AAA - czy może być podstawa

Temat przeniesiony do archwium.
Hej,
wyczytałam gdzieś ostatnio, że jeżeli uniwersytet, do którego składam papiery ma w wymaganiach na stronie "typical offer AAA" oraz "Award of European Baccalaureate with 85%. Chemistry required plus Biology, Physics or Mathematics", to powinnam napisać maturę rozszerzoną z chemii i na przykład z biologii na 85% lub więcej oraz że wystarczy jako ten trzeci przedmiot do AAA coś napisanego na podstawie.
(mam też poboczne pytanie, w aplikacji UCAS nauczyciel w referencjach powinien zawrzeć moje przewidywane wyniki z KAŻDEGO egzaminu na maturze czy tylko z tych, które miałabym teoretycznie wybrać do oferty? - a jeśli nie - kto decyduje jaki będzie ten trzeci przedmiot oprócz chem

Czy to prawda? Dotychczas zakładałam, że potrzeba tego trzeciego rozszerzenia. Spytałabym w tamtym miejscu, zamiast zajmować Wam czas, ale niestety wątek gdzieś mi umknął i nie mogę go znaleźć, więc bardzo proszę o pomoc.
* oprócz chemii i biologii?)
Zacznijmy od tego, że nie możesz w ogóle patrzeć na wymaganie dla brytyjczyków, bo w żaden sposób nie przekładają się one na na wymagania polskie. A matura europejska to jest też co innego niż nasza matura (tak jak IB, to też co innego). Na stronie każdego uniwersytetu jest sekcja dla obcokrajowców, gdzie są wyszczególnione wymagania dla każdego kraju. Jeśli Polski nie ma wśród nich, to musisz napisać do uniwersytetu o wymagania dla Polaków. Jeśli napiszesz o jaki uniwersytet chodzi to mogę pomóc znaleźć tę sekcję dla obcokrajowców, ale jestem pewna że dasz radę ją znaleźć :)
Ciekawi mnie, ze 'przyszly' niby student nie daje sobie rady poszukac tych informacji na stronie Uni....przeciez nikt jego za raczke nie bedzie bral w czasie studiow.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Studia językowe