Poprawa polskiej matury szkockimi highers.

Temat przeniesiony do archwium.
Czesc, dodaje ten wpis, poniewaz chcialabym sie dowiedziec jak uniwersytety w szkocji patrza na poprawe polskiej matury szkockimi highers.

Polska matura nie poszla mi tak jak powinna, zdawalam dwa rozszerzenia ( biologia i chemia) uzyskalam po 60 % z kazdego.

Wiem ze z takimi wynikami nie dostane sie na naukowy kierunek studiow w szkocji, dlatego poszlam do collegu. Obecnie robie NC applied science, natomiast w przyszlym roku mam zamiar podejsc do highers.

Jestem ciekawa jak szkockie uniwersytety patrza na takie sytuacje oraz czy to w znaczacym stopniu obniza moje szanse dostania sie na studia? Jako przyszly kierunek studiow rozpatruje immunologie lub genetyke.

Dziekuje za odpowiedź.
mysle ze nie bedzie zadnego problemu, chyba ze aplikowalabys na medycyne. jedyne co, to sprawdz dokladnie, czy mozesz zdawac np. 2 highers w jednym a kolejne w nastepnym roku, czesc uniwersytetow wymaga, zeby Highers byly zdawane za jednym razem. najlepiej napisz do kilku wybranych uczelni i dowiedz sie u zrodla :)
Nie mam zamiaru w tym roku zdawac highers. Kurs ktory robie pozwoli mi uzyskac National Certificate in Appiled Science, ale nie jest on kursem, po ktorym mozna zdwac highers ( mozna pod nim robic HND lub Highers), kurs ten traktuje jako forme nauki jezyka naukowego. Dopiero po tym kursie pojde na highers ( bede podchodzic do 4 lub 5 ). :)
Przepraszam za niescislosc, piszac lata, mam na mysli lata akademickie, nie kalendarzowe. ;)

« 

Studia za granicą

 »

Pytania dotyczące języka angielskiego