Jak w zakładce Education przy wyborze matur wpisać informatykę? (informatics???)

Uni of Edinburgh i Nottingham jeszcze mi nie odpisało w sprawie tych maili :/
Rozumiem, ze spamowanie codziennie raczej nie wchodzi w gre :) ?
szymczak1503

w zakładce EDUCATION wpisujesz wszystkie zdobyte kwalifikacje i przedmioty maturalne ( wszystkie: podstawy, rozszerzenia, ustne i pisemne )--TY zaznaczasz PENDING, bo w chwili obecnej jeszcze nie znasz wynikow matur. TU RÓWNIEŻ wpisujesz IELTS, jesli będziesz go zdawał po wyslaniu aplikacji, MUSISZ im napisac kiedy mniej więcej będziesz go zdawał, aby widzieli, że zamierzasz do niego przystąpić. Dosyłasz go razem z wynikami matur.
W zakładce EMPLOYMENT wpisujesz TYLKO te prace, za ktore dostawales pieniądze. Przeczytaj fragment wytłuszczonym drukiem, ktory sam zacytowałes--skoro za praktykę nie dostawales pieniędzy, zostawiasz miejsce puste. W PS moze to byc napisane.
Informatyka to zwykle COMPUTER SCIENCE.
Zwróć jeszcze uwagę, ze w Nottingham University są 2 typy Foundation Year--ten, ktory dotyczy studentow z EU, czyli Ciebie, ma kod H100 i jest zintegrowany ze studiami. Ten drugi jest TYLKO ROCZNY i jest przeznaczony dla International Students. To ważne, gdy będizesz musial wpisac kody kierunkow.
@szymczak1503
2.Czy w zakładce Employment musze wpisać odbytą darmową praktykę(chodzę do Technikum),
Chodzi mi o ten tekst
"Please give the names and addresses of your most recent employers. If you have not had any paid work experience, you can leave this section blank, but you will need to mark it as complete."
...Tutaj jest wyraznie napisane 'paid work' to jest taki za ktory dostajesz pieniadze. Jak ty miales praktyke darmowa - to nie jest 'paid work.' Zrob dokladnie tak jak oni wymagaja, bo inaczej moga to odzucic. To tez by twierdzilo, ze nie umiesz czytac dokladnie tego co wymagaja. Musisz tam tez dopisac ze jest 'complete'.
Dosłałem wiadomość od Nottingham
"Thank you for your enquiry. Could you please email the syllabus of your High School Diploma including all the modules you are studying and if possible, the grading system. We will then be able to advise you further."

Napisać im wszystkie przedmioty pisane na maturze i procentowy system oceniania?

Musze im napisać wszystkie przedmioty które zdaje na maturze i system oceniania? 30% - 2,
@szymczak1503]
Could you please email the syllabus of your High School Diploma including all the modules you are studying and if possible, the grading system. We will then be able to advise you further."
Napisać im wszystkie przedmioty pisane na maturze i procentowy system oceniania?
A o co oni pytaja? Musisz dokladnie im to napisac.
Musisz sie dostosowac do tego, ze jak ktos Ciebie pyta o cos, to musisz odpowiadac na pytania/przesylac tylko to o co oni pytaja. Wszystka korespondencja z Toba jest zatrzymywana na systemie - moze kiedys na to spojrza jak beda decydowali o miejscach - tak, ze milo, i ladnie, i oficjalnie pisz do nich.
Polecam wyszukiwarkę studiów na www.kastu.pl. Tutaj jest dokładny adres - http://www.kastu.pl/gdzie_studiowac/system_wyszukiwania_studiow?degree=&field=&selector_submit=Wyszukaj#search_results

2500 kierunków studiów, wszystkie po angielsku, a zdecydowana większość właśnie w Anglii (na 13 uczelniach).
szymczak1503

gdy ja swego czasu pisałam w swojej sprawie do Uni of Nottingham chcieli wiedzieć jakie wybrałam przedmioty na maturze, dopiero wtedy napali mi jakich potrzebuję na kierunku, ktory wybrałam i podali w procentach.
PODAJ MI TREŚĆ TWOJEGO MAILA , KTÓREGO DO NICH NAPISAŁES--może będe wtedy bardziej pomocna.
madzia63 poszło. Uni of Edi napisał, ze ci którzy są Polakami nie są kwalifikowani dla International Foundation Programme.
edytowany przez szymczak1503: 18 gru 2014
szymczak1503

tak myślałam--nie każdy uniwersytet ma opcję foundation year również dla EU studentów.
Musisz więc skupić się na Nottingham, bo do tego roku na pewno przyjmowali na Eng. with Foundation Year ( kod H100 ), po czym można było, po zaliczeniu modułów, przejsc automatycznie RÓWNIEŻ na Computer Science.
PROSILAM CIĘ jednak abys napisał mi, jak sformułowałeś swój mial do Nottingham, po którym proszą Cię o moduły i sposob oceniania. Będe pewniejsza, czy pytają Cię tylko o oceny maturalne, czy wszystkie.
Wysłałem ci wcześniej na priv. Może oni nie wiedzą ze zdaję polska mature :D, dlatego proszą o syllabus.
szymczak1503

ok, przeczytałam. Podejrzewam, że o to własnie chodzi. Napisz im, że zdajesz The New Polish Matura w 2015 i tu powtórz jakie przemioty wybrałeś-wymień im i te na podstawie i te rozszerzone, np
subjects obligatory: Polish standard written, Polish oral, English standard written, English oral, Maths standard written etc ( jesli jeszcze jakies zdajesz ) .... i Maths extended written, Informatics extended written, English extended written. Do tego zapytaj ile musisz miec z IELTS.
Właśnie, że codziennie poszukuję i ciężko jest znaleźć coś bezpłatnego.
Słyszałam, że w Anglii nie ma bezpłatnych studiów.
To forum jest po to, aby zadawać pytania, więc nie rozumiem skąd Twoje oburzenie - terri.
Temat przeniesiony do archwium.
91-120 z 146

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie