Studiowanie prawa w Anglii

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć to mój pierwszy temat na forum, uprzedzam, że nie znalazłam żadnego tematu odpowiadającego na moje pytania. Chciałabym aplikować na prawo na Cambridge. Z tego: "Although our course is primarily concerned with English law, there are opportunities to study other legal systems, including civil (Roman) law, EU law and international law." rozumiem, że mogę wybrać czy chcę studiować prawo m.in. brytyjskie, europejskie lub międzynarodowe. Gdybym ukończyła któryś z tych systemów prawnych to jakby to wyglądało, gdybym chciała wrócić do Polski? W końcu polskie prawo jest inne. Musiałabym zdawać jakieś egzaminy albo pójść na kursy? Jeśli tak to jakie? A kolejne pytanie to, który z systemów prawnych najlepiej wybrać? Rozumiem, że jeśli planowałabym zostać w Anglii to brytyjskie, ale gdybym chciała wrócić do Polski to z którym byłoby mi łatwiej?
Nie, NIE zrozumialas tego co tam jest napisane....primarily English law, but others....znaczy ze i tego i tego drugiego bedziesz sie uczyc. Nie rozumiem jak mozna sie uczyc English law nie znajac zrodel takich jak Roman law....
Studiowanie Law jest przeznaczone dla osob ktore widza swoja kariere w UK. Na nic to Ci nie pomoze w Polsce - calkowicie inne systemy. Nie bedzie latwo....to mowie Ci z gory.
Tak naprawde to zalezy od tego, co autorka watku chcialaby robic. Jesli w todze majestatycznie przemierzac korytarze sadowe, to nie jest to dobry pomysl zeby studiowac english law z zamiarem powrotu do polski. Zawsze jednak mozesz zostac radca lub prawnikiem firm miedzynarodowych czy cos takiego. Dzialalnosc prawnika nie ogranicza sie do sali sadowej - ale to juz od Ciebie zalezy.
Tak, jak napisała Terri - na tych studiach oprócz prawa Wielkiej Brytanii będziesz miała np. takie przedmioty jak prawo rzymskie, prawo europejskie i międzynarodowe (btw w Polsce jest tak samo). Głównie jednak będziesz uczyła się prawa w GB. Pozwolę sobie też przypomnieć, że ukończenie prawa nie równa się zostaniu prawnikiem i wykonywaniu zawodu np. sędziego i chodzenia w todze :) Żeby pójść w kierunku tego typu trzeba odbyć daną aplikację (w UK też jest odpowiedni proces). Natomiast jak po każdych humanistycznych studiach, twoja ścieżka kariery może być różna i to od ciebie zależy jak wykorzystasz dyplom - dział prawny międzynarodowych korporacji jest dobrą podpowiedzią. Blog Kasi Zielińskiej, która aktualnie studiuje prawo na Cambridge też może cię zainteresować http://white-and-red-expat.blogspot.co.uk/.
edytowany przez Tumulte: 19 sie 2015
*Kasia z bloga studiuje na Oxfordzie, nie na Cambridge :)

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Inne